Był pogrom, była niespodzianka

Hurtownia.Fajerwerkowo.pl przybliżyła się do wywalczenia medalu, ale także skomplikowała sobie drogę do mistrzostwa. Oprócz wygranej Pirotechnicy podzielili się punktami z ostatnim FarbSystem-em.

Pierwszy pojedynek pomiędzy Hurtownią.Fajerwerkowo.pl i FarbSystem-em był jednostronnym widowiskiem. Toczyła się w nim walka o pierwszeństwo w klasyfikacji strzelców. Kapitalne zawody rozgrywali Marcin Pawlak i Damian Tomczak. Obaj zdobyli łącznie dziesięć goli, a łupem bramkowym podzielili się po połowie. Fajerwerkowo wygrało obie części po 6:1, a cały mecz, jak łatwo policzyć, 12:2.

Rewanż miał być spacerkiem. Fajerwerkowo w drugiej potyczce przeciwko FarbSystem-owi grało o kolejne ważne punkty, które miały przybliżyć żółto-czarnych do upragnionego mistrzostwa. Pierwszym sygnałem ostrzegawczym był gol Mateusza Murawskiego. FarbSystem po siedmiu minutach wygrywał 1:0. Chwilę później wyrównał z rzutu karnego Damian Tafelski. Zawodnicy Fajerwerkowa nie mogli znaleźć recepty na bardzo dobrze dysponowanego golkipera rywali. Drugim sygnałem był fakt, że jedynego gola w pierwszej części Pirotechnicy zdobyli z rzutu karnego. Po zmianie stron liderzy szybko odskoczyli rywalom. W 18 min na 2:1 trafił po raz drugi Tafelski, a trzy minuty później na listę strzelców szósty raz podczas czwartkowego wieczoru wpisał się Pawlak. Wydawało się, że wynik 3:1 jest bezpieczny. Żółto-czarni zbyt szybko dopisali sobie trzy punkty, od których na koniec spotkania musieli odjąć dwa oczka. FarbSystem złapał kontakt po golu Murawskiego, a do remisu doprowadził pięć minut przed końcowym gwizdkiem, gdy do siatki trafił Mateusz Radwan. Zawodnicy grający w błękitnych trykotach byli bliżsi wywalczenia zwycięstwa, ale pilka uderzona przez bramkarza Michała Jakóbowskiego trafiła w poprzeczkę.

Mecz zakończył się niespodziewanie remisem 3:3, dzięki któremu FarbSystem odrobił ujemny punkt. Na pierwszym miejscu w dalszym ciągu jest Hurtownia.Fajerwerkowo.pl, która powiększyła przewagę nad Grant Tkaninami do dwunastu punktów. W klasyfikacji strzelców na pierwszych trzech miejscach są zawodnicy lidera. Prowadzi Damian Tomczak.

Wyniki 8. kolejki forBET 1. WL Ligi | 10.02.2022

Hurtownia.Fajerwerkowo.pl – FarbSystem 12:2 (6:1)

1′ 4′ 18′ 25′ 27′ Marcin Pawlak, 7′ 8′ 10′ 26′ 29′ Damian Tomczak, 3′ Damian Smolarek, 21′ Maciej Ciszewicz – 6′ Antoni Kolendo, 19′ Mateusz Murawski
Marcin Pawlak (Hurtownia.Fajerwerkowo.pl)

FarbSystem – Hurtownia.Fajerwerkowo.pl 3:3 (1:1)

7′ 23′ Mateusz Murawski, 25′ Mateusz Radwan – 8′ 18′ Damian Tafelski, 21′ Marcin Pawlak