Zwycięski remis Pocztowych Krwinek

Braga i Dentes w ostatnich meczach pierwszej rundy zdobywają ważne punkty. Pocztowe Krwinki dzięki remisowi z Atmosfericiem awansują do grupy mistrzowskiej.

forBET 2. WL Liga: Ważne zwycięstwa Bragi i Dentesu

W dwóch drugoligowych pojedynkach rywalizowały zespoły, które nie trafiły do tej samej grupy w drugiej rundzie. Zwycięstwa w tych spotkaniach były warte jeden punkt do tabel fazy finałowej. Wywalczyły go Braga i Chłosta. Ci pierwsi ograli Szturmowców aż 11:3. Dla FSC była to trzecia wygrana z dwucyfrową liczbą bramek. Nie zatrzymał się Mateusz Gajewski, który sześciokrotnie wpakował piłkę do siatki. W całym sezonie zrobił to już 42. razy! Dodajmy, że w ośmiu meczach. Braga jest samodzielnym liderem grupy mistrzowskiej, a tuż za nimi ulokował się Dentes. Beniaminek w meczu dwóch zespołów z grupy mistrzowskiej ograł Onych 4:1. Wynik spotkania mógł być bardziej okazały, ale kapitalnymi interwencjami między słupkami popisywał się najlepszy na boisku – Krzysztof Jassem. Oni prowadzili po golu Wojciecha Borkowskiego w 5 min. W kolejnych minutach rządził już Dentes, który swoją wyższość udowodnił strzelając kolejne cztery bramki.

Wracamy do wspomnianej wcześniej Chłosty, która w fazie finałowej walczyć będzie o utrzymanie. Pierwszy krok ku realizacji celu zrobiła we wtorkowy wieczór pokonując Magiczny Świat 4:1. Po szybkiej wymianie ciosów na początku Chłosta złapała właściwy rytm na przełomie obu połów. W 19 min na 2:1 trafił Szymon Korczyk, a już trzy minuty po wznowieniu gry do siatki piłkę skierował Michał Kaczmarek. Ostatnią bramkę w meczu zdobył ten, który rozpoczął strzelanie czyli Mateusz Wiśniewski.

Chłosta – Magiczny Świat 4:1 (2:1)

6′ 32′ Mateusz Wiśniewski, 19′ Szymon Korczyk, 23′ Michał Kaczmarek – 8′ Adrian Szałecki
Mateusz Wiśniewski (Chłosta)

Dentes Stomatologia – Oni 4:1 (2:1)

29′ 34′ Jan Tomkowiak, 15′ Tomasz Żurawski, 19′ Damian Tomczak – 5′ Wojciech Borkowski
Krzysztof Jassem (Oni)

Szturmowcy – FSC Braga 3:11 (1:5)

18′ 35′ Jakub Nowaczyk, 29′ Jakub Owczarek – 2′ 8′ 10′ 30′ 36′ 38′ Mateusz Gajewski, 9′ 19′ 24′ 31′ 34′ Mikołaj Hajdasz
Mikołaj Hajdasz (FSC Braga)

forBET 3. WL Liga: Pocztowe Krwinki uzupełniają stawkę grupy mistrzowskiej

W grupie mistrzowskiej trzeciej ligi zagrają Pocztowe Krwinki. Mecz, który kończył rywalizację o ostatnie wolne miejsce wśród czterech najlepszych zespołów zakończył się upragnionym dla Krwiodawców remisem. Na pierwszą bramkę w hicie wtorkowych gier czekaliśmy do 30 min. Wówczas do siatki trafił Bartosz Siejak. Atmosferić cieszył się z prowadzenia ledwie dwie minuty. Gola na wagę remisu, a co za tym idzie grupy mistrzowskiej zdobył Adrian Korach. W ostatnich ośmiu minutach oba zespoły stworzyły kilka okazji, ale piłka już nie wpadła do bramki ani jednej, ani drugiej drużyny.

Po trzech meczach bez wygranej Obligain wrócił na zwycięską ścieżkę i pokonał Los Amarillos 8:4. Mecz był popisem strzeleckim Kajetana Kalickiego i Radosława Ochnio. Obaj zdobyli wszystkie bramki dla swojej drużyny. Dzięki wygranej Obligain awansował na piąte miejsce w tabeli. Jedno oczko wyżej są Jeżyckie Koziołki, które odniosły piąte zwycięstwo w sześciu meczach. Tym razem spadkowicz gładko ograł KKS Południe 5:0.

Czas nadrobić też zaległość. W poniedziałek odbył się jeden mecz, w którym Noteciaki zagrały z Magną. Spotkanie było jednostronnym widowiskiem zdominowanym przez ten pierwszy zespół. Ówczesny wicelider tabel bez problemu wygrał 13:2 i na koniec rywalizacji w grupie A wyprzedził Trans-Stal Luboń. W tabeli grupy mistrzowskiej Noteciaki zajmują pierwsze miejsce – do awansu na kolejny szczebel brakuje im ledwie jeden punkt.

Noteciaki – Magna 13:2 (5:1)

8′ 26′ 40′ Szymon Buko, 24′ 36′ 39′ Patryk Niewiem, 4′ 13′ Mikołaj Michałowski, 9′ 33′ Bartosz Skwiot, 28′ 40′ Dominik Romanowski, 10′ Adam Michałowski – 2′ Norbert Czuliński, 38′ Mateusz Świder
Patryk Niewiem (Noteciaki)

FC Atmosferić – Pocztowe Krwinki 1:1 (0:0)

30′ Bartosz Siejak – 32′ Adrian Korach
Tadeusz Napierała (FC Atmosferić)

Obligain – Los Amarillos 8:4 (3:1)

9′ 16′ 23′ 36′ 38′ Kajetan Kalicki, 14′ 30′ 39′ Radosław Ochnio – 7′ 40′ Kamil Zelman, 29′ 32′ Dariusz Rękoś
Kajetan Kalicki (Obligain)

Jeżyckie Koziołki – KKS Południe 5:0 (1:0)

18′ Marcin Pajchrowski, 28′ Piotr Marciniak, 30′ Mikołaj Becela, 33′ Marcin Ruszowski, 34′ Leszek Odrzywolski