Pojedynek uczestników MP dla Winiar FC

transkrupka.pl po siedmiu kolejkach liderem elity z kompletem punktów. W meczu uczestników MP Winiary pokonały IKP Olimpię. Tilted Penguins zmniejszyli stratę do czołówki grupy B trzeciej ligi.

forBET 1. WL Liga: Komplet punktów transkrupki, Winiary lepsze od IKP

W niedzielę na boisko przy ulicy Grunwaldzkiej zawitał komplet medalistów wiosennej edycji. Prowadząca w klasyfikacji transkrupka.pl zmierzyła się z Evertec-iem, a na koniec siódmej serii odbył się pojedynek brązowych ze złotymi medalistami.

Transkrupka.pl wykonała swój plan w 100%. Nie dała szans Evertec-owi. Przez całe spotkanie wicemistrzowie zdobyli siedem bramek, z czego trzy na swoje konto zapisał Roman Hrynko. Beniaminek nie zdołał choćby raz pokonać golkipera transkrupki.

W niedzielę zakończył się najgorszy tydzień w historii IKP Olimpii. Przed tygodniem mistrzowie nie zebrali składu na rozgrywki o Puchar forBET WL Ligi, w czwartek ulegli Synom Gehenny, a na zakończenie siódmej kolejki uznali wyższość Winiar. Byli blisko remisu, ale w ostatniej minucie Piotr Nowak zmarnował rzut karny przedłużony. Wcześniej najlepszy zawodnik Olimpii dwukrotnie pokonał bramkarza Winiar. W 21 min zdobył gola kontaktowego, a cztery minuty później wyrównał stan gry. W szeregach WFC brylował Mateusz Nowak. Po pierwszej odsłonie dzięki jego trafieniom Winiary prowadziły 2:0. W 28 min Nowak miał już na koncie hattricka, a brązowi medaliści prowadzili z IKP 3:2. Takim wynikiem zakończył się mecz na szczycie. Bardzo duży udział w zwycięstwie Winiar miał Daniel Grzonka, który między słupkami popisał się wieloma kapitalnymi interwencjami.

transkrupka.pl – Evertec 7:0 (2:0)

17′ 37′ 38′ Roman Hrynko, 11′ 29′ Mateusz Cwojdziński, 25′ Michał Golak, 36′ Nikodem Jasina
Mateusz Cwojdziński (transkrupka.pl)

Winiary FC – IKP Olimpia 3:2 (2:0)

17′ 19′ 28′ Mateusz Nowak – 21′ 25′ Piotr Nowak
Daniel Grzonka (Winiary FC)

forBET 3. WL Liga: Tilted Penguins złapali kontakt z czołówką

FC Makadamia długo dotrzymywała kroku faworyzowanym Pingwinom. Po dwóch minutach i golu Nicolasa Markiewicza wygrywała 1:0, a następnie potrafiła odwrócić wynik. Po bramkach Leszka Roszyka i Pawła Nowaka prowadziła w 12 min 3:2. Tilted Penguins jeszcze przed przerwą zdołali osiągnąć dwubramkową przewagę. Znakomicie zaprezentował się Tomasz Sitek, który ustrzelił hattricka. W drugiej cześć Makadamia zdobyła gola kontaktowego, ale w końcówce nie potrafiła wyrównać. Pingwiny potwierdziły swoją wyższość dwiema bramkami zdobytymi ostatnich dziesięciu minutach.

FC Makadamia – Tilted Penguins 4:7 (3:5)

9′ 29′ Leszek Roszyk, 2′ Nicolas Markiewicz, 12′ Paweł Nowak – 7′ 15′ 20′ Tomasz Sitek, 5′ Kamil Noske, 18′ Bartosz Paluczek, 33′ Tomasz Zaganiacz, 36′ Oskar Lepczyński