Znakomity koniec rundy w wykonaniu Ledów

IKP Olimpia po wygranej nad Evertec zapewniła sobie awans do grupy mistrzowskiej elity. LED Lighting Team odniósł drugie zwycięstwo w przeciągu dwóch dni. Imperium Łazarskie nie odpuszcza walki o grupę mistrzowską. Zwycięstwa Gietewu, Nieruchomości Kędziora i FC Makadamii.

forBET 1. WL Liga: IKP Olimpia zagra o mistrzostwo, Evertec o utrzymanie

Wygrana dawała Olimpii awans do grupy mistrzowskiej, natomiast Evertec-owi zachowanie matematycznych szans na grę w najlepszej piątce. Niespodzianki nie było. Już po siedmiu minutach obrońcy tytuły wygrywali z beniaminkiem 3:0. Pierwsza część gry zakończyła się prowadzeniem 7:1, na który wpływ miała świetna postawa Piotr Nowaka – strzelca pięciu goli! Po zmianie stron snajper IKP dołożył jedno trafienie, a jego drużyna wygrała ważny pojedynek 10:4. Mistrzowie wrócili na pierwsze miejsce i w najbliższych dniach będą oczekiwać rozstrzygnięć w meczach z udziałem grupy pościgowej, na czele której znajduje się transkrupka.pl.

IKP Olimpia – Evertec 10:4 (7:1)

4′ 7′ 14′ 16′ 20′ 31′ Piotr Nowak, 5′ 36 Marek Bączyk, 11′ Jarosław Janicki, 39′ Jacek Grocholewski – 24′ 37′ 40′ Krystian Schreiber, 9′ Bartłomiej Olejniczak
Piotr Nowak (IKP Olimpia)

forBET 2. WL Liga: Dwa zwycięstwa w dwa dni

Kapitalne otwarcie tygodnia ma za sobą LED Lighting Team. W poniedziałek pokonał Archiwum X, a kilkadziesiąt godzin później po ciekawym i trudnym pojedynku wygrał z Ejbrami 2:1. Bramki padały tylko w drugiej odsłonie. Wynik w 26 min otworzył Nikita Makarenkov, a po sześciu minutach prowadzenie Ledów podwyższył Damian Woytyniak. Ejbry do końca spotkania atakowały całą drużyną, ale zdołały tylko raz pokonać golkipera rywali. Uczynił to pięć minut przed zakończeniem meczu Marcin Szejn. Zespół z Lubonia po kapitalnej serii sześciu wygranych z rzędu, które przyczyniły się do awansu do grupy mistrzowskiej, przegrał dwa mecze z najgroźniejszymi rywalami. Ledy awansowały na drugie miejsce, z którego do końca pierwszej rundy już się nie ruszą.

Swoją sytuację w tabeli grupy A mocno skomplikowało sobie Tornado Ognik. Zespół z Grunwaldu pomimo porażki z Gietewu pozostał na czwartej lokacie, ale jego gra w grupie mistrzowskiej znacznie się oddaliła. Tornado oczekiwać teraz będzie na wieści z dwóch spotkań z udziałem Jeżyckich Koziołków, którym wystarczy zdobycie jednego oczka w pojedynkach z Chłostą i Trans-Stalą. Mecz z Gietewu dla drużyny z Ognika rozpoczął się od wywalczenia prowadzenia w 5 min. Gola na 1:0 zdobył Dawid Szyler. Kolejna bramka dla Tornada była trafieniem zmniejszającym stratę do dwóch goli. Była to również ich ostatnia bramka w tym spotkaniu. Zawodnicy czerwono-czarnych ośmiokrotnie wpisali się na listę strzelców, a Przemysław Latosi dokonał tej sztuki trzy razy. Gietewu wygrało 8:2.

O grupę mistrzowską dalej walczy Imperium Łazarskie, które by myśleć o grze w najlepszej ósemce musiało zdobyć komplet punktów w straciu z Gold FC. Nie wszystko zależy jednak od nich. Kluczowy dla ich losów mecz, który odbędzie się w czwartek, a zmierzą się w nim FarbSystem i Archiwum X. Łazarscy będą trzymać kciuki za wygraną tej drugiej drużyny. Wróćmy do wtorkowego meczu. Do przerwy Gold FC dotrzymywał kroku beniaminkowi i pomimo dwubramkowej straty potrafił odrobić je z nawiązką. W 19 min złociści wygrywali 3:2, ale pierwsza odsłona zakończyła się remisem 3:3 po golu Imperium w ostatniej minucie. W drugiej połowie istniała jedna drużyna. Zespół z Łazarza nie dał żadnych szans Gold-owi i wygrał 10:4.

LED Lighting Team – Ejbry Luboń 2:1 (0:0)

26′ Nikita Makarenkov, 32′ Damian Woytyniak – 35′ Marcin Szejn
Damian Woytyniak (LED Lighting Team)

Tornado Ognik – Gietewu 2:8 (2:4)

5′ Dawid Szyler, 20′ Dominik Kluj – 6′ 11′ 33′ Przemysław Latosi, 8′ Ivan Kost, 18′ Damian Sulmiński, 22′ Rafał Benski, 31′ Gracjan Drzymała, 32′ Maciej Niedroszlański
Przemysław Latosi (Gietewu)

Imperium Łazarskie – Gold FC 10:4 (3:3)

2′ 24′ 32′ Marcin Busz, 8′ 27′ Sławomir Szalczyk, 23′ 34′ Zbigniew Urbaniak, 20′ Rafał Mrugalski, 33′ Bartosz Kędzierski, 39′ Sebastian Kozela – 19′ 40′ Paweł Możdżonek, 9′ Wojciech Gruszka, 17′ Mirosław Janasek
Sławomir Szalczyk (Imperium Łazarskie)

forBET 3. WL Liga: Awanse na piąte miejsca

Pretendenci do piątych lokat solidarnie wygrali swoje mecze i zanotowali skok w tabeli. Dla Nieruchomości Kędziora i FC Makadamii były to czwarte wygrane w sezonie, a także drugie zwycięstwa z rzędu. Beniaminek z Kórnika pokonał ICPen 5:3 dzięki bardzo dobrej grze duetu Kamil Bobrowski – Piotr Śramski. Obaj rozdzielili pomiędzy sobą dorobek strzelecki. Pięć bramek zdobyła także para Leszek Roszyk – Nicolas Markiewicz, która mocno przyczyniła się do zwycięstwa Makadamii z KKS Południe. Pojedynek zakończył się wynikiem 6:4.

ICPen – Nieruchomości Kędziora Kórnik 3:5 (1:2)

7′ 25′ Piotr Marek, 39′ Amirani Tsomaia – 19′ 36′ 39′ Kamil Bobrowski, 15′ 30′ Piotr Śramski
Kamil Bobrowski (Nieruchomości Kędziora Kórnik)

FC Makadamia – KKS Południe 6:4 (5:2)

4′ 18′ 39′ Leszek Roszyk, 17′ 19′ Nicolas Markiewicz, 14′ Paweł Nowak – 16′ 21′ Szymon Woźniak, 2′ Marcin Tomaszewski, 32′ Robert Nadratowski