Tilted Penguins brązowymi medalistami drugiej ligi

Meczem Tilted Penguins – Krwinki zakończyły się rozgrywki zimowej edycji w drugiej lidze. Po kapitalnym pościgu trzy punkty na wagę brązowych medali zgarnęły Pingwiny.

Na zakończenie drugoligowego sezonu odbył się zaległy mecz z pierwszej rundy, w którym walczące o ostatnie miejsce na podium Pingwiny zmierzyły się z przedostatnimi Krwinkami. Wynik przed meczem można było łatwo wytypować. Pewna wygrana Tilted Penguins miała przypieczętować brązowe medale. Weryfikacja przyszła na boisku. Strzelanie planowo rozpoczął najlepszy strzelec drugiego frontu – Mikołaj Łabuszyński, który w 8 min pokonał bramkarza rywali z rzutu karnego. Pierwsza część zakończyła się skromnym prowadzeniem Pingwinów. Druga rozpoczęła się od trzech ciężkich ciosów zadanych przez Krwinki. W 16 min wyrównał Kajetan Kalicki, a następnie w 180 sekund dwukrotnie piłkę do siatki skierował Marcel Szymkowiak. Krwinki wygrywały 3:1. Nadzieje na korzystny rezultat dał Adam Wojciechowski, który pięć minut przed końcowym gwizdkiem zdobył gola kontaktowego. Nawałnica Pingwinów trwała do ostatniej minuty, sekundy. Już w 30 min drugi raz piłkę do siatki skierował Łabuszyński, a upragnione zwycięstwo chwilę przed zakończeniem pojedynku zapewnił Mateusz Klimkiewicz. Tilted Penguins wygrali 4:3. Na Gali WL Ligi odbiorą brązowe medale i puchar za trzecie miejsce.

Rozgrywki w drugiej lidze zostały zakończone. Kolejność na podium wygląda następująco – 1. Emeritos Galaktikos, 2. Diadal, 3. Tilted Penguins. Oprócz tych trzech zespołów awans do pierwszej ligi wywalczyli też Luis&Spółka. Królem strzelców z 26 bramkami na koncie został Mikołaj Łabuszyński z drużyny brązowych medalistów.

Wyniki 12. kolejki forBET 2. WL Ligi | 18.03.2022

Tilted Penguins – Krwinki 4:3 (1:0)

8′ 30′ Mikołaj Łabuszyński, 25′ Adam Wojciechowski, 30′ Mateusz Klimkiewicz – 19′ 21′ Marcel Szymkowiak, 16′ Kajetan Kalicki