Trzy punkty dla Stoczniowca, trzy dla Chłosty

W sobotę odbył się dwumecz z udziałem Chłosty i Opal-u Stoczniowiec. Obie drużyny zainkasowały po trzy punkty.

Pierwszy mecz wygrał Stoczniowiec, w drugim lepsza okazała się Chłosta. W obu spotkaniach zespoły, które otwierały wynik ostatecznie musiały uznać wyższość rywali. Pierwsza potyczka rozpoczęła się od gola Franciszka Siwka w 3 min. Wyrównanie padło szybko, bo już kilkadziesiąt sekund później, a piłkę do siatki skierował Kamil Skwaryło. Obaj strzelcy trafili także na początku drugiej odsłony. Po zmianie stron ponownie strzelanie rozpoczął Siwek, a wyrównał Skwaryło. Ostatnie dziesięć minut należało do Stoczniowców. Po dwóch golach zdobytych przez Szymona Kobylińskiego i Nikodema Szaratę Opal wygrał 4:2.

Po chwili odpoczynku Opal i Chłosta przystąpiły do meczu rewanżowego. Wynik tuż przed zejściem na przerwę otworzył Skwaryło. Stoczniowiec był kwadrans od kolejnej wygranej, ale musiał obejść się ze smakiem. Znakomitą formę strzelecką potwierdził Siwek, który po golu wyrównującym Konrada Repeckiego, zdobył aż cztery gole pieczętując tym samym zwycięstwo Chłosty 5:1.

W tabeli zmian nie było. Zachowane zostało status quo. Chłosta zajmuje szóste miejsce, Stoczniowcy znajdują się oczko niżej. W klasyfikacji strzelców skok zaliczyli Siwek, Skwaryło i Repecki. Najlepszy napastnik Chłosty awansował na czwarte miejsce. Obecnie traci sześć bramek do liderującej pary snajperów z Hurtowni.Fajerwerkowo.pl. Skwaryło jest siódmy, a Repecki ósmy.

Wyniki 10. kolejki forBET 1. WL Ligi | 05.03.2022

Chłosta – Opal Stoczniowiec 2:4 (1:1)

3′ 16′ Franciszek Siwek – 4′ 19′ Kamil Skwaryło, 24′ Szymon Kobyliński, 25′ Nikodem Szarata
Kamil Skwaryło (Opal Stoczniowiec)

Opal Stoczniowiec – Chłosta 1:5 (1:0)

14′ Kamil Skwaryło – 19′ 25′ 29′ 30′ Franciszek Siwek, 18′ Konrad Repecki