Strzeleckie popisy króla strzelców

Mateusz Gajewski pozostaje w znakomitej formie. Napastnik Bragi w dziewięciu kolejnych meczach zdobył 39 bramek! Wiosnę zaczął od siedmiu goli strzelonych Gietewu. W środowych meczach drugie zwycięstwa odniosło pięć zespołów.

2. WL Liga: Siedem trafień króla strzelców

Kolib wygrał drugi mecz na wiosnę, Tornado po raz drugi schodziło z boiska bez punktów. Bezpośrednie starcie pomiędzy obiema ekipami zakończyło się wynikiem 4:2. Zespół z Lubonia już w drugiej minucie objął prowadzenie, którego nie oddał do końca spotkania. Wynik otworzył Dominik Przybylski, a po kwadransie przewagę powiększył Bartosz Król. Przed zmianą stron Tornado odpowiedziało jednym golem Piotra Skrzypczaka. Ognik próbował doprowadzić do remisu, ale to Kolib trafił po raz trzeci – tym razem za sprawą Wojciecha Króla. Tornado zdołało jeszcze raz złapać kontakt, ale ostatecznie mecz golem na 4:2 zamknął Filip Bąkowski.

Król strzelców poprzedniego sezonu drugiej ligi przywitał się z wiosną … siedmioma trafieniami! Mateusz Gajewski nie miał litości dla Gietewu. Strzelanie rozpoczął już w drugiej minucie, a pierwszą część zakończył czterema bramkami. Po zmianie stron trwał pojedynek strzelecki pomiędzy Gajewskim i Ivanem Kostem. Obaj w drugiej odsłonie zdobyli po trzy gole. Mecz zakończył się zwycięstwem Bragi 8:5.

Tornado Ognik – Kolib Luboń FC 2:4 (1:2)

18′ Piotr Skrzypczak, 36′ Hubert Ratajczak – 2′ Dominik Przybylski, 15′ Bartosz Król, 35′ Wojciech Król, 39′ Filip Bąkowski
Dominik Kluj (Tornado Ognik)
2-1
Bartosz Król (Kolib Luboń FC)

FSC Braga – Gietewu 8:5 (5:1)

2′ 4′ 14′ 17′ 27′ 35′ 36′ Mateusz Gajewski, 10′ Mikołaj Ratajczak – 33′ 37′ 39′ Ivan Kost, 12′ Mateusz Jóźwiak, 31′ Kacper Młynarczyk
5-6
Mateusz Gajewski (FSC Braga)

3. WL Liga: Imperium Łazarskie na pozycji lidera grupie B

Środowy wieczór był intensywny dla Szukających Sponsora. Rozegrali dwa mecze w sześcioosobowym zestawieniu bez zmienników, a mimo to do końca mieli szanse na punktowe zdobycze. Sezon zimowy spędzony wśród wyżej notowanych zespołów procentuje. Szukamy Sponsora nie punktują, ale gra wygląda zdecydowanie lepiej niż podczas jesiennej edycji. W pierwszym meczu zremisowali z Magną 3:3. Prowadzili 1:0, 2:1 i 3:2. Ostatecznie rywale za każdym razem znajdywali odpowiedź i w debiucie w rozgrywkach na otwartych boiskach wywalczyli jeden punkt. W drugim spotkaniu Szukamy Sponsora napsuli krwi KKS Południe. Do przerwy prowadzili 2:1. Gdy w 31 min Michał Guziak trafił na 3:2 wydawało się, że uda się wywalczyć kolejne punkty do dorobku. Południe wrzuciło wyższy bieg i do końca spotkania dwukrotnie pokonało bramkarza Szukających. W 33 min wyrównał Michał Adamski, a trzy punkty KKS-owi zapewnił Szymon Woźniak.

Podobnie jak Szukamy Sponsora przez większą część meczu prowadzili Mistrzowie Dżedaj. W rywalizacji z Niedzielnymi wygrywali po czterech minutach 1:0. Beniaminek zdołał odwrócić wynik po dwóch golach Filipa Godurkiewicza, ale w 33 min ponownie na prowadzeniu byli Dżedaj. Przewagi nie udało się zachować. W ostatnich pięciu minutach zawodnicy Niedzielnych trzykrotnie wpisywali się na listę strzelców. FCN wygrał 5:3 i zapisał drugi komplet punktów do dorobku.

Przewagę wywalczoną po kwadransie gry w sobie tylko znany sposób roztrwonił Inter City. Sebastian Konik wespół z Dawidem Cieślikiem dali beniaminkowi prowadzenie 3:0. Dziesięć minut później było już 3:3. FC Atmosferić po znakomitym pościgu i odrobieniu strat nie zdołał pójść za ciosem. Otrząsnął się Inter City. W 29 min po uderzeniu z rzutu wolnego trzy punkty zapewnił Bartłomiej Lupka. Było to drugie zwycięstwo beniaminka w przeciągu dwóch dni.

Problemów z wywalczeniem drugiego kompletu punktów nie miało Imperium Łazarskie. Do przerwy prowadziło z ICPen-em 2:0, a po zmianie stron, głównie dzięki hattrickowi Sławomira Szalczyka wygrało 6:1. Łazarscy awansowali na pierwsze miejsce. Mają identyczną liczbę punktów co drudzy FC Niedzielni, ale mogą pochwalić się lepszym bilansem bramkowym.

Magna – Szukamy Sponsora 3:3 (1:2)

21′ 24′ Piotr Piotrowski, 19′ Oleksandr Lysenko – 11′ 22′ Michał Guziak, 17′ Krzysztof Halicki
Jan Tatarewicz (Szukamy Sponsora)
4-1
Michał Guziak (Szukamy Sponsora)

KKS Południe – Szukamy Sponsora 4:3 (1:2)

6′ Hubert Buchwald, 22′ Robert Nadratowski, 33′ Michał Adamski, 37′ Szymon Woźniak – 8′ 31′ Michał Guziak, 2′ Filip Werner
0-1

FC Niedzielni – Mistrzowie Dżedaj 5:3 (1:1)

5′ 21′ Filip Godurkiewicz, 35′ Kamil Najdek, 39′ Krystian Kąsowski, 40′ Marcin Przybysz – 4′ Mateusz Trzybiński, 23′ Patryk Dolata, 33′ Michał Walkowski
Filip Godurkiewicz (FC Niedzielni)
1-2

FC Atmosferić – Inter City Poznań 3:4 (1:3)

17′ Łukasz Chmielewski, 21′ Bartosz Siejak, 24′ Szymon Kobyliński – 10′ 12′ Sebastian Konik, 14′ Dawid Cieślak, 29′ Bartłomiej Lupka
4-2
Sebastian Konik (Inter City Poznań)

Imperium Łazarskie – ICPen 6:1 (2:0)

29′ 31′ 37′ Sławomir Szalczyk, 15′ 27′ Marcin Busz, 17′ Zbigniew Urbaniak – 35′ Bartłomiej Ginter