Almatur liderem pierwszej ligi

Po dwóch kolejkach liderem elity zostało Biuro Podróży Almatur. Debiut Magicznego Świata w drugiej lidze kończy się zwycięstwem 3:1. Drugie wygrane odnoszą transkrupka.pl i Trans-Stal Luboń. Byczki zdobywają punkt po odrobieniu trzybramkowej straty.

1. WL Liga: Beniaminek liderem po dwóch kolejkach

Drugie wygrane na wiosnę zapewniły sobie transkrupka.pl i Biuro Podróży Almatur. Oba zespoły miały swoje problemy, ale ostatecznie sobie z nimi poradziły i wywalczyły po komplecie punktów. Obrońcy brązowych krążków po 9. minutach przegrywali z Synami Gehenny 0:1. W 14 min zdołali wyrównać za sprawą Wojciecha Giełdy, po zmianie stron wyszli na prowadzenie 2:1 dzięki bramce Nikodema Jasiny. Synowie nie dali za wygraną, wyrównali, ale w końcowym rozrachunku nie zgarnęli choćby remisu. Gola na wagę zwycięstwa w 38 min zdobył Szymon Rachuta. Transkrupka.pl wygrała 3:2, wyprzedziła w tabeli IKP Olimpię, ale nie awansowała na pozycję lidera. Tą po meczach drugiej serii zajmuje Biuro Podróży Almatur.

Beniaminek zmierzył się z … Laruss Real Players. W starym nazewnictwie przeciwnikiem Almatura byli Desperados. Przed pierwszym gwizdkiem zmienili nazwę, a samo spotkanie rozpoczęli z wysokiego C. Na przerwę, po golach Damiana Maziarki i Marcina Burego, schodzili z prowadzeniem 2:0. Biuro Podróży podniosło się, wyrównało, a na koniec odwróciło losy spotkania. Sygnał do ataku dał w 23 min Marcin Michalak, a po półgodzinie gry na 2:2 trafił Jakub Tomaszkiewicz. Ostatnie minuty należały do Almatura – sześć minut przed końcem trzeciego gola strzelił Maciej Smoczyk, a wynik meczu w 38 min ustalił Tomaszkiewicz.

Synowie Gehenny – transkrupka.pl 2:3 (1:1)

9′ Damian Krzyżaniak, 29′ Michał Metelski – 14′ Wojciech Giełda, 27′ Nikodem Jasina, 38′ Szymon Rachuta
5-3
Szymon Rachuta (transkrupka.pl)

Laruss Real Players – Biuro Podróży Almatur 2:4 (2:0)

5′ Damian Maziarka, 16′ Marcin Bury – 30′ 38′ Jakub Tomaszkiewicz, 23′ Marcin Michalak, 34′ Maciej Smoczyk
Marcin Winny (Biuro Podróży Almatur)
2-5
Jakub Tomaszkiewicz (Biuro Podróży Almatur)

2. WL Liga: Debiut za trzy punkty

W drugiej serii do gry o ligowe punkty dołączyło kilka zespołów. Mowa o Kolibie, Magicznym Świecie, Tornadzie i Stoczniowcu. Najbardziej udany start zanotowały dwie pierwsze drużyny, które zakończyły inauguracyjne boje z podniesionymi głowami. Luboński Kolib ograł aż 6:1 Gold FC, natomiast debiutujący wśród drugoligowców Magiczny Świat pokonał 3:1 Tornado Ognik. W obu spotkaniach zwycięstwa nie były choć przez chwilę zagrożone. Kolib rozpoczął strzelanie w 1 min, beniaminek premierowego gola zdobył dwie minuty później.

Po udanej zimie z nadziejami do wiosennych rozgrywek przystąpił Stoczniowiec. Pierwszy mecz zakończył się jednak falstartem. Szturmowcy wygrali 3:1, a zwycięstwo zapewnili sobie w ostatnich dziesięciu minutach po golach Marcina Biela i Dariusza Mieczkowskiego.

Sporo emocji dostarczył pojedynek PWW Bandy z Onymi. Zespół z Winograd prowadził już 2:0, ale na przerwę schodził z jednobramkową przewagą. W drugiej odsłonie wydawało się, że PWW jest na dobrej drodze do zdobycia drugiego kompletu punktów. W 30 min prowadzenie 3:1 dał Krzysztof Marciniak, a gdy Oni zdołali wyrównać to kapitalnym uderzeniem popisał się Dominik Serba, który trzy minuty przed końcem zdobył gola na 4:3. Po drodze do decydującej akcji sędzia pokazał aż trzy żółte kartki (dwie dla Onych, jedną dla PWW). Banda grała w przewadze, ale nie powstrzymała żółto-czarnych. Tuż przed ostatnim gwizdkiem bramkarza PWW pokonał Wojciech Jerzak.

Kolib Luboń FC – Gold FC 6:1 (3:1)

1′ 25′ Bartosz Król, 7′ 32′ Dominik Przybylski, 18′ Piotr Gębala, 22′ Adam Kolber – 16′ Mateusz Wachowski
2-4
Bartosz Król (Kolib Luboń FC)

Magiczny Świat – Tornado Ognik 3:1 (2:0)

3′ Damian Zajączkowski, 18′ Filip Pyzder, 29′ Aleksander Lewandowski – 33′ Dawid Szyler
Patryk Pawlaczyk (Magiczny Świat)
7-3
Łukasz Jaskólski (Magiczny Świat)

Oni – PWW Banda 4:4 (1:2)

18′ Krzysztof Borkowski, 32′ Mateusz Magdoń, 34′ Kacper Wilczak, 40′ Wojciech Jerzak – 5′ 37′ Dominik Serba, 13′ Dariusz Foltyn, 30′ Krzysztof Marciniak
Krzysztof Borkowski, Krzysztof Jassem (obaj Oni), Andrzej Bukowski (PWW Banda)
2-4
Dominik Serba (PWW Banda)

Stoczniowiec – Szturmowcy 1:3 (0:1)

25′ Bartosz Cierpicki – 17′ 31′ Marcin Biel, 39′ Dariusz Mieczkowski
1-0
Marcin Biel (Szturmowcy)

3. WL Liga: Pościg Byczków warty punkt

Dwa mecze w środę, dwa mecze w czwartek. Tak wyglądał terminarz ostatnich dwóch dni drugiej serii w trzeciej lidze. W środowy wieczór po trzy oczka zgarnęli Obligain i Trans-Stal. Ci pierwsi wygrywali z Szukamy Sponsora po dwunastu minutach aż 5:1. Do końca musieli jednak drżeć o wynik. Zawodnicy grający w niebieskich koszulkach jeszcze przed przerwą odrobili dwie bramki, a w 38 min złapali kontakt. Na wyrównanie zabrakło już czasu i to Obligain mógł dopisać sobie komplet punktów. W drugim środowym spotkaniu odbyły się derby Lubonia, w których Trans-Stal bez problemu ograła Ejbry 5:0. Wszystkie gole w szeregach beniaminka rozłożyły się równomiernie wśród pięciu zawodników. Była to druga wygrana debiutantów na wiosnę.

Na początek czwartkowej kolejki rozegrany został pojedynek dwóch beniaminków – FTF kontra Byczki. Od 13 min po golu Mateusza Konery wygrywała ta pierwsza drużyna. Kolejne bramki padły w 28 i 31 min. Gdy wydawało się, że FTF odniesie pierwszą wygraną w historii z kolan podniosły się Byczki. W 36 min Maciej Anglart zdobył premierowego gola beniaminka na WL Lidze, a w 38 min Julian Kuczkowski dał nadzieje na pierwszy sukces. Po niecałej minucie Byczki mogły się cieszyć z bramki Jakuba Pudełko na 3:3, a chwilę później z pierwszego punktu. Zawodnicy FTF również wywalczyli pierwsze oczko, ale nie mieli prawa być zadowoleni, gdyż mecz powinien zakończyć się ich wygraną.

Identycznym wynikiem (3:3) zakończyła się potyczka Jeżyckich Koziołków z Semplerem. Przez większą część meczu stroną dominującą był spadkowicz, ale natrafił na świetnie grającego Karola Galę, który popisał się hattrickiem. Sempler wygrywał 1:0, 3:1. Ostatecznie Koziołki doprowadziły do remisu. W 38 min gola na 3:3 zdobył Jakub Chyży.

Obligain – Szukamy Sponsora 5:4 (5:3)

3′ 7′ Albert Stachowiak, 9′ 12′ Radosław Ochnio, 5′ Filip Werner (samob.) – 18′ 38′ Damian Ciesielski, 8′ Filip Werner, 17′ Kamil Lubas
Paweł Radzimowski (Obligain)
3-3
Albert Stachowiak (Obligain)

Trans-Stal Luboń – Ejbry Luboń 5:0 (2:0)

9′ Tomasz Mroczyński, 11′ Paweł Wieczorek, 21′ Piotr Kowalak, 23′ Michał Wojciechowski, 25′ Maciej Brauza
1-5
Tomasz Mroczyński (Trans-Stal Luboń)

Byczki Poznań – FTF 3:3 (0:1)

36′ Maciej Anglart, 38′ Julian Kuczkowski, 39′ Jakub Pudełko – 13′ Mateusz Konera, 28′ Filip Możuch, 31′ Błażej Lewandowski
2-2
Jakub Pudełko (Byczki Poznań)

Jeżyckie Koziołki – Sempler 3:3 (0:0)

24′ Mikołaj Becela, 34′ Łukasz Szykowny, 38′ Jakub Chyży – 23′ 28′ 33′ Karol Gala