transkrupka.pl wygrywa przed meczem sezonu

Transkrupka.pl pokonała trzecie Fajerwerkowo.pl. Chłosta zdobyła trzy punkty i uratowała się przed spadkiem.

forBET 1. WL Liga: Zwycięstwo przed meczem sezonu

W ostatnich tygodniach co mecz trwa wymiana liderów. Olimpia i transkrupka.pl idą łeb w łeb, a o ostatecznym zwycięstwie zadecyduje ostatni ligowy mecz na wiosnę, który zostanie rozegrany w najbliższy czwartek o 21. Przed pojedynkiem sezonu transkrupka.pl ograła trzecią siłę elity 7:3. Hurtownia.Fajerwerkowo.pl rozpoczęła strzelanie już w 2 min, ale w kolejnych fragmentach seryjnie traciła gole. Transkrupka.pl wygrywała 4:1, ale na przerwę schodziła z dwubramkową przewagą. W 20 min gola do szatni zdobył Marcin Pawlak. Zapał Pirotechników zgasił jednak Jakub Giełda, który chwilę po wznowieniu trafił na 5:2. Transkrupka.pl pewnie zgarnęła trzy oczka i awansowała na pierwsze miejsce, które utrzyma przynajmniej do dzisiejszej potyczki Olimpii z Almaturem.

Hurtownia.Fajerwerkowo.pl – transkrupka.pl 3:7 (2:4)

2′ Dawid Zuchniarek, 20′ Marcin Pawlak, 23′ Tomasz Kozakowski – 4′ 21′ Jakub Giełda, 19′ 25′ Szymon Rachuta, 7′ Krzysztof Elantkowski, 15′ Wojciech Giełda, 33′ Mateusz Cwojdziński
Wojciech Giełda (transkrupka.pl)

forBET 2. WL Liga: Chłosta ratuje się przed spadkiem

Chłosta wygrała pierwsze z trzech starć podczas 14. kolejki i zachowała drugoligowy status. Już po pierwszej odsłonie beniaminek wygrywał ze Stoczniowcem 4:0. W drugiej połowie niebiesko-czarni ruszyli w pościg. Trzy minuty przed końcem złapali kontakt z Chłostą, ale w ostatniej minucie nie powstrzymali Dominika Bednarka, który trzeci raz wpisał się na listę strzelców ustalając wynik zawodów na 5:3. Stoczniowiec po przegranej jest już jedną nogą w trzeciej lidze. Obecnie musi liczyć na korzystne rozstrzygnięcia w aż czterech! meczach, w tym w trzech z udziałem Archiwum X. Stoczniowcy utrzymają się jeśli AX nie wywalczy więcej niż jednego punktu, a Szturmowcy przegrają lub zremisują w dzisiejszej potyczce z Chłostą.

Chłosta – Stoczniowiec 5:3 (4:0)

18′ 19′ 40′ Dominik Bednarek, 5′ Mateusz Bednarek, 16′ Michał Kaczmarek – 22′ Dariusz Skwaryło, 33′ Jakub Raszewski, 37′ Jędrzej Strzódka