Poznaniacy punkt od wicemistrzostwa

Poznaniacy wygrywają mecz na szczycie z Grant Tkaninami. Fajerwerkowo.pl odnosi bardzo ważne zwycięstwo.

1. WL Liga: Poznaniacy blisko srebra

W piątek Tkaniny wróciły do gry o wicemistrzostwo, dwa dni później z niej wypadły. Grant wysoko uległ Poznaniakom, których w przypadku zwycięstwa przegoniłby w tabeli. Od początku spotkania mistrzowie jesiennej edycji narzucili swój styl gry. Do przerwy prowadzili 4:0, a po zmianie stron powiększyli przewagę do ośmiu trafień. Poznaniacy wygrali 9:1. Mecz był popisem strzeleckim pary Hubert Ratajczak – Dawid Brudniewicz. Ten pierwszy czterokrotnie pokonał bramkarza Tkanin, ten drugi na listę strzelców wpisał się trzy razy. Do wicemistrzostwa Poznaniakom brakuje ledwie punktu lub jakiejkolwiek straty transkrupki.pl i Synów Gehenny.

Minimalnym zwycięstwem Fajerwerkowa zakończył się pojedynek z Bragą. Przed meczem oba zespoły miały identyczną liczbę punktów, więc wygrana miała podwójną wartość. Kluczowe okazały się drugie minuty obu połów. Wówczas do siatki trafiali zawodnicy Fajerwerkowa.pl. Pierwszy na listę strzelców wpisał się Damian Smolarek, drugi Krzysztof Pieczyński. Wynik 2:0 utrzymał się do 36 min, gdy gola kontaktowego zdobył Mikołaj Hajdasz. Do zakończenia meczu pozostały jeszcze cztery minuty, ale Pirotechnicy nie pozwolili na doprowadzenie do wyrównania.

Grant Tkaniny – Poznaniacy 1:9 (0:4)

33′ Alan Czekała – 19′ 25′ 34′ 38′ Hubert Ratajczak, 4′ 15′ 35′ Dawid Brudniewicz, 8′ Grzegorz Olejniczak, 37′ Krzysztof Schoen
0-2
Dawid Brudniewicz (Poznaniacy)

Fajerwerkowo.pl – FSC Braga 2:1 (1:0)

2′ Damian Smolarek, 22′ Krzysztof Pieczyński – 36′ Mikołaj Hajdasz