EW i Winiary FC na czele grup

EW pomimo straty objęło prowadzenie w grupie A. Winiary FC awansowały na pierwsze miejsce w grupie B z kompletem punktów. Bardzo dobre występy zanotowali: Stoczniowiec, Poznań FC i Lożanie z Lubasza.

Grupa A: Komplety punktów Stoczniowca i Poznań FC. Liderem EW

Bardzo udaną sobotę mają za sobą Stoczniowiec i Poznań FC. Obie ekipy zaskoczyły swoimi rezultatami. Niebiesko-czarni w pierwszym występie w drugiej serii pokonali 2:0 Siupakabrę. Sprawa zwycięstwa rozstrzygnęła się między 22, a 23 min, gdy do bramki Siupy trafiali kolejno Dajan Nowak i Szymon Kobyliński. Po ponad półgodzinnej przerwie Stoczniowcy powtórzyli wyczyn w starciu z Semplerem, którego również ograli 2:0. Tym razem gole padły przed przerwą. Na 1:0 trafił Kamil Andrzejewski, a na 2:0 Dariusz Skwaryło. Stoczniowiec wskoczył na drugą lokatę i ma ledwie oczko straty do liderującego EW. Pasy straciły niespodziewanie punkty w potyczce z Revengersami. EW wygrywało już 3:1, ale nadziało się na dwie udane akcje beniaminka. W 29 min drugiego gola dla Revengersów strzelił Sławomir Roguszka, a w ostatnich sekundach wyrównał Rafał Kuza. W drugim meczu EW wygrało już planowo z Semplerem. Pasy kontrolowały przebieg pojedynku, który zakończył się wynikiem 6:3. Cztery gole w tym spotkaniu, a łącznie pięć w kolejce zdobył lider klasyfikacji strzelców – Michał Niedźwiedzki.

Na zakończenie dnia wyczyn Stoczniowca powtórzył Poznań FC. Po trudnym meczu pokonał Czerwone Krwinki 2:1, a następnie bez problemów ograł GPCar Service 7:1. W starciu z Krwiodawcami PFC musiał odwracać wynik. Do przerwy wygrywały Czerwone, lecz po zmianie stron strzelali tylko zawodnicy Poznania. W 20 min wyrównał Kacper Madajewski, a upragnione trzy oczka pięć minut przed końcem zapewnił Szymon Gąborek. Była to pechowa kolejka dla Czerwonych Krwinek. W drugim meczu również przegrali 1:2. Z Chłostą. W 25 min gola na 1:0 zdobył Marcin Rajewicz. O rezultacie zadecydowały rzuty karne przedłużone, które bezbłędnie wykonywał Dominik Bednarek. Ostatniego trafił w … ostatniej minucie.

Pomimo porażek w pierwszych meczach Centrum PLEK z trzema punktami opuszczali zawodnicy Siupakabry i GPCar Service. Ci pierwsi po przegranej ze Stoczniowcem wywalczyli zwycięstwo z Revengersami. Wygrana nie przyszła łatwo. Dwie minuty przed końcem był remis 2:2. Siupa dopięła swego. W 28 min na 3:2 strzelił Krzysztof Galas, a wynik spotkania na 4:2 ustalił w końcowej minucie Rafał Krówczyński. GPCar Service przegrał jedno ze spotkań aż 1:7, ale wcześniej rozegrał kapitalne zawody przeciwko Chłoście. Najbardziej emocjonujące starcie sobotnich gier zakończyło się triumfem beniaminka 4:3.

Wyniki grupy A

Siupakabra – Stoczniowiec 0:2 (0:0)

22′ Dajan Nowak, 23′ Szymon Kobyliński
2-4
Szymon Kobyliński (Stoczniowiec)

Siupakabra – Revengers 4:2 (0:0)

19′ Tomasz Feldmann, 22′ Jakub Paździerski, 28′ Krzysztof Galas, 30′ Rafał Krówczyński – 18′ Sławomir Roguszka, 24′ Rafał Kuza
2-6
Krzysztof Galas (Siupakabra)

Stoczniowiec – Sempler 2:0 (2:0)

12′ Kamil Andrzejewski, 15′ Dariusz Skwaryło
3-5
Dariusz Skwaryło (Stoczniowiec)

EW – Revengers 3:3 (0:1)

17′ Marcin Szulerowicz, 20′ Michał Niedźwiedzki, 23′ Wojciech Tabiszewski – 15′ Kamil Paciura, 29′ Sławomir Roguszka, 30′ Rafał Kuza
Michał Niedźwiedzki (EW)
1-3
Rafał Kuza (EW)

EW – Sempler 6:3 (3:0)

4′ 15′ 17′ 21′ Michał Niedźwiedzki, 7′ 22′ Wojciech Tabiszewski – 18′ Krzysztof Andrzejczak, 23′ Maciej Reszela, 29′ Adam Kluczyński
4-3

Poznań FC – Czerwone Krwinki 2:1 (0:1)

20′ Kacper Madajewski, 25′ Szymon Gąborek – 4′ Marcin Dębicki
3-1
Szymon Gąborek (Poznań FC)

Chłosta – GPCar Service 3:4 (2:2)

12′ 13′ Konrad Repecki, 24′ Mikołaj Nowak – 7′ 19′ Sebastian Gajewski, 15′ Maciej Krzystoń, 24′ Andrzej Katafiasz
3-1
Sebastian Gajewski (GPCar Service)

Poznań FC – GPCar Service 7:1 (2:1)

8′ 28′ Oskar Jędrowiak, 13′ 24′ Tomasz Stolarczyk, 21′ Szymon Gąborek, 24′ Patryk Nowicki, 26′ Jakub Bażeba – 10′ Sebastian Gajewski
0-0
Tomasz Stolarczyk (Poznań FC)

Chłosta – Czerwone Krwinki 2:1 (0:0)

27′ 30 ’ Dominik Bednarek – 25′ Marcin Rajewicz
4-7
Dominik Bednarek (Chłosta)

Grupa B: Dwanaście punktów Winiar FC

Winiary FC nie zmarnowały okazji i po dwóch kolejnych zwycięstwach zostały zdecydowanym liderem grupy B. Po czterech zimowych potyczkach mają na koncie komplet dwunastu oczek. W obu sobotnich spotkaniach WFC kontrolował ich przebieg. Z Ledami prowadził już 3:0, a jedynego gola rywale zdobyli przed końcowym gwizdkiem. Szukamy Sponsora nie byli w stanie podjąć wyrównanej walki ulegając świeżo upieczonemu liderowi 1:6. O bardzo dobrej, zespołowej grze Winiar świadczą pojedyncze gole poszczególnych zawodników w każdym z dwóch meczów. Żaden z graczy nie zdołał przebić granicy jednego gola w jednym spotkaniu.

Za Winiarami ulokowali się Lożanie. W pierwszym meczu bez problemów ograli Evertec 9:2. Wyżej poprzeczkę zawiesiło Gietewu. Czerwono-czarni do przerwy prowadzili 2:1, a po zmianie stron szybko zdobyli trzeciego gola. Radość z dwubramkowej przewagi nie trwała długo. W kilkadziesiąt sekund Dorian Jarosz doprowadził do remisu. Zwycięstwo Lożanie przypieczętowali późno, bo między 27, a 30 minutą, gdy bramkarza Gietewu pokonali czterokrotnie. Był to znakomity dzień tria: Dorian Jarosz – Maciej Budaj – Krystian Jarosz. Zdobyli 14 z 16 bramek całego zespołu i obecnie okupują czołówkę klasyfikacji strzelców.

Walczące o przynależność do ścisłej czołówki – Ledy i Fajerwerkowo nie zdołali zdobyć więcej niż trzy oczka. Narzekać nie może ten pierwszy zespół. Ledy planowo ograły Gietewu 3:1, a nie zdołały sprostać Winiarom ulegając w takim samym stosunku. Fajerwerkowo zawiodło po całości. Osłabione brakiem dwóch kluczowych zawodników, ale wzmocnione dawno nie widzianym na WL Lidze Jakubem Solarkiem nie zdołało ograć Everteca i Szukamy Sponsora. W pierwszym spotkaniu niebiesko-biali pokonali Pirotechników 5:4. Zwycięstwo zawdzięczają Adrianowi Adamczakowi, dzięki któremu Evertec nie tracił dystansu do Fajerwerkowa. Zwycięską bramkę pięć minut przed końcem zdobył Piotr Czypicki. W drugim pojedynku Hurtownia.Fajerwerkowo.pl sensacyjnie podzieliła się punktami z Szukamy Sponsora. Do 27 min utrzymywał się bezbramkowy remis. Do siatki na 1:0 trafił Damian Smolarek. Gdy wydawało się, że Fajerwerkowo zgarnie trzy oczka to otrzymało cios, po którym już się nie podniosło. W ostatniej minucie gry wyrównał Dawid Solomon.

Wyniki meczów grupy B

Evertec – Lożanie Lubasz 2:9 (0:4)

18′ 27′ Adrian Adamczak – 12′ 21′ 26′ Dorian Jarosz, 3′ 22′ Krystian Jarosz, 15′ 29′ Maciej Budaj, 10′ Adam Śmigiel, 30′ Jakub Brożys
Michał Knopczyński (Evertec)
2-4
Dorian Jarosz (Lożanie Lubasz)

Lożanie Lubasz – Gietewu 7:3 (1:2)

10′ 28′ 30′ Maciej Budaj, 18′ 19′ 29′ Dorian Jarosz, 27′ Krystian Jarosz – 9′ Dawid Lange, 14′ Piotr Żurawski, 17′ Łukasz Ginter
3-1

Evertec – Hurtownia.Fajerwerkowo.pl 5:4 (2:2)

11′ 14′ 20′ Adrian Adamczak, 16′ Damian Smolarek (samob.), 25′ Piotr Czypicki – 6′ Damian Tafelski, 13′ Altit Hicham, 18′ Maciej Ciszewicz, 23′ Jakub Solarek
4-4
Adrian Adamczak (Evertec)

LED Lighting Team – Gietewu 3:1 (1:0)

12′ Jakub Rutkowski, 24′ Jacek Maćkowski, 26′ Artur Stawski – 28′ Przemysław Latosi
5-3
Jakub Rutkowski (LED Lighting Team)

Szukamy Sponsora – Hurtownia.Fajerwerkowo.pl 1:1 (0:0)

30′ Dawid Solomon – 27′ Damian Smolarek
4-3
Błażej Świątek (Szukamy Sponsora)

LED Lighting Team – Winiary FC 1:3 (0:2)

30′ Krzysztof Filas – 3′ Marcin Daniel, 5′ Adrian Niemczyk, 26′ Maciej Łaszyński
4-4
Maciej Łaszyński (Winiary FC)

Winiary FC – Szukamy Sponsora 6:1 (3:0)

5′ Marcin Łażewski, 11′ Marcin Wojtalik, 15′ Hubert Ratajczak, 18′ Maciej Łaszyński, 23′ Karol Jaroni (samob.), 25′ Marcin Daniel – 20′ Dawid Solomon