Powrót do gry

Po blisko dwóch tygodniach przerwy rozgrywki zimowej edycji zostały wznowione. W czwartek odbył się dwumecz pomiędzy Opalem Stoczniowiec i FarbSystem-em.

Dwa tygodnie temu pierwszy raz w historii mecze zimowej edycji WL Ligi odbyły się w dzień powszedni. Nie był to koniec niecodziennych zmian. Czternaście dni później, również w czwartek, zagraliśmy na otwartym boisku. W obu tych chwilach swój udział miał FarbSystem. Poprzednim razem wysoko uległ Hurtowni.Fajerwerkowo.pl 2:12, ale w rewanżu sprawił dużą niespodziankę remisując 2:2. Z Grunwaldzkiej, bo tam odbyły się dwa mecze przeciwko Opal-owi Stoczniowiec, również wyjeżdżał z punktem.

W pierwszym pojedynku niebiesko-czarni wygrali 2:1. Tuż przed przerwą na prowadzenie Stoczniowców wyprowadził Wojciech Zarębski, a pięć minut przed zakończeniem spotkania na 2:0 podwyższył Nikodem Szarata. FarbSystem zdołał zdobyć gola kontaktowego, ale nie dał rady doprowadzić do remisu. Ten udało się osiągnąć w rewanżu.

Drugie spotkanie odbyło się cieniu rywalizacja bramkarzy. Obaj zdobyli bramki. W 10 min Tadeusz Napierała wyprowadził Stoczniowca na prowadzenie 2:1. Więcej zdziałał jego vis-a-vis Michał Jakóbczak. W 6 min padł pierwszy gol. Przy bramce samobójczej asystował Jakóbczak, który w 22 min doprowadził do remisu 2:2. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:3.

W tabeli doszło do jednej zmiany. Na szóstce miejsce dzięki czteropunktowej zdobyczy awansował Opal. FarbSystem nadal jest ostatni, ale ma już jeden punkt na plusie. Najwięcej bramek podczas czwartkowych meczów zdobył Mateusz Murawski. Napastnik FarbSystem-u awansował do pierwszej dziesiątki najlepszych strzelców. Swój dorobek poprawił też siódmy w klasyfikacji Kamil Skwaryło.

Wyniki 9. kolejki forBET 1. WL Ligi | 24.02.2022

FarbSystem – Opal Stoczniowiec 1:2 (0:1)

26′ Mateusz Murawski – 14′ Wojciech Zarębski, 25′ Nikodem Szarata
Nikodem Szarata (Opal Stoczniowiec)

Opal Stoczniowiec – FarbSystem 3:3 (2:1)

7′ Kamil Skwaryło, 10′ Tadeusz Napierała, 23′ Adam Kluczyński – 6′ Szymon Zygmunt (samob.), 22′ Michał Jakóbczak, 26′ Mateusz Murawski