Beniaminki na czele drugiej ligi

Trzecia wygrana Trans-Stali, drugie zwycięstwa IKP Olimpii, Alcomex-u, Kolibu i Południa. Po raz pierwszy trzy punkty na swoje konta zapisują Chłosta i Ejbry, które debiutancki sezon w drugiej lidze zaczynają od wygranej 3:2.

forBET 1. WL Liga: Druga wygrana nad beniaminkiem

Olimpia jest bezwzględna dla beniaminków. Po wysokiej wygranej nad Nankatsu przyszło trzybramkowe zwycięstwo w starciu z Bragą. Strzelanie IKP rozpoczęło w ostatniej minucie pierwszej odsłony. Wynik potyczki otworzył Piotr Nowak, który powtórzył wyczyn w 31 min podwyższając na 3:1. Wcześniej do siatki trafił Jacek Grocholewski oraz wracający do Bragi po kilku latach przerwy – Hubert Ratajczak. Mecz zakończył się wynikiem 4:1. W 37 min rezultat ustalił Grocholewski.

IKP Olimpia – FSC Braga 4:1 (1:0)

20′ 31′ Piotr Nowak, 26′ 37′ Jacek Grocholewski – 28′ Hubert Ratajczak
Piotr Nowak (IKP Olimpia)

forBET 2. WL Liga: Beniaminki na czele

Udanie sezon ligowy zainaugurowały Chłosta i Ejbry Luboń. Ci pierwsi wysoko pokonali Pocztowe Krwinki 7:1. Mecz miał dwóch bohaterów, którzy popisali się hattrickami. Trzy razy bramkarza Pocztowców pokonywali Mikołaj Nowak i Aleksander Deckert. Beniaminek nadal szuka pierwszego zwycięstwa po powrocie do drugiej ligi – na koncie ma jedno oczko.

Pozostali beniaminkowie – prócz Imperium Łazarskiego i wspomnianych Krwinek – zgarniają z każdym kolejnym pojedynkiem trzy punkty. We wtorkowy wieczór kapitalnie zagrały oba lubońskie zespoły z drugiego frontu. Debiutujące na zapleczu elity Ejbry pokonali Gold FC 3:2. Już po jedenastu minutach prowadzili 3:0, ale pozwolili rywalom na złapanie kontaktu. O jedną bramkę lepsza była także Trans-Stal, która pokonała Magiczny Świat 2:1. Żółto-czarni trzy minuty przed końcem wygrywali 2:0, lecz w końcówce musieli mieć się na baczności, gdyż przeciwnik zdołał trafić do siatki. Dzięki wygranej Trans-Stal przewodzi w grupie A z kompletem dziewięciu punktów. Trzy mniej, ale identyczną pozycję ma inny beniaminek – Alcomex Noteciaki. W drugim jesiennym pojedynku nie bez problemów ograł PWW Boekestijn 6:4. Wygrywał już 4:0. Podobnie jak Ejbry i Trans-Stal również Alcomex podał tlen swojemu przeciwnikowi, który do końca walczył o remis.

Chłosta – Pocztowe Krwinki 7:1 (4:0)

6′ 13′ 37′ Mikołaj Nowak, 17′ 32′ 40′ Aleksander Deckert, 8′ Szymon Korczyk – 34′ Piotr Gałęcki
Mikołaj Nowak (Chłosta)

Trans-Stal Luboń – Magiczny Świat 2:1 (1:0)

17′ Maciej Brauza, 35′ Paweł Wieczorek – 37′ Damian Zajączkowski
Maciej Brauza (Trans-Stal Luboń)

Ejbry Luboń – Gold FC 3:2 (3:1)

4′ Artur Rożek, 5′ Michał Gawron, 11′ Tobiasz Tykwic – 17′ 27′ Paweł Możdżonek
Franciszek Pudełko (Gold FC)
Tobiasz Tykwic (Ejbry Luboń)

Alcomex Noteciaki – PWW Boekestijn 6:4 (4:2)

3′ 29′ 40′ Adam Michałowski, 10′ 14′ Michał Pawłowski, 1′ Patryk Niewiem – 14′ 32′ Dariusz Foltyn, 18′ Maciej Boksa, 37′ Krzysztof Marciniak
Mikołaj Romanowski (Alcomex Noteciaki), Michał Dąbrowski (PWW Boekestijn)
Adam Michałowski (Alcomex Noteciaki)

forBET 3. WL Liga: Kolib i Południe w czołówkach grup

Drugie zwycięstwa w trzecich spotkaniach odnieśli KKS Południe i Kolib Luboń FC. Dwaj byli drugoligowcy pokonali niżej notowanych przeciwników i wskoczyli na podia w swoich grupach. KKS Południe skromnie ograł Los Amarillos 2:0, decydującego gola strzelając dopiero w 36 min. Lepiej zaprezentował się Kolib, który okazał się lepszy od Byczków o cztery bramki. Wygrał 6:2, a najlepszy na boisku Bartosz Król mecz zakończył się hattrickiem.

KKS Południe – Los Amarillos 2:0 (1:0)

9′ Piotr Dziedzic, 36′ Robert Nadratowski
Robert Nadratowski (KKS Południe)

Kolib Luboń FC – Byczki 6:2 (3:1)

23′ 30′ 34′ Bartosz Król, 2′ 17′ Dominik Przybylski, 4′ Mikołaj Bruczyński – 18′ 36′ Bohdan Zviahin