Pierwsze straty liderów trzeciej ligi

Pierwszy punkt na jesień zdobył Evertec, a Almatur wydostał się z ujemnego dorobku. Magiczny Świat jest już jedną nogą w grupie mistrzowskiej, o którą do końca będzie walczył Opal Stoczniowiec. Remisy w trzeciej lidze – pierwsze punkty straciły zespoły Luis&Spółka, Emeritos Galaktikos i Dom Wydawniczy Rebis. FC Huragan pnie się w górę tabeli – jest już na trzecim miejscu.

forBET 1. WL Liga: Pierwszy punkt Evertec-a, Almatur wyszedł na zero

Starcie dwóch zespołów zamykających tabelę elity zakończyło się zdobyciem pierwszych punktów. Evertec w pierwszej odsłonie prowadził dwukrotnie po trafieniach Adriana Adamczaka, ale po zmianie stron musiał gonić rywali. Cztery minuty po wznowieniu Almatur zdołał odwrócić wynik. W 24 min na 3:2 gola zdobył Marcin Lewandowski, a w 38 min po raz drugi do siatki piłkę skierował Jakub Tomaszkiewicz. Biuro Podróży prowadziło 4:3, ale nie zdołało wywalczyć trzech oczek. Ostatnie słowo należało do Krystiana Schreibera, który w 39 min ustalił wynik spotkania na 4:4.

Evertec – Biuro Podróży Almatur 4:4 (2:1)

1′ 17′ Adrian Adamczak, 31′ 39′ Krystian Schreiber – 10′ 38′ Jakub Tomaszkiewicz, 23′ Marcin Winny, 24′ Marcin Lewandowski
Krystian Schreiber (Evertec)

forBET 2. WL Liga: Magiczny Świat bliżej grupy mistrzowskiej

Gładką wygraną nad Tornadem Ognik odniósł Magiczny Świat. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:0. Już do przerwy Magiczny osiągnął przewagę trzech bramek, które udało się strzelić w ostatnich dziesięciu minutach przed zmianą stron. Dzięki wygranej MŚ awansował na drugą lokatę i powiększył przewagę nad piątymi Jeżyckimi Koziołkami do czterech oczek.

W grze o grupę mistrzowską pozostał Opal Stoczniowiec, który drugi raz na jesień schodził z boiska z trzema punktami. Niebiesko-czarni wygrywali z Pocztowymi Krwinkami już 3:0, ale do końca drżeli o wynik, gdyż rywale zdołali w ostatnich pięciu minutach zdobyć dwa gole. Na trzecie trafienie Krwiodawcom zabrakło czasu. Porażka dla Pocztowych Krwinek oznacza miejsce w grupie spadkowej, w której dołączyli do Gietewu. Stoczniowcy tracą do czwartej lokaty ledwie trzy punkty.

Magiczny Świat – Tornado Ognik 4:0 (3:0)

10′ Adrian Szałecki, 16′ Filip Pyzder, 19′ Jakub Piasecki, 38′ Tomasz Pilarczyk
Łukasz Jaskólski (Magiczny Świat)

Pocztowe Krwinki – Opal Stoczniowiec 2:3 (0:1)

35′ Marcel Szymkowiak, 39′ Radosław Smarslik – 11′ 23′ Nikodem Szarata, 26′ Sebastian Johnson
Nikodem Szarata (Opal Stoczniowiec)

forBET 3. WL Liga: Szlagier na remis

W trzeciej lidze nie ma już drużyny bez straty punktu. Prowadzący w grupie A Luis&Spółka niespodziewanie zremisował z FC Kwiatowe, a w pojedynku zespołów z kompletami zwycięstw Emeritos Galaktikos z Domem Wydawniczym Rebis padł wynik 4:4. Ten ostatni mecz był zapowiadany jako najciekawsze spotkanie 7. kolejki. Szlagierowy bój dwóch pretendentów do awansu o klasę wyżej nie zawiódł – spotkanie było zacięte i pełne zwrotów akcji. Pierwsi na prowadzenie wyszli Galaktyczni, ale po czterech minutach było już remis, który utrzymał się do końca pierwszej odsłony. W 24 min Krystian Skórczyński trafił na 2:1 dla Emeritos. Kolejne dwa gole na swoje konto zapisał Jakub Frankiewicz, któremu udało się odwrócić wynik potyczki. Rebis wygrywał 3:2, a po półgodzinie miał już dwa gole przewagi. Do siatki trafił Tomasz Majer. Gdy wydawało się, że DWR wygra, a tym samym awansuje na pozycję lidera Emeritos złapali kontakt bramkowy. Drugi raz na listę strzelców wpisał się Skórczyński. Ostatnie słowo również należało do nich. Na zakończenie meczu Sebastian Iwiński skutecznie wykorzystał rzut karny przedłużony, a Emeritos Galaktikos uratowali cenny remis.

Dwubramkową przewagę roztrwonili także Luis&Spółka. W 27 min po trzech golach Marka Michalaka wygrywali 3:1. Końcówka spotkania to popis Daniela Musiałkowskiego, który pokonał bramkarza zielonych dwa razy doprowadzając tym samym do remisu 3:3. Wtorkowe potknięcie Semplera, a także stratę punktów przez L&S wykorzystał Huragan, który dzięki udanej drugiej odsłonie pewnie ograł ICPen 8:3. FCH awansował na trzecie miejsce i ma tylko dwa oczka straty do Diadala.

ICPen – FC Huragan 3:8 (2:3)

8′ Piotr Marek, 18′ Bartłomiej Ginter, 30′ Jeremi Gawęcki – 15′ 22′ 27′ Dominik Bartkowiak, 11′ 40′ Marcin Stoiński, 25′ 38′ Marcin Pakuła, 9′ Dominik Winkiel
Dominik Bartkowiak (FC Huragan)

FC Kwiatowe – Luis&Spółka 3:3 (1:2)

30′ 37′ Daniel Musiałowski, 5′ Patryk Gronek – 15′ 20′ 27′ Marek Michalak
Marek Michalak (Luis&Spółka)

Dom Wydawniczy Rebis – Emeritos Galaktikos 4:4 (1:1)

26′ 29′ Jakub Frankiewicz, 13′ Bartosz Kadrzyński, 30′ Tomasz Majer – 9′ 40′ Sebastian Iwiński, 24′ 39′ Krystian Skórczyński