Ejbry nie do zatrzymania

FSC Braga odniosła drugie zwycięstwo z rzędu. Ejbry, Chłosta i Diadal wiceliderami w swoich grupach. Nieruchomości Kędziora z kolejną wygraną.

forBET 1. WL Liga: Braga za ciosem

Braga odniosła drugie zwycięstwo z rzędu, Winiary zaprzepaściły okazję do zrównania się punktami z prowadzącą transkrupką.pl. Bezpośrednie starcie srebrnych medalistów drugiej ligi ze zdobywcami brązowych krążków w elicie zakończyło się wygraną tych pierwszych 3:1. Błysnął Mateusz Gajewski, który w pierwszej części ustrzelił dublet. Braga prowadziła 2:0 i po zmianie stron mogła w pełni kontrolować przebieg spotkania. W 38 min na 3:0 podwyższył Mikołaj Hajdasz. Winiary stać było na honorowe trafienie Damiana Nowaka, który w ostatniej minucie ustalił wynik spotkania.

FSC Braga – Winiary FC 3:1 (2:0)

14′ 20′ Mateusz Gajewski, 38′ Mikołaj Hajdasz – 40′ Damian Nowak
Mateusz Gajewski (FSC Braga)

forBET 2. WL Liga: Ejbry z kompletem zwycięstw

Chłosta po rozczarowującym występie w Pucharze forBET WL Ligi szybko się podniosła i po zaciętym pojedynku ograła Onych 5:4. Bohaterem spotkania został Franciszek Siwek, który zdobył wszystkie bramki dla Chłosty. W 6 min otworzył wynik spotkania. Kolejne gole były odpowiedziami na wyrównujące trafienia Onych. W 38 min dał Chłoście dwubramkowe prowadzenie, które w ostatniej minucie zostało zniwelowane przez najlepszego, obecnie strzelca drugiej ligi – Pawła Jassema. Napastnik żółto-czarnych ustrzelił w tym meczu dublet.

Ejbry wyrosły na czarnego konia rozgrywek na drugim szczeblu. Beniaminek jeszcze nie przegrał, a po czterech spotkaniach ma komplet punktów i zajmuje pozycję wicelidera. We wtorkowej potyczce przeciwko FarbSystemowi faworytem nie był, a mimo to ograł wyżej notowanego rywala 4:2. Do przerwy Ejbry prowadziły 2:1, a cztery minuty przed końcem miały już trzy bramki przewagi. Zespół z Lubonia traci obecnie cztery punkty do Noteciaków, ale ma też dwa mecze mniej rozegrane. Sytuacja FarbSystem-u po pierwszej jesiennej przegranej mocno się skomplikowała.

Chłosta – Oni 5:4 (3:2)

6′ 12′ 18′ 33′ 38′ Franciszek Siwek – 16′ 40′ Paweł Jassem, 11′ Kamil Magdoń, 24′ Wojciech Jerzak
Franciszek Siwek (Chłosta)

FarbSystem – Ejbry 2:4 (1:2)

14′ 40′ Mateusz Kozłowski – 3′ Dariusz Kropiński (samob.), 19′ Marcin Szejn, 32′ Maciej Mazurek, 36′ Artur Rożek
Remigiusz Biskup (Ejbry Luboń)

forBET 3. WL Liga: Diadal wykorzystał potknięcie Semplera

W najciekawszym pojedynku wtorkowej kolejki Nieruchomości Kędziora pokonały Semplera 2:1. Mecz nie zawiódł. Do 29 min utrzymywał się wynik bezbramkowy. Pierwszy trafił Maurycy Adamski. Wydawało się, że Sempler nie da sobie wyrwać bezcennej wygranej. Trafił jednak na świetnie dysponowanego rywala, który w ostatnim czasie odniósł pierwsze zwycięstwo na WL Lidze, a w ubiegłą niedzielę awansował do finałowej szóstki rozgrywek pucharowych. Zespół z Kórnika jest w gazie i pokazał to w starciu z Semplerem. W 34 min do wyrównania doprowadził Krzysztof Bobrowski. Pięć minut później miał na swoim koncie dwa trafienia, a jego zespół po upływie kolejnych 60 sekund mógł świętować drugie zwycięstwo na jesień. Po wygranej Nieruchomości Kędziora awansowały na siódme miejsce. Sempler pozostał na drugim, ale po zakończeniu wtorkowych zmagań na rzecz Diadala stracił pozycję wicelidera.

Diadal nie zmarnował okazji i ograł Byczki 8:1. Bramki pomiędzy sobą rozdzieliło trzech zawodników – Bartosz Soszyński, Marcin Lemański i Mateusz Wańczyk. Najwięcej zdobył ten pierwszy. Bramkarza Byczków pokonał czterokrotnie.

Drugi raz na jesień zwycięstwo odnieśli Mistrzowie Dżedaj. Po raz kolejny z bardzo dobrej strony pokazał się Mateusz Trzybiński, który spotkanie zakończył z hattrickiem na koncie. Do przerwy Dżedaj prowadzili 3:0. Sześć minut przed końcem wynik był jeszcze okazalszy – 6:1. Szturmowcy w końcówce spotkania za sprawą kolejnych dwóch trafień Sebastiana Cepińskiego odrobili część strat i ostatecznie przegrali 3:6.

Szturmowcy – Mistrzowie Dżedaj 3:6 (0:3)

27′ 35′ 36′ Sebastian Cepiński – 14′ 33′ 34′ Mateusz Trzybiński, 6′ 12′ Tomasz Staszak, 32′ Jakub Rudziński
Dariusz Bednarz (Szturmowcy)
Mateusz Trzybiński (Mistrzowie Dżedaj)

Sempler – Nieruchomości Kędziora Kórnik 1:2 (0:0)

29′ Maurycy Adamski – 34′ 39′ Krzysztof Bobrowski
Krzysztof Bobrowski (NIeruchomości Kędziora Kórnik)

KKS Południe – FC Atmosferić 2:4 (0:1)

26′ Michał Marciniak, 33′ Robert Nadratowski – 19′ Dominik Tomczak, 25′ Tomasz Szwechłowicz, 35′ Krzysztof Nalepa, 36′ Adrian Gwiazda
Dominik Tomczak (FC Atmosferić)

Diadal – Byczki 8:1 (5:1)

4′ 5′ 20′ 22′ Bartosz Soszyński, 6′ 36′ Marcin Lemański, 19′ 39′ Mateusz Wańczyk – 15′ Jakub Pudełko