Trzy mecze i trzy zwycięstwa mistrzów

Transkrupka.pl nie zatrzymuje się i wygrywa trzeci mecz na wiosnę. Premierowe zwycięstwo odniosła Hurtownia.Fajerwerkowo.pl, której udało się zatrzymać Alcomex Noteciaki. Wysokie wygrane na swoje konto zapisali Trans-Stal Luboń oraz dwa beniaminki trzeciego frontu: AS Poznań i Joga Bonito. Bogatsze o trzy punkty są także Rebis i FarbSystem.

forBET 1. WL Liga: Trzecie zwycięstwo transkrupki.pl, pierwsze Hurtowni.Fajerwerkowo.pl

Transkrupka.pl wygrała 6:1, a najlepszy na boisku był golkiper mistrzów Mateusz Chmal. Jego interwencje były kluczowe. Evertec postawił twarde warunki i był równorzędnym rywalem dla lidera tabeli. Transkrupka.pl podbudowana dobrą postawą swojego bramkarza w ostatnim kwadransie zdobyła pięć bramek. Trzy z nich na swoje konto zapisał Michał Golak.

Liderująca elicie w zimowej kampanii Hurtownia.Fajerwerkowo.pl w najbliższy piątek rozegra najważniejsze mecze w historii gry na WL Lidze. Kilka dni wcześniej Pirotechników czekało solidne przetarcie – ćwierćfinał Pucharu WL Ligi oraz starcie ligowe z niepokonanym Alcomex-em. Pucharowy bój zakończył się porażką z Ledami 1:2. Fajerwerkowo przegrywało po pierwszej połowie z beniaminkiem elity również 1:2. Strzelanie w 7 min rozpoczął Damian Tafelski, ale w kolejnych minutach to Noteciaki wpisywali się na listę strzelców. Po przerwie wyrównał Damian Tomczak, a następine na 3:2 trafił ponownie Tafelski. Alcomex za sprawą gola Adama Michałowskiego cztery minuty przed zakończeniem doprowadził do remisu. Ostatnie słowo należało jednak do Hurtowni.Fajerwerkowo.pl, a konkretniej do Tafelskiego, który w 38 min skompletował hattricka.

Evertec – transkrupka.pl 1:6 (0:1)

32′ Sebastian Nawrot – 27′ 28′ 40′ Michał Golak, 11′ Krzysztof Kulczak, 26′ Kamil Wieliczko, 35′ Marcin Szadkowski
Mateusz Chmal (transkrupka.pl)

Hurtownia.Fajerwerkowo.pl – Alcomex Noteciaki 4:3 (1:2)

7′ 34′ 38′ Damian Tafelski, 22′ Damian Tomczak – 12′ Mikołaj Rybarczyk, 18′ Mikołaj Michałowski, 36′ Adam Michałowski
Damian Tafelski (Hurtownia.Fajerwerkowo.pl)

forBET 2. WL Liga: Dwucyfrówka Trans-Stali Luboń

Wygraną wiosenną edycję zainaugurował FarbSystem. Mecz rozpoczął się od bramki dla Archiwum X. W 5 min piłkę do siatki skierował Damian Grat. Pierwsza część gry zakończyła się prowadzeniem FarbSystem-u. Wyrównał Mateusz Murawski, a wynik odwrócił Kamil Seredziński. Archiwum X nie zdołało już zagrozić rywalom. Murawski dołożył dwa kolejne gole, FarbSystem wygrał 4:2.

Po wtorkowych grach na czele tabeli w grupie A pozostały Dom Wydawniczy Rebis i Trans-Stal Luboń. Obie drużyny dopisały do dorobku trzy punkty. Zespół z Lubonia nie dał żadnych szans Ledom, które równolegle są w trakcie najlepszego sezonu w historii. Na wiosnę Led Lighting zanotował falstart. Przegrał drugi mecz, tym razem aż 0:11. Dwóch zawodników Trans-Stali popisało się hattrickami – Czesław Tandecki i Piotr Kowalak. Zdecydowanie trudniejszą przeprawę ma za sobą lider klasyfikacji. Rebis do przerwy wygrywał z Imperium Łazarskim 4:3, a po półgodzinie remisował 4:4. Dwie kluczowe bramki w 32 i 35 min zdobył Maciej Łazar. Łazarscy w końcówce pojedynku nie wykorzystali dwóch rzutów karnych.

Archiwum X – FarbSystem 2:4 (1:2)

5′ Damian Grat, 33′ Łukasz Czerwiński – 10′ 28′ 33′ Mateusz Murawski, 15′ Kami Seredziński
Mateusz Murawski (FarbSystem)

LED Lighting Team – Trans-Stal Luboń 0:11 (0:5)

2′ 5′ 24′ Czesław Tandecki, 7′ 21′ 30′ Piotr Kowalak, 4′ 38′ Piotr Staszak, 11′ Bartosz Rybak, 32′ Maciej Brauza, 40′ Paweł Wieczorek
Piotr Kowalak (Trans-Stal Luboń)

Dom Wydawniczy Rebis – Imperium Łazarskie 6:4 (4:3)

5′ 12′ Robert Sobkowiak, 32′ 35′ Maciej Łazar, 10′ Bartłomiej Cmok, 16′ Tomasz Majer – 2′ Damian Plewa, 15′ Szymon Nowaczyk, 18′ Leszek Kołecki, 30′ Zbigniew Urbaniak
Adam Pluciński (Dom Wydawniczy Rebis)

forBET 3. WL Liga: Beniaminki gromią

Wysokimi zwycięstwami beniaminków zakończyły się wtorkowe pojedynku w grupie B trzeciej ligi. AS Poznań wygrał 9:0 z ICPen-em, a Joga Bonito pokonała różnicą siedmiu goli Byczki 8:1. Oba zespoły przewodzą stawce. ASP jest pierwszy z kompletem czterech zwycięstw, druga Joga Bonito ma trzy punkty straty do lidera.

AS Poznań – ICPen 9:0 (4:0)

2′ 11′ 27′ Mateusz Kamiński, 4′ 23′ 24′ Adrian Cebula, 9′ 28′ Jakub Borecki, 26′ Stanislav Gvozdyk
Stanislav Gvozdyk, Adrian Cebula (obaj AS Poznań)
Mateusz Kamiński (AS Poznań)

Joga Bonito – Byczki 8:1 (2:1)

14′ 31′ Michał Odoliński, 16′ 40′ Adam Jankowski, 34′ 35′ Bartosz Ziemniewski, 22′ Daniel Rowiński, 38′ Leon Jasłowski