Pięć punktów przewagi Emeritos Galaktikos

W sobotni wieczór odbyło się pięć drugoligowych pojedynków, z których aż trzy były starciami między zespołami ze ścisłej czołówki. Żadna z drużyn nie wywalczyła kompletu sześciu punktów.

Zgodnie z zapowiedzią sobotnie pojedynki drugiej ligi dostarczyły sporą dawkę emocji. Najlepiej z całej piątki zespołów zaprezentowały się zespoły Emeritos Galaktikos i Luis&Spółka. Oba wywalczyły po cztery oczka, a ich mecz jako jedyny zakończył się wynikiem remisowym, choć wcale nie musiał. Losy potyczki pomiędzy Galaktycznymi i Luisem ważyły się do ostatnich sekund. To właśnie chwilę przed końcowym gwizdkiem zieloni mieli kapitalną okazję by wywalczyć trzy punkty. Zmarnowali ją. Chwilę wcześniej doprowadzili do wyrównania. W ostatniej minucie bramkę na 3:3 zdobył grający z konieczności na pozycji bramkarza Marek Michalak. Emeritos Galaktikos mieli mecz pod kontrolą. Do przerwy prowadzili 3:1, ale po zmianie zabrakło w ich szeregach odpowiedniej koncentracji co doprowadziło do nerwowej końcówki i straty punktów. Zdecydowanie lepiej lider drugiej ligi zaprezentował się w pojedynku z Tilted Penguins. Też prowadził różnicą dwóch bramek i też stracił gola kontaktowego w ostatnich minutach. Emeritos dowieźli minimalną przewagę do końcowego gwizdka i po starciu z wiceliderem dopisali cenne trzy punkty do dorobku.

Pingwiny, jak i Luis pierwsze sobotnie pojedynki wygrały. Tilted Penguins pokonali niepokonaną do tej pory AP Klimę 4:1, a L&S ograł wysoko Semplera 9:2. W obu tych spotkaniach kluczowy okazał się pierwszy kwadrans gry. Pingwiny prowadziły 3:0, natomiast Luis wygrywał 4:0. AP Klima osiągnęła na starcie rozgrywek trzy wygrane z rzędu. W starciu inaugurującym piątą serię po ciekawym spotkaniu ograła Semplera 2:1. Do przerwy lepsi byli rywale, którzy po bramce Maurycego Adamskiego w 8 min wygrywali 1:0. W drugiej odsłonie na bohatera wyrósł Andrzej Katafiasz, który w 24 min doprowadził do remisu, a w ostatniej akcji meczu zapewnił swojej drużynie trzecie zwycięstwo w sezonie.

Po sobotniej kolejce na czele są Emeritos Galaktikos, którzy nad drugimi Tilted Penguins i trzecim Diadalem wypracowali już pięć punktów przewagi. Na pozostałych miejscach premiowanych grą w grupie mistrzowskiej znajdują się kolejno: FTF, Luis&Spółka oraz AP Klima. Zdecydowanym liderem klasyfikacji strzelców z 19 bramkami na koncie jest Krystian Skórczyński z Emeritos Galaktikos.

Wyniki 5. kolejki forBET 2. WL Ligi | 22.01.2022

Sempler – AP Klima 1:2 (1:0)

8′ Maurycy Adamski – 24′ 30′ Andrzej Katafiasz
Andrzej Katafiasz (AP Klima)

Tilted Penguins – AP Klima 4:1 (3:0)

14′ 27′ Szymon Buko, 13′ Sebastian Dudziak, 14′ Mikołaj Łabuszyński – 23′ Krzysztof Błędkowski
Szymon Buko (Tilted Penguins)

Sempler – Luis&Spółka 2:9 (0:4)

25′ Sebastian Pięta, 27′ Dominik Tomczak – 2′ 25′ Marek Michalak, 11′ 16′ Jakub Bryja, 11′ 22′ Marcin Michalak, 14′ Józef Pawlak, 27′ Wojciech Woszczyk, 28′ Dawid Zapał
Jakub Bryja (Luis&Spółka)

Tilted Penguins – Emeritos Galaktikos 1:2 (0:1)

26′ Mikołaj Łabuszyński – 8′ Krystian Skórczyński, 17′ Łukasz Lekier
Krystian Skórczyński (Emeritos Galaktikos)

Emeritos Galaktikos – Luis&Spółka 3:3 (3:1)

2′ 7′ Łukasz Lekier, 11′ Krystian Skórczyński – 4′ Mateusz Michalak, 25′ Józef Pawlak, 30′ Marek Michalak