IKP Olimpia piąty raz z rzędu wygrała Superpuchar

IKP Olimpia po zwycięstwie w finale nad Noteciakami po raz szósty w historii zdobyła Superpuchar forBET WL Ligi. Najlepszym zawodnikiem rozgrywek, które inaugurowały jesienną edycję został Piotr Nowak.

Po szósty triumf, a piąty z rzędu na boisko przy ulicy Grunwaldzkiej przybyła Olimpia. Zdobywcy wiosennej potrójnej korony, a nawet poczwórnej, jeśli dodamy do tego triumf w turnieju pamięci Poznańskiego Czerwca 1956 rozpoczęli zmagania od pojedynku z Chłostą, która w ostatni dzień poprzedniego sezonu wygrała Puchar Wiary Lecha. Mecz rozpoczął się niespodziewanie od gola dla drugoligowców. Na listę strzelców w ósmej minucie wpisał się Mikołaj Nowak. IKP szybko otrząsnęła się i w przeciągu pięciu minut odwróciła losy pojedynku. W 11 min pierwszego z trzech goli zdobył Piotr Nowak, który po zmianie stron przypieczętował wygraną obrońców trofeum. Wcześniej, bo w 9 min wyrównał Jacek Grocholewski. Przy stanie 3:1 dla IKP dał o sobie znać Mikołaj Nowak, który po pięknym uderzeniu dał nadzieję Chłoście strzelając bramkę kontaktową. Wynik meczu ustalił Piotr Nowak. Olimpia wygrała 4:2 i mogła po kilku minutach przerwy przystąpić do finału. Rywala znała, gdyż wcześniej odbył się pojedynek pomiędzy mistrzami drugiej i trzeciej ligi. Spotkanie rozstrzygnęło się w pierwszej odsłonie, po której Noteciaki wygrywali 3:1. Złoci medaliści trzeciego frontu mecz rozpoczęli z wysokiego C po trzeciej minucie prowadząc już 2:0. Zwycięstwo przypieczętowali w 11 min po golu Sebastiana Ławniczaka.

W finale niespodzianki nie było. Olimpia wygrała 3:1, ale decydujące gole strzeliła w ostatnich sześciu minutach. Kluczową bramkę, na 2:1, zdobył Piotr Nowak. Trafił w 20 min. Wcześniej do siatki trafili Jacek Grocholewski (1:0) i Patryk Niewiem (1:1). Szósty Superpuchar przypieczętował Jacek Dembiński po pięknej indywidualnej akcji.

Wyniki Superpucharu forBET WL Ligi

1/2 finału

Noteciaki – FC Nankatsu 3:1 (2′ Mikołaj Rybarczyk, 3′ Mikołaj Michałowski, 11′ Sebastian Ławniczak – 5′ Marek Kalinowski)
IKP Olimpia – Chłosta 4:2 (11′ 20′ 25′ Piotr Nowak, 9′ Jacek Grocholewski – 7′ 22′ Mikołaj Nowak)

Finał

IKP Olimpia – Noteciaki 3:1 (8′ Jacek Grocholewski, 20′ Piotr Nowak, 26′ Jacek Dembiński – 16′ Patryk Niewiem)