Czwarte wygrane z rzędu Bragi i FTF

Fantastyczna druga połowa daje zwycięstwo Bradze. IKP Olimpia gromi Almatura. FTF wygrywa czwarty mecz z rzędu i awansuje na piąte miejsce.

forBET 1. WL Liga: Braga w ścisłej czołówce

Trzeci sezon w elicie rozpoczął się dla Bragi fatalnie, bo od trzech przegranych. Beniaminek powoli szykował się do kolejnej walki o utrzymanie, aż nadeszła forma z poprzedniego sezonu. Braga ruszyła w górę tabeli. Pokonała trzy przeszkody i zrównała się punktami ze swoim najbliższym rywalem, czyli FC Nankatsu. Starcie beniaminków było pokazem dwóch twarzy obu drużyn. Po pierwszej części wygrywało Nankatsu. Najlepszy zespół wiosny w drugiej lidze rozpoczął z wysokiego C. Po czterech minutach prowadził 2:0. Następnie po dziesięciu już 4:1, a na przerwę schodził z wynikiem 5:2. Jak się później okazało bramka Huberta Szymkowiaka z 14 min była ich ostatnią w tym pojedynku. Po zmianie stron na boisko wyszła tylko Braga. Nankatsu zaczęło seryjnie tracić gole. FSC dogoniło rywala w 36 min, gdy stan meczu wyrównał Hubert Ratajczak. Dwie minuty przed końcem czwarty raz na listę strzelców wpisał się Mateusz Gajewski, który trafił na 6:5 i zapewnił swojej drużynie kolejne jesienne zwycięstwo. Braga awansowała na czwartą lokatę i ma trzy punkty straty do prowadzącej transkrupki.pl oraz IKP Olimpii, która również w czwartek zgarnęła komplet oczek.

Obrońcy tytułu mistrzowskiego nie dali żadnych szans Almaturowi, który przed tygodniem sprawił niespodziankę ogrywając Winiary FC. Olimpijczycy wygrali 11:2. Mecz był teatrem jednego aktora, w rolę którego wcielił się Piotr Nowak – strzelec ośmiu bramek! Dzięki fantastycznej formie strzeleckiej napastnik IKP został liderem klasyfikacji strzelców.

FSC BragaFC Nankatsu 6:5 (2:5)

13′ 28′ 29′ 38′ Mateusz Gajewski, 5′ Aleks Glabus, 36′ Hubert Ratajczak – 1′ Michał Mikołajczak, 4′ Michał Krawczak, 7′ Mateusz Graczyk, 9′ Marek Kalinowski, 14′ Hubert Szymkowiak
Mateusz Gajewski (FSC Braga)

IKP Olimpia – Biuro Podróży Almatur 11:2 (8:1)

3′ 11′ 13′ 14′ 20′ 22′ 38′ 40′ Piotr Nowak, 16′ Michał Nowak, 17′ Marek Bączyk, 18′ Michał Mirecki – 10′ Marcin Winny, 25′ Jakub Tomaszkiewicz
Piotr Nowak (IKP Olimpia)

forBET 3. WL Liga: FTF pnie się w górę tabeli

Czwarte zwycięstwo z rzędu i awans na piąte miejsce. Tak wyglądają ostatnie tygodnie w wykonaniu FTF-u, któremu udało się ograć w czwartkowy wieczór KKS Południe. Mecz zakończył się wynikiem 4:1, a rozstrzygnął się na przełomie obu połów. W 18 min prowadzenie dał Paweł Książek, a przed zejściem na przerwę na 2:0 podwyższył Błażej Lewandowski. Obaj strzelcy poprawili swoje dorobki po zmianie stron trafiając po jeszcze jednej bramce.

FTF – KKS Południe 4:1 (2:0)

18′ 24′ Paweł Książek, 20′ 32′ Błażej Lewandowski – 40′ Szymon Woźniak