Zwycięski debiut Chłosty

Transkrupka.pl wiosenną kampanię rozpoczęła od zwycięstwa. Premierowy mecz Chłosty w elicie zakończył się efektowną wygraną. W trzeciej lidze trzy punkty dopisało pięć zespołów, w tym Wóz Drzymały, który wygrał pierwszy raz w historii.

forBET 1. WL Liga: Mistrz i beniaminek rozpoczynają od wygranych

Okazale wypadł debiut Chłosty w pierwszej lidze. Beniaminek wygrał 10:5 z Evertec-iem, choć do przerwy przegrywał 2:3, a chwilę po zmianie stron stracił gola na 2:4. Dwubramkowa strata została odrobiona z nawiązką w osiem minut. Katem Evertec-a został niezawodny Franciszek Siwek, który po półgodzinie gry miał na koncie cztery gole. Jedną bramkę mniej przy swoim nazwisku zapisał Konrad Repecki.

Po rozczarowującym występie w Superpucharze po obronę tytułu ruszyła transkrupka.pl. Mistrzowie udanie wystartowali wygrywając z jednym z kandydatów do zajęcia miejsca na podium – Synami Gehenny. Brązowi medaliści stracili szybko bramkę, ale równie szybko podnieśli się po ciosie. W 7 min wygrywali już 2:1. Kolejne fragmenty to już zdecydowanie lepsza gra transkrupki.pl, która do przerwy zdołała odskoczyć na odległość trzech bramek. W drugiej odsłonie przewaga została zachowana, a mecz zakończył się zwycięstwem obrońców tytułu 8:5. Trzy bramki dla mistrzów zdobył Kacper Sworacki.

Chłosta – Evertec 10:5 (2:3)

12′ 22′ 28′ 29′ Franciszek Siwek, 25′ 27′ 37′ Konrad Repecki, 35′ 40′ Michał Kaczmarek, 14′ Szymon Korczyk – 9′ Michał Knopczyński, 15′ Arkadiusz Siejek, 18′ Maciej Borski, 21′ Adrian Adamczak, 30′ Kamil Padło
Franciszek Siwek (Chłosta)

Synowie Gehenny – transkrupka.pl 5:8 (2:5)

3′ 40′ Grzegorz Olejniczak, 7′ 27′ Nikita Makarenkov, 33′ Marcin Stoiński – 1′ 13′ 25′ Kacper Sworacki, 10′ Jakub Giełda, 14′ Kamil Wieliczko, 17′ Piotr Grunt, 35′ Nikita Makarenkov (samob.), 39′ Wojciech Giełda
Kacper Sworacki (transkrupka.pl)

forBET 3. WL Liga: Kolib i AS z kompletem wygranych

Aż pięć meczów odbyło się w trzeciej lidze, w której zdecydowana większość rozegrała już drugie mecze na wiosnę. Kompletem zwycięstw po dwóch seriach mogą pochwalić się Kolib Luboń FC i AS Poznań. Oba zespoły pokonały inne drużyny, które w zeszłym tygodniu efektownie rozpoczęły rozgrywki. Kolib wygrał z Albatrosem 5:1, a AS okazał się lepszy od Jogi Bonito o pięć goli. Po pierwszych częściach nic nie wskazywało na tak efektowne zwycięstwa. Zespół z Lubonia po trzech minutach przegrywał 0:1, ale na przerwę schodził z remisem 1:1. O wygranej zadecydowała kapitalna forma strzelecka Adama Kolbera, który tuż po wznowieniu gry po przerwie strzelił dwie bramki kompletując tym samym hattricka. Albatros po szybkich ciosach już się nie podniósł. AS Poznań po pierwszych dwudziestu minutach bezbramkowo remisował z Jogą Bonito. Worek z bramkami rozwiązał w 22 min Mateusz Kamiński. Łącznie wpadło ich siedem, w tym sześć na konto ASP.

Z postawy na inaugurację Los Amarillos i Byczki mogli być zadowoleni. Walczyli jak równy z równy z czołowymi zespołami ligi, ale na koniec musieli uznać wyższość wyżej notowanych rywali. Tydzień później obie drużyny już mogły się cieszyć ze zwycięstw. Smaczku tym wygranym dodały okoliczności zdobycia trzech punktów. Los Amarillos przegrywali do przerwy z Mistrzami Dżedaj 0:2. Decydujące bramki wpadły w ostatnich pięciu minutach. W 35 min Tomasz Klimecki wyrównał stan gry, a trzy minuty później zapewnił pierwsze trzy punkty od czterech meczów. Dłużej na wygraną czekały Byczki. Ostatni raz i do tej pory jedyny wygrali na inaugurację jesieni. Po 13 kolejnych porażkach z rzędu ponownie zdobyli trzy oczka. Byczki w starciu z NDW trzy razy wychodziły na prowadzenie. Dwukrotnie beniaminek znajdywał sposób na wyrównanie, za trzecim razem zabrakło już czasu, gdyż decydujące trafienie wpadło w ostatniej minucie. Jego autorem został Dominik Jesiołowski.

Premierowe trzy punkty zapisał Wóz Drzymały, który ograł FC Colquimicę 3:1. Pierwsza część gry nie przyniosła goli. Pierwsze trafienie wpadło w 22 min, a piłkę do siatki skierował Jacek Trinschek. Swój wyczyn powtórzył w 25 min. Wóz Drzymały wygrywał 2:0 i prowadzenia już nie oddał. Dawid Banaszak zdobył bramkę kontaktową, ale mecz zamknął trzecim golem Grzegorz Ołowski.

Mistrzowie Dżedaj – Los Amarillos 2:3 (2:0)

5′ Marcin Teodorczyk, 18′ Robert Mazur – 35′ 38′ Tomasz Klimecki, 24′ Piotr Buszta
Tomasz Klimecki (Los Amarillos)

Kolib Luboń FC – FC Albatros 5:1 (1:1)

13′ 21′ 22′ Adam Kolber, 25′ Dominik Przybylski, 36′ Michael Duszyński – 3′ Damian Łuczak
Adam Kolber (Kolib Luboń FC)

FC Colquimica – Wóz Drzymały 1:3 (0:0)

26′ Dawid Banaszak – 22′ 25′ Jacek Trinschek, 33′ Grzegorz Ołowski
Jacek Trinschek (Wóz Drzymały)

Byczki – NDW 3:2 (1:1)

3′ Hubert Ławniczak, 24′ Kamil Sroczyński, 40′ Dominik Jesiołowski – 5′ Paweł Styperek, 34′ Wojciech Szafrański
Aleksandre Kanoute (NDW)
Dominik Jesiołowski (Byczki)

AS Poznań – Joga Bonito 6:1 (0:0)

22′ 33′ Mateusz Kamiński, 25′ 40′ Piotr Szmalc, 27′ Bartosz Romanowski (samob.), 38′ Kacper Janicki – 29′ Bartosz Ziemniewski