Dwóch do mistrzostwa

Idealnie skrojona kolejka pod lidera rozgrywek. Trzech głównych rywali zdobyło łącznie trzy punkty. Dwóch z nich wypadło z gry o mistrzostwo. Na placu boju pozostały Fajerwerkowo.pl i Siupakabra. Do gry o podium dołączył LED Lighting Team.

Z wyników niedzielnych meczów 9. kolejki najbardziej zadowoleni są zawodnicy Chłosty, którzy zgarnęli w efektownym stylu komplet sześciu punktów, ale i Hurtownia.Fajerwerkowo.pl. Cała czołówka zagrała dla lidera, który pomimo braku gry zdecydowanie zwiększył szanse na wywalczenie mistrzostwa. Drugie Grant Tkaniny i trzecia Siupakabra zdobyły ledwie punkt – w bezpośrednim pojedynku zakończonym remisem 2:2. Bliżej wygranej była Siupa, ale w straciła bramkę w ostatniej minucie gry. W drugich pojedynkach Grant uległ Chłoście 3:5, a wicemistrzowie przegrali z Ledami 2:3. Oba spotkania nie ułożyły się po myśli faworytów. Tkaniny i Siupakabra przegrywały po 0:3. Pogoń za wynikiem nie powiodła się i to rywale cieszyli z trzypunktowych zdobyczy. Potknięć nie wykorzystał Evertec, który również wywalczył ledwie jeden punkt. To co nie udało się Siupie w starciu z Ledami udało się niebiesko-białym. Evertec przegrywał do przerwy 0:3, ale zdołał dogonić przeciwnika. Po pięciu minutach od wznowienia gry w drugiej połowie było 3:3. Takim wynikiem zakończył się ten pojedynek. W drugim meczu Evertec był tylko tłem dla Chłosty, który wygrała aż 11:2. Katem został Franciszek Siwek – strzelec pięciu goli.

Sytuacja w tabeli zrobiła się komfortowa dla Hurtowni.Fajerwerkowo.pl. Grant Tkaniny i Evertec odpadły z walki o mistrzostwo, a w grze o złoto ich jedynym rywalem pozostała Siupakabra, która w niedzielę straciła aż pięć punktów. Do lidera obecnie traci trzynaście oczek przy czterech meczach mniej rozegranych. Coraz bliżej podium jest LED Lighting Team. Do trzeciej Siupakabry traci tylko cztery punkty, a w zanadrzu ma pojedynki rewanżowe z Siupą i Evertec-iem, z którymi w 9. kolejce zdobył … cztery punkty. Sytuację w tabeli poprawiła Chłosta. Dzięki sześciopunktowej zdobyczy awansowała z ósmego na szóste miejsce.

W klasyfikacji strzelców nastąpiła zmiana na trzecim miejscu. Awansował na nie Marcin Daniel, który ustrzelił dublet w przegranym meczu z Ledami. Do dziesiątki awansowało dwóch zawodników Chłosty – Franciszek Siwek i Konrad Repecki.

Wyniki 9. kolejki forBET 1. WL Ligi | 27.02.2022

Grant Tkaniny – Siupakabra 2:2 (1:1)

11′ Piotr Nowak, 30′ Ryszard Andrzejewski – 8′ Rafał Krówczyński, 25′ Marcin Wojtalik
Ryszard Andrzejewski (Grant Tkaniny)

LED Lighting Team – Siupakabra 3:2 (1:0)

11′ Andrzej Krawczuk, 23′ Nikita Makarenkov, 24′ Damian Woytyniak – 26′ 28′ Marcin Daniel
Andrzej Krawczuk (LED Lighting Team)

Grant Tkaniny – Chłosta 3:5 (0:3)

17′ 27′ Piotr Nowak, 17′ Ryszard Andrzejewski – 15′ 25′ 26′ Franciszek Siwek, 10′ Rafał Urbański, 12′ Konrad Repecki
Franciszek Siwek (Chłosta)

LED Lighting Team – Evertec 3:3 (3:0)

5′ Andrzej Krawczuk, 9′ Krzysztof Filas, 10′ Nikita Makarenkov – 16′ Bartłomiej Olejniczak, 19′ Arkadiusz Siejek, 20′ Adrian Adamczak
Michał Wyrwa (Evertec)
Jakub Rutkowski (LED Lighting Team)

Evertec – Chłosta 2:11 (2:6)

13′ Adrian Adamczak, 15′ Bartłomiej Olejniczak – 4′ 5′ 8′ 23′ 28′ Franciszek Siwek, 2′ 3′ 10′ 16′ Konrad Repecki, 17′ 20′ Michał Kaczmarek