Dziś finały Pucharu forBET WL Ligi

W okolicach godziny 21 poznamy zwycięzcę rozgrywek o Pucharu forBET WL Ligi. O trofeum rywalizować będą cztery zespoły – IKP Olimpia, transkrupka.pl, Tornado Ognik i Sempler. Zdobywca pucharu zapewni sobie bilet do Warszawy.

W pierwszej półfinałowej parze zmierzą się IKP Olimpia i Tornado Ognik. Obrońcy trofeum dopiero w piątej próbie wygrali finał. Poprzednie kończyły się przegranymi z EW, Atletico Blumariną i dwukrotnie z obecnie największym rywalem, jakim jest transkrupka.pl. Olimpijczycy przełamali się w zeszłym sezonie wygrywając właśnie z … transkrupką.pl. W drodze po triumf podczas jesiennej edycji spotkali się w 1/4 finale z Tornadem Ognik, z którym wygrali 2:0. Ćwierćfinał to na razie najlepsze osiągniecie zespołu z Grunwaldu w rozgrywkach Pucharu WL Ligi. W poprzednich dwóch latach dwukrotnie udało się dojść szczebel niżej, czyli do 1/8 finału.

Rewanż za poprzednią edycję odbędzie się także w drugim półfinale, w którym zmierzą się transkrupka.pl i Sempler. Te dwie drużyny spotkały się jesienią na poziomie 1/8 finału. Mecz zakończył się gładkim zwycięstwem pierwszoligowca 3:0. Transkrupka.pl doszła do finału, w którym musiała uznać wyższość Olimpii. Z tym rywalem ma też dobre wspomnienia, gdyż wiosną 2018 i 2020 roku ograła ich dwukrotnie w finale – raz 5:3 i raz po serii rzutów karnych. Są to jedyne triumfy obecnego wicelidera elity, który w debiutanckim sezonie zdobył też brązowe medale. Dla Semplera awans do półfinału to jeden z większych sukcesów w historii zespołu. Do tej pory trzecioligowiec najdalej dotarł do 1/8.

W drodze do finału największe problemy miały Olimpia i Sempler. Obrońcy trofeum w ćwierćfinale pokonali Mechaniczną Pomarańczą po golu w ostatniej minucie dogrywki. Sempler osiągnął półfinał po serii rzutów karnych z Bragą. Tornado i transkrupka.pl swoje ćwierćfinałowe przeszkody pokonali po 3:0.

Final Four Pucharu WL Ligi odbędzie się w niedzielę 20 czerwca. Pierwszy półfinał zostanie rozegrany o 18:50. Finał zaplanowany jest na godzinę 20:25. Będzie to 21. edycja rozgrywek pucharowych. Najwięcej triumfów na swoim koncie mają EW i Format – po cztery. Trzy razy najlepsza była Wiara Lecha, do której po niedzielnych finałach może dołączyć transkrupka.pl. Zwycięzca rozgrywek, jeśli nie zdobędzie mistrzostwa WL Ligi, otrzyma bilet do Warszawy na Puchar Polski w piłce nożnej sześcioosobowej.

Droga do półfinału

IKP Olimpia: FTF 2:0, Los Amarillos 4:1, Mechaniczna Pomarańcza 1:0 pd.

20:25 – finał

Mecze 1/2 finału i mecz o 3. miejsce potrwają 2×12 minut. Pojedynek finałowy będzie dłuższy i potrwa 2×15 minut. W przypadku remisu sędzia zarządzi 3-minutową dogrywkę, a następnie trzy serie rzutów karnych.