Imperium Łazarskie w górę tabeli

Imperium Łazarskie odniosło drugie i trzecie zwycięstwo w sezonie. Z trzema punktami boisko opuszała AP Klima.

W górę tabeli pnie się Imperium Łazarskie, które zimową edycję w grudniowej kampanii rozpoczęło od wywalczenia punktu w dwóch spotkaniach. Rok rozpoczął się rozczarowująco, bo od odpadnięcia z rozgrywek pucharowych, ale w kolejnych meczach Łazarscy powetowali sobie wypadnięcie za burtę. Przed tygodniem rozbili Magnę, a w piątej serii odprawili z kwitkiem Gietewu i AP Klimę. Trudniejszym rywalem okazali się czerwono-czarni, którzy dwukrotnie potrafili odrobić stratę. Gietewu pomimo osłabionego składu walczyło z Imperium, lecz ostatecznie skapitulowało siedem minut przed końcowym gwizdkiem. Bohaterem został Bartosz Kędzierski. Trafienie z 23 min ustaliło wynik potyczki – Imperium wygrało 3:2. W drugim meczu zespół z Łazarza trzeci raz z rzędu zgarnął komplet punktów. Faworytem była AP Klima, ale już po siedmiu minutach przegrywała 0:3. Początek spotkania okazał się kluczowy dla dalszych losów pojedynku. Na przerwę Imperium schodziło z prowadzeniem 4:2, które po zmianie stron powiększyło do czterech goli. Mecz zakończył się wynikiem 8:4. Pięć bramek dla Imperium zdobył duet Sławomir Szalczyk – Konrad Maćkowiak. Ten pierwszy ustrzelił hattricka.

AP Klima podobnie jak dzień przed opuściła boisko z trzema punktami. W drugim niedzielnym pojedynku pokonała FTF 6:3. Wynik praktycznie został ustalony do przerwy – APK prowadził 6:2. Worek z bramkami już w 1 min gry rozwiązał zawodnik FTF-u Patryk Trzybiński, który też zakończył strzelanie. W 17 min ustalił rezultat na 6:3. Gol z początku spotkania mocno podrażnił zawodników AP Klimy, którzy do 9 min wygrywali 5:1.

Sytuacja na podium po niedzielnych grach nie uległa zmianie. AP Klima dzięki wygranej z FTF awansowała na czwarte miejsce. Imperium Łazarskie po zwycięskiej serii przesunęło się w górę tabeli. Obecnie zajmuje siódmą lokatę. W klasyfikacji strzelców na podium awansowali Patryk Trzybiński z FTF i Sławomir Szalczyk z Imperium Łazarskiego. Obaj mają na koncie po siedem trafień.

Wyniki 5. kolejki forBET 2. WL Ligi | 23.01.2022

Imperium Łazarskie – Gietewu 3:2 (2:1

8′ 12′ Marcin Busz, 23′ Bartosz Kędzierski – 11′ Ivan Kost, 18′ Łukasz Zych
Marcin Busz (Imperium Łazarskie)

Imperium Łazarskie – AP Klima 8:4 (4:2)

3′ 6′ 30′ Sławomir Szalczyk, 7′ 17′ Konrad Maćkowiak, 13′ Marcin Busz, 24′ Bartosz Kędzierski, 28′ Mateusz Barłóg – 10′ 13′ Dawid Langner, 16′ 21′ Sebastian Jastrzębski
Grzegorz Siemon (AP Klima)
Sławomir Szalczyk (Imperium Łazarskie)

AP Klima – FTF 6:3 (6:2)

5′ 14′ Sebastian Jastrzębski, 3′ Krystian Burchart, 5′ Dawid Langner, 8′ Sebastian Gajewski, 9′ Andrzej Katafiasz – 1′ 17′ Patryk Trzybiński, 10′ Sebastian Dudziak (samob.)