Diadal i Noteciaki bez straty

Drugie wygrane na swoje konta zapisały trzecioligowe zespoły – Diadal i Noteciaki. Fajerwerkowo.pl wysoko ograło Pizzerię Dobre Miejsce 65. Pierwsze zwycięstwa odnieśli KKS Południe i Pocztowe Krwinki

1. WL Liga: Kapitalna gra po przerwie

Po pierwszej odsłonie nic nie zapowiadało wysokiej wygranej Fajerwerkowa. Do przerwy Pirotechnicy, jak ich rywale z Pizzerii Dobre Miejsce 65 zdobyli po jednym golu. W 12 min prowadzenie żółto-czarnym dał Marcin Pawlak, a cztery minuty później sposób na golkipera Fajerwerkowa znalazł Mikołaj Cyferkowski. W drugiej połowie nie było mocnych na Pirotechników. Od 24 min stopniowo powiększali przewagę, by ostatecznie wygrać 8:2.

Hurtownia.Fajerwerkowo.pl – Pizzeria Dobre Miejsce 65 8:2 (1:1)

24′ 35′ 37′ Simon Junior Kohdor, 38′ 40′ Bartłomiej Kryczka, 12′ Marcin Pawlak, 25′ Dawid Zuchniarek, 34′ Damian Smolarek – 16′ Mikołaj Cyferkowski, 34′ Karol Iżykowski
5-5
Simon Junior Kohdor (Hurtownia.Fajerwerkowo.pl)

3. WL Liga: Diadal i Noteciaki bez straty

Drugie wygrane na swoje konta zapisali Noteciaki i Diadal. Beniaminek z łatwością rozprawił się z Fresh Cargo pokazując tym samym gotowość do walki o drugą ligę. Wygrał 9:1, a hattrickami popisali się Mikołaj Rybarczyk i Paweł Szuta. Diadal po pełnym emocji pojedynku wygrał z debiutującą na WL Lidze Pogonią Bydło, w której szeregach aż roiło się od byłych graczy Perfectu Luboń i Progresywnych. O zwycięstwie obecnego lidera zadecydował gol samobójczy w ostatnich sekundach. Diadal wygrał 8:7, ale do przerwy prowadził 5:2. W drugiej części Pogoń zdołała odrobić straty, ale ostatecznie musiała uznać wyższość przeciwnika.

Gładkie wygrane odniosły Pocztowe Krwinki i KKS Południe. Ci pierwsi pokonali 5:0 Mistrzów Dżedaj, ci drudzy po słabej pierwszej części gry, podnieśli się po zmianie stron i ograli Los Amarillos 6:2. Krwiodawców do zwycięstwa poprowadził duet Adam Jankowski (hattrick) – Piotr Gałęcki (dublet). Południowcy przegrywali po jedenastu minutach z żółtymi 0:2. Jeszcze przed przerwą bramkę kontaktową zdobył Hubert Buchwald, który okazał się bohaterem spotkania. W drugiej połowie wyrównał po strzale z rzutu wolnego, a w kolejnych minutach dołożył kolejne dwie bramki. Los Amarillos nie podnieśli się po tych ciosach i ponieśli drugą wiosenną przegraną.

Fresh Cargo – Noteciaki 1:9 (1:5)

17′ Sebastian Linke – 5′ 27′ 30′ Mikołaj Rybarczyk, 8′ 20′ 33′ Paweł Szuta, 9′ 40′ Adam Michałowski, 10′ Mikołaj Michałowski
Sebastian Linke (Fresh Cargo), Dominik Romanowski (Noteciaki)
7-5
Mikołaj Rybarczyk (Noteciaki)

Pogoń Bydło – Diadal 7:8 (2:5)

11′ 34′ 38′ Wojciech Pietruszyński, 4′ Mikołaj Marcinkowski, 24′ Łukasz Zych, 28′ Rafał Maciejewski, 29′ Tomasz Maćkowiak – 2′ 26′ 33′ Mateusz Mucha, 5′ 19′ Bartosz Soszyński, 13′ Damian Siejak, 15′ Tomasz Lenik, 40′ Tomasz Maćkowiak (samob.)
5-5
Mateusz Mucha (Diadal)

Pocztowe Krwinki – Mistrzowie Dżedaj 5:0 (1:0)

7′ 28′ 33′ Adam Jankowski, 23′ 40′ Piotr Gałęcki
3-0
Adam Jankowski (Pocztowe Krwinki)

KKS Południe – Los Amarillos 6:2 (1:2)

16′ 23′ 33′ 34′ Hubert Buchwald, 36′ Szymon Woźniak, 38′ Mateusz Świercz – 9′ Łukasz Klimecki, 11′ Dariusz Rękoś
0-2
Hubert Buchwald (KKS Południe)

Wyjaśnienie dotyczące meczów rozgrywanych przy ulicy Grunwaldzkiej

Do niecodziennej sytuacji doszło na boisku przy ulicy Grunwaldzkiej. W ostatniej chwili okazało się, że na mecze nie dojedzie wyznaczony sędzia. Pierwsze spotkania, po zgodzie obu zespołów, posędziował koordynator rozgrywek. Drugi mecz pomiędzy Gietewu i FSC Bragą został odwołany, natomiast pierwszoligowe starcie Fajerwerkowa z Pizzerią Dobre Miejsce 65 zostało przeniesione w ostatniej chwili na boisko MDK przy ulicy Droga Dębińska.