Komplety wygranych Kolibu i Atmosfericia

Braga lepsza od beniaminka. Pierwsza wygrana Krwinek. Kolib Luboń i FC Atmosferić przedłużają zwycięskie passy. FC Albatros z KKS Południem gonią lidera.

forBET 1. WL Liga: Braga z drugą wiosenną wygraną

O drugą wygraną w nowym sezonie walczyły Chłosta i Braga. Strzelanie rozpoczął beniaminek. W 5 min na listę strzelców wpisał się Mateusz Wiśniewski. W kolejnych fragmentach potyczki lepiej prezentowała się Braga. Po kwadransie gry Mateusz Gajewski miał na koncie dublet, a jedno trafienia Mikołaj Hajdasz. W drugiej odsłonie Chłosta goniła rywala, lecz ten trzymał ją na dystans. Na wywalczenie punktu beniaminek miał cztery minuty, ale nie zdołał już zmienić wyniku. Gajewski zakończył mecz z hattrickiem, a jego zespół wygrał 4:3.

Chłosta – FSC Braga 3:4 (1:3)

5′ Mateusz Wiśniewski, 25′ Franciszek Siwek, 36′ Aleksander Deckert – 7′ 15′ 33′ Mateusz Gajewski, 10′ Mikołaj Hajdasz
Mateusz Gajewski (FSC Braga)

forBET 2. WL Liga: Druga część dla Krwinek

Pierwsza odsłona pojedynku PWW z Krwinkami zakończyła się bezbramkowym remisem. Na gola otwierającego wynik trzeba było czekać do 24 min. Do siatki trafił Marcel Szymkowiak. W ostatnich dziesięciu minutach klasycznego hattricka skompletował Adam Jankowski, a mecz zakończył się pewną wygraną Krwinek 4:1. Było to ich pierwsze zwycięstwo na wiosnę.

PWW – Krwinki 1:4 (0:0)

37′ Dariusz Foltyn – 30′ 32′ 40′ Adam Jankowski, 24′ Marcel Szymkowiak
Adam Jankowski (Krwinki)

forBET 3. WL Liga: Dzień faworytów

W środę wygrywały zespoły ze ścisłej czołówki. W najciekawszym pojedynku Diadal, który chwilę wcześniej przegrał pucharowy ćwierćfinał z Chłostą, uległ Albatrosowi 2:3. Pierwsza część gry po wymianie ciosów zakończyła się remisem 2:2. Decydujące trafienie wpadło pięć minut przed końcowym gwizdkiem. Bohaterem beniaminka został Damian Łuczak, dla którego była to druga bramka w tym spotkaniu. Główni rywale Albatrosów do czołowych miejsc wygrywali. Kolib po ciekawym boju ograł Hangover 7:4. Był to dobry mecz w wykonaniu HFC. Do przerwy przegrywał z liderem 2:3, ale po golach w 23 min i 24 min odwrócił stan gry. Kolib po ciosach otrząsnął się w ostatnich dziesięciu minutach, gdy jego zawodnicy czterokrotnie wpisywali się na listę strzelców.

Trzecie zwycięstwo na wiosnę odniosło także Południe. Po golach Michała Adamskiego i Krzysztofa Jankowskiego KKS wygrał z Los Amarillos 2:0. W ostatnich pięciu minutach żółci grali w przewadze po czerwonej kartce rywala, ale nie potrafili znaleźć sposobu na golkipera Południa.

W pogoń za AS Poznań ruszył FC Atmosferić, który nie dał szans FTF wygrywając 6:0. Mecz rozstrzygnął się w pięć minut, gdy biało-czerwona szachownica zdobyła cztery gole. Wynik spotkania w 38 min ustalił Patryk Skawiński – strzelec dwóch bramek.

Nie odbył się ostatni środowy mecz, w którym Wóz Drzymały miał zagrać z Mistrzami Dżedaj. Trzy darmowe punkty wpadły na konto beniaminka. Wóz awansował na czwarte miejsce w klasyfikacji.

FC Atmosferić – FTF 6:0 (4:0)

15′ 38′ Patryk Skawiński, 13′ Marek Sanok, 14′ Krzysztof Nalepa, 18′ Maciej Gierczak, 36′ Wiktor Kopczyński
Paweł Książek (FTF)
Patryk Skawiński (FC Atmosferić)

Hangover FC – Kolib Luboń FC 4:7 (2:3)

5′ 24′ Igor Watras, 17′ Jeremi Gawęcki, 23′ Filip Piątek – 8′ 36′ Wojciech Król, 7′ Marcin Włodarski, 14′ Michael Duszyński, 31′ Filip Bąkowski, 33′ Dominik Przybylski, 40′ Dariusz Bąkowski
Dariusz Bąkowski (Kolib Luboń FC)

Diadal – FC Albatros 2:3 (2:2)

5′ Mikołaj Łuczyszyn (samob.), 16′ Jakub Pewny – 16′ 35′ Damian Łuczak, 3′ Mikołaj Lukstaedt
Bartosz Soszyński (Diadal)
Damian Łuczak (FC Albatros)

Los Amarillos – KKS Południe 0:2 (0:1)

2′ Michał Adamski, 28′ Krzysztof Jankowski