Diadal zagra o drugą ligę

Kapitalny start fazy finałowej zanotowała Chłosta, która po wygranej nad Ledami została wiceliderem drugiej ligi. Diadal odnosi zwycięstwo w meczu o wszystko z Luis&Spółka i awansuje do grupy mistrzowskiej trzeciego frontu. Trzy punkty na swoje konto zapisali Mistrzowie Dżedaj, Kolib Luboń FC, Los Amarillos i KKS Południe, po jednym Pocztowe Krwinki oraz Gold FC.

forBET 2. WL Liga: Chłosta wiceliderem

Po dziesięciu minutach pierwszego meczu grupy mistrzowskiej Chłosta, dzięki hattrickowi Franciszka Siwka, wygrywała z Ledami 3:0. Po drugiej stronie barykady drużynę starał się poderwać Damian Woytyniak. Zdobył trzy gole, ale nie dały one zbyt wiele w ostatecznym rozrachunku. Chłosta, choć w ostatnich pięciu minutach miała ledwie bramkę przewagi wygrała 6:4. Zwycięstwo pozwoliło jej awansować na pozycję wicelidera.

Strefę spadkową opuściły Pocztowe Krwinki i Gold FC. Oba zespoły z pewnością nie były zadowolone z końcowego rozstrzygnięcia jakim był remis. W zdecydowanie lepszych nastrojach boisko opuszczali złociści, gdyż udało im się dwie minuty przed końcowym gwizdkiem doprowadzić do wyrównania. Gola na wagę punktu zdobył Paweł Możdżonek. Pocztowcy wygrywali od 27 min, gdy bramkarza rywali pokonał Piotr Gałęcki.

Chłosta – LED Lighting Team 6:4 (4:2)

3′ 5′ 10′ Franciszek Siwek, 14′ 27′ Michał Kaczmarek, 40′ Damian Frączak – 12′ 28′ 35′ Damian Woytyniak, 18′ Krystian Swoboda
Franciszek Siwek (Chłosta)

Gold FC – Pocztowe Krwinki 1:1 (0:0)

38′ Paweł Możdżonek – 27′ Piotr Gałęcki
Wojciech Shoepe (Pocztowe Krwinki)
Paweł Możdżonek (Gold FC)

forBET 3. WL Liga: Diadal w grupie mistrzowskiej

Zeszłotygodniowa przegrana FC Huraganu pozwoliła zachować szanse na grupę mistrzowską Diadalowi i Semplerowi. Obie drużyny w ostatnich pojedynkach miały zgoła odmiennych rywali z dwóch różnych półek. Diadal miał stanąć na przeciw niepokonanego lidera, natomiast Semplera czekał bój z zajmujących miejsce w drugiej połówce ICPen-em. Do gry jako pierwsi weszli zawodnicy Diadala. Musieli wygrać, gdyż każdy inny wynik uruchamiał inny scenariusz. Remis promował Huragan, natomiast triumf Luisa&Spółka był na rękę Semplera, któremu do pierwszej czwórki brakowałoby jedynie zwycięstwa nad niżej notowanym ICPen-em.

Mecz na szczycie nie zawiódł. Pojedynek był toczony w szybkim tempie. Groźniejszy był Luis&Spółka, ale Diadal miał w swoich szeregach znakomicie spisującego się Adama Lesieckiego, który zachował przez całe spotkanie czyste konto. Po drugiej stronie były dwie kapitulacje. Pierwsza po kapitalnym uderzeniu Marcina Lemańskiego, a druga po indywidualnej akcji Adama Lazarowicza. Diadal uderzył w najlepszym momencie. W 32 i 33 min trafił dwukrotnie, a Luis&Spółka nie miał już czasu zareagować. Diadal wygrał 2:0, rundę zasadniczą zakończył na drugiej pozycji, ale na starcie rywalizacji w grupie mistrzowskiej będzie wyżej niż wtorkowy rywal.

W pozostałych spotkaniach trzeciej ligi toczyła się walka o poszczególne miejsca w grupach fazy zasadniczej. Najwyższe, trzybramkowe zwycięstwo odniósł Kolib Luboń, który ograł Szturmowców 5:2. Była to piąta jesienna wygrana byłych drugoligowców dająca miejsce w grupie C3. W grupie C4 zagra na pewno KKS Południe, które pokonało po bramkach Roberta Nadratowskiego i Szymona Woźniaka FC Colquimicę 2:0. Rywalem KKS-u w drugiej rundzie mogą zostać Mistrzowie Dżedaj. W ostatnim meczu pierwszej rundy pokonali 8:1 Byczków i awansowali na siódme miejsce w grupie A. Połowę dorobku bramkowego na swoje konto zapisał Mateusz Trzybiński. Najlepszy snajper Mistrzów Dżedaj awansował na piąte miejsce w klasyfikacji strzelców.

Byczki poznały swojego rywala w meczu o 21. miejsce, które także będzie meczem o awans do Pucharu Wiary Lecha. Zostali nim Szukamy Sponsora. Pojedynek o pierwsze jesienne zwycięstwo zakończył się triumfem Los Amarillos 4:2, którego czeka rywalizacja w grupie C5.

Mistrzowie Dżedaj – Byczki 8:1 (2:0)

7′ 30′ 37′ 38′ Mateusz Trzybiński, 13′ 24′ Jakub Rudziński, 27′ Tomasz Staszak, 34′ Jędrzej Czubryj – 25′ Michał Szudrowicz
Jakub Rudziński (Mistrzowie Dżedaj)
Mateusz Trzybiński (Mistrzowie Dżedaj)

Kolib Luboń FC – Szturmowcy 5:2 (1:1)

35′ 36′ Filip Bąkowski, 17′ 33′ Bartosz Król, 21′ Dominik Przybylski – 20′ Dariusz Bednarz, 31′ Tomasz Nieżurawski
Filip Bąkowski (Kolib Luboń FC)
Bartosz Król (Kolib Luboń FC)

Luis&Spółka – Diadal 0:2 (0:0)

32′ Marcin Lemański, 33′ Adam Lazarowicz
Adam Lazarowicz (Diadal)
Adam Lesiecki (Diadal)

Los Amarillos – Szukamy Sponsora 4:2 (2:1)

16′ 21′ Artur Pastuszko, 8′ Grzegorz Silski, 27′ Łukasz Klimecki – 20′ Michał Szmyt, 28′ Andrzej Stopa
Artur Pastuszko (Los Amarillos)

KKS Południe – FC Colquimica 2:0 (1:0)

15′ Robert Nadratowski, 34′ Szymon Woźniak