Zwycięstwa faworytów

Transkrupka.pl nie zwalnia tempa i gromi przeciwnika po raz czwarty w tym sezonie. Trans-Stal Luboń i Alcomex Noteciaki przewodzą w drugiej lidze. Emeritos Galaktikos wygrywają piąty mecz na jesień.

forBET 1. WL Liga: Transkrupka.pl jak walec

Zwycięską, ale efektowną passę kontynuuje transkrupka.pl, która trzeci raz z rzędu zaaplikowała rywalom osiem bramek. Wicemistrzowie na koncie mają już cztery jesienne wygrane, są liderem pierwszej ligi, a od trzynastu meczów nie zaznali smaku porażki. We wtorkowy wieczór nie dali żadnych szans Hurtowni.Fajerwerkowo.pl. Żółto-czarni na inaugurację długo dotrzymywali kroku IKP Olimpii ostatecznie przegrywając ledwie 0:2. Kilka dni później nie nawiązali walki z transkrupką.pl. Do przerwy lider wygrywał 5:0, a na koncie najlepszego na boisku Jakuba Giełdy był hattrick. Dorobek bramkowy powiększył do czterech trafień, a jego zespół ostatecznie pokonał Pirotechników 8:1.

Hurtownia.Fajerwerkowo.pl – transkrupka.pl 1:8 (0:5)

39′ Damian Tafelski – 4′ 16′ 18′ 25′ Jakub Giełda, 6′ 26′ Wojciech Giełda, 20′ Szymon Rachuta, 40′ Michał Golak
Jakub Giełda (transkrupka.pl)

forBET 2. WL Liga: Kolejne zwycięstwa beniaminków

Dwie najlepsze drużyny zeszłego sezonu w trzeciej lidze po wtorkowych meczach w klasyfikacjach obu grup są na czele. Trans-Stal Luboń wygrała w meczu niepokonanych z Chłostą 6:2. Bohaterami żółto-czarnych zostali Bartosz Rybak i Maciej Brauza, dzięki którym beniaminek prowadził po pierwszej części 5:0. Obaj zdobyli łącznie cztery bramki. W drugiej odsłonie do głosu doszła Chłosta, której udało się zmniejszyć rozmiary porażki – ostatecznie o jednego gola mniej. Podobny wynik do przerwy co Trans-Stal osiągnął Alcomex. Prowadzenie 6:0 uśpiło rozpędzonych Noteciaków, którzy w drugiej odsłonie pozwolili Gold-owi na cztery trafienia. Ostatecznie Alcomex wygrał 9:4. Królem polowania został Adam Michałowski – strzelec trzech goli.

Ważne zwycięstwo odniosło Gietewu, które zgarnęło pierwszy komplet punktów na jesień i pierwszy raz wygrało od pięciu meczów. Czerwono-czarni pokonali sąsiadujące w tabeli Pocztowe Krwinki 2:0 po bramkach Przemysława Latosiego i Kacpra Młynarczyka. Bardzo dobry mecz rozegrał bramkarz Krwiodawców Mateusz Baczyński, który uchronił swój zespół przed wyższą przegraną.

Gold FC – Alcomex Noteciaki 4:9 (0:6)

21′ 37′ Jakub Bzdęga, 27′ Franciszek Pudełko, 38′ Radosław Janasek – 3′ 7′ 36′ Adam Michałowski, 4′ 33′ Dominik Romanowski, 6′ 17′ Sebastian Ławniczak, 13′ Mikołaj Rybarczyk, 38′ Krzysztof Patalas
Adam Michałowski (Alcomex Noteciaki)

Trans-Stal Luboń – Chłosta 6:2 (5:0)

9′ 11′ Bartosz Rybak, 18′ 19′ Maciej Brauza, 16′ Michał Wojciechowski, 36′ Czesław Tandecki – 27′ Mateusz Wiśniewski, 31′ Szymon Korczyk
Maciej Brauza (Trans-Stal Luboń)

Gietewu – Pocztowe Krwinki 2:0 (1:0)

9′ Przemysław Latosi, 35′ Kacper Młynarczyk
Mateusz Baczyński (Pocztowe Krwinki)

forBET 3. WL Liga: Szesnaście goli w jednym meczu

Piąty mecz na jesień wygrali Emeritos Galaktikos. W starciu z Los Amarillos wygrywali 3:0, ale trzy minuty przed zakończeniem spotkania oba zespoły dzieliła ledwie jedna bramka. Zawodnicy ubrani w żółte trykoty bardzo szybko stracili jednak nadzieje na wywalczenie remisu, gdyż minutę później Karol Łuczak podwyższył, a jak się później okazało także ustalił wynik meczu na 4:2.

Walka o pierwsze zwycięstwo na jesień pomiędzy Nieruchomościami Kędziora i Mistrzami Dżedaj zakończyła się pełnym sukcesem tej drugiej drużyny. Trzy punkty zapewnił Mateusz Trzybiński, który w 37 min trafił na 3:2. Wcześniej trwała wymiana ciosów – dwukrotnie na prowadzenie wychodzili Mistrzowie Dżedaj, dwukrotnie wyrównywali zawodnicy Nieruchomości Kędziora.

Aż szesnaście bramek padło w potyczce pomiędzy Huraganem i Diadalem. FCH po dwóch meczach płacenia frycowego zaczęło punktować. Obecnie ma na koncie sześć oczek. Pojedynek rozpoczął się od gola Marcina Lemańskiego, który w 12 min drugi raz wpisał się na listę strzelców. Była to bramka na … 3:3. Ostatnia dla Diadala przed przerwą. Pierwszoplanową postacią na boisku był Dominik Bartkowiak, który w pierwszej odsłonie miał na koncie cztery bramki. Po zmianie stron tylko raz wpisał się na listę strzelców, przy okazji ustalając wynik mecz na 11:5.

Nieruchomości Kędziora Kórnik – Mistrzowie Dżedaj 2:3 (1:2)

13′ Piotr Śramski, 32′ Krzysztof Bobrowski – 2′ Michał Walkowski, 16′ Jędrzej Ścisłowski, 37′ Mateusz Trzybiński
Mateusz Trzybiński (Mistrzowie Dżedaj)

FC Huragan – Diadal 11:5 (7:3)

5′ 13′ 15′ 16′ 40′ Dominik Bartkowiak, 18′ 31′ Marek Karcol, 7′ Dominik Sobczak (samob.), 10′ Marcin Pakuła, 25′ Hubert Bartkowiak, 33′ Dominik Czubiński – 3′ 12′ Marcin Lemański, 8′ Mateusz Mucha, 23′ Bartosz Soszyński, 39′ Mateusz Wańczyk
Dominik Bartkowiak (FC Huragan)

Los Amarillos – Emeritos Galaktikos 2:4 (0:2)

32′ Grzegorz Silski, 37′ Dariusz Rękoś – 4′ Przemysław Szumski, 14′ Dariusz Santkiewicz, 22′ Sebastian Iwiński, 38′ Karol Łuczak