Wyścig po pierwszą ligę trwa

Atletico Blumarina wiceliderem drugiej ligi, w grze o awans do elity pozostaje Pizzeria Dobre Miejsce 65, która rozbiła Pobiedziki. FC MDP Jeżyce awansuje do Pucharu Wiary Lecha. Na drugim froncie utrzymał się Gold FC.

1. WL Liga: Braga przedłuża nadzieje na utrzymanie

W ostatnim swoim meczu podczas wiosennej edycji Braga stanęła na wysokości zadania i ograła Mechaniczną Pomarańczę. Swoją wyższość FSC udowodnił jednak dopiero w ostatnich dziesięciu minutach meczu. Po półgodzinie gry było 2:2, a taki wynik przesądzał o powrocie do drugiej ligi. Na 3:2 w 30 min trafił Kacper Dolski, który też zakończył strzelanie. Przed końcowym gwizdkiem ustalił wynik potyczki na 7:2, a sam skompletował tą bramką hattricka. Braga awansowała na ósme miejsce. Teraz musi śledzić wynik meczów Fabryki Burgerów, która ma punkt mniej od beniaminka, ale aż dwa spotkania do rozegrania.

FSC Braga – Mechaniczna Pomarańcza 7:2 (2:2)

15′ 30′ 40′ Kacper Dolski, 7′ 32′ Rafał Robakowski, 36′ Mateusz Gajewski, 37′ Bartosz Cieślak – 4′ Paweł Fekner, 18′ Damian Zajączkowski
Mateusz Gajewski (FSC Braga), Filip Pyzder (Mechaniczna Pomarańcza)
7-5
Kacper Dolski (FSC Braga)

2. WL Liga, grupa mistrzowska: Trzech do awansu

Walka o przepustkę do pierwszej ligi i barażu nabrała rumieńców. W grze pozostały trzy zespoły – Atletico Blumarina, Pizzeria Dobre Miejsce 65 i Oni. Te dwie pierwsze drużyny wygrały we wtorek swoje spotkania, kolejne rozegrają w środę. Na rozstrzygnięcia czekać będą Oni, którzy swój ostatni mecz mają zaplanowany na czwartek. Zmierzą się w nim z Evertec-iem, który wypadł z wyścigu po baraż przegrywając z Blumariną. Atletico do przerwy prowadziło 2:0, po zmianie stron wyszło na prowadzenie 4:0, ale w ostatnich dziesięciu minutach dało sobie wbić dwa gole. Oba strzelił Adrian Adamczak, który po tej grze został samodzielnym liderem strzelców. Spadkowicz mający chrapkę na powrót do pierwszej ligi po półrocznej banicji awansował na drugie miejsce. Nad trzecimi Onymi ma punkt przewagi, ale też najcięższego rywala przed sobą.

W środowy wieczór Atletico Blumarina zmierzy się z Almaturem Biuro Podróży, który po wygranej Pizzerii Dobre Miejsce 65 nad Pobiedzikiami stracił szanse na miejsce barażowe. PDM zagrał perfekcyjny mecz w defensywie. Nie pozwolił silnej ofensywie pomarańczowo-czarnych na choćby jedno trafienie, a sam zdobył trzy bramki. Pierwszą w 14 min zdobył Damian Tomczak, w 22 min poprawił Jan Tomkowiak, a wynik spotkania w 28 min ustalił Jakub Dohnal. Gładka wygrana z Pobiedzikami dała Pizzerii awans na czwartą lokatę. Nic jednak nie zależy od Dobrego Miejsca 65. Oprócz zwycięstwa nad Avengersami, które jest obowiązkiem zespołu walczącego o promocję zawodnicy Pizzerii będą musieli trzymać kciuki z porażkę Blumariny z Almaturem i stratę punktów przez Onych w meczu z Evertec-iem.

Z wiosenną edycją zwycięstwem pożegnały się Ledy, które zajmą w klasyfikacji końcowej piąte lub szóste miejsce. Pomarańczowo-czarni ograli najsłabszy zespół grupy mistrzowskiej dzięki bramce Damiana Woytyniaka w 39 min. Wcześniej Avengersi prowadzili 2:0, by sześć minut przed końcem tracić do LED Lighting jednego gola. Stan gry w 37 min, po drugim trafieniu, wyrównał Jakub Nowak, ale w ostatecznym rozrachunku nie udało się zdobyć pierwszego punktu po podziale na grupy.

LED Lighting Team – Avengers 4:3 (0:2)

32′ 34′ Jacek Maćkowski, 30′ Maciej Niedziałkowski (samob.), 39′ Damian Woytyniak – 19′ 37′ Jakub Nowak II, 11′ Maciej Niedziałkowski
4-0
Jakub Nowak II (Avengers)

Evertec – Atletico Blumarina 2:4 (0:2)

31′ 39′ Adrian Adamczak – 7′ 26′ Wojciech Markowski, 14′ Marcin Surowiec, 25′ Krzysztof Szenfeld
2-1
Wojciech Markowski (Atletico Blumarina)

Pizzeria Dobre Miejsce 65 – Pobiedziki 3:0 (1:0)

14′ Damian Tomczak, 22′ Jan Tomkowiak, 28′ Jakub Dohnal
2-6
Jakub Dohnal (Pizzeria Dobre Miejsce 65)

2. WL Liga, grupa spadkowa: Winiary najlepsze w grupie spadkowej, Jeżyce zagrają w Pucharze Wiary Lecha

Dwa wtorkowe pojedynki przyniosły aż trzy rozstrzygnięcia. Najlepszym zespołem grupy spadkowej zostały Winiary FC, drugie miejsce, a zarazem awans do Pucharu Wiary Lecha wywalczyły Jeżyce, a ligowy byt dzięki porażce KKS Południa i pomimo porażki zachował Gold FC.

KKS Południe przez dziesięć minut był nad kreską. W 13 min gola na 1:0 strzelił Adrian Adamczyk, ale już trzy minuty po rozpoczęciu drugiej odsłony wyrównał Mikołaj Różański. Do końca spotkania trwał koncert Winiar, które zapewniły sobie pierwsze miejsce w grupie spadkowej. Beniaminek pokonał KKS 7:1. Południe pozostało na ostatniej lokacie i utrzymanie nie zależy już tylko od nich. Muszą wygrać, ale też liczyć na porażki Szturmowców i PWW Bandy.

FC Jeżyce po wysokiej przegranej z Gietewu szybko się podniosły i dzień później pewnie pokonały Gold FC. MDP prowadził 2:0, ale dał sobie wbić dwie bramki. Pierwszą połowę Jeżyce zakończyły jednak prowadzeniem 4:2. W drugiej odsłonie powiększyły przewagę o jednego gola i wygrały 7:4. Gold FC dzięki przegranej Południa utrzymało się na drugim poziomie.

Winiary FC – KKS Południe 7:1 (0:1)

24′ 28′ 29′ 38′ Mateusz Nowak, 23′ 40′ Mikołaj Różański, 26′ Patryk Kusza – 13′ Adrian Adamczyk
3-2
Mateusz Nowak (Winiary FC)

FC MDP Jeżyce – Gold FC 7:4 (4:2)

1′ 8′ 24′ Dawid Ruman, 18′ 33′ Łukasz Szykowny, 19′ Marcin Łażewski, 35′ Piotr Marciniak – 12′ Mirosław Janasek, 14′ Radosław Janasek, 36′ Paweł Możdżonek, 40′ Franciszek Pudełko
2-3
Dawid Ruman (FC MDP Jeżyce)

3. WL Liga: Pocztowe Krwinki grają o awans

Pocztowe Krwinki wygrały mecz o wszystko i dalej liczą się w grze o powrót do drugiej ligi. Krwiodawcy po pierwszej odsłonie prowadzili z Progresywnymi 3:0, ale na początku drugiej części dali sobie wbić dwa gole. Biało-czerwono-biali nie zdołali już zdobyć wyrównującej bramki. Sami stracili za to czwartego gola, który ustalił wynik meczu. Pomimo porażki Progresywni, podobnie jak Pocztowe Krwinki, dalej liczą się w grze o drugą ligę.

Gładką wygraną Obligain zakończył się pierwszy wtorkowy pojedynek. Beniaminek gładko ograł KS Wicher 4:0 i wskoczył na pierwsze miejsce w swojej grupie, które gwarantuje przepustkę do Pucharu Wiary Lecha. Klasycznego hattricka w tym spotkaniu zaliczył najlepszy strzelec Obligain-u – Radosław Ochnio.

Obligain – KS Wicher 4:0 (3:0)

2′ 3′ 19′ Radosław Ochnio, 40′ Marcel Łaski
3-4
Radosław Ochnio (Obligain)

Pocztowe Krwinki – Progresywni 4:2 (3:0)

20′ 34′ Dmitro Borvskiy, 3′ Adam Grzechowski, 19′ Roman Silivonyouk – 22′ 24′ Mikołaj Marcinkowski