Luboń FC w grupie mistrzowskiej

Luboń FC wygrał mecz na szczycie z Obligain i przypieczętował awans do grupy mistrzowskiej. Pobiedziki i Oni wygrywają pierwsze mecze w drugiej rundzie.

2. WL Liga, grupa mistrzowska: Pobiedziki uciekają, Oni w ścisłej czołówce

Tłem dla znakomicie grających Onych była Pizzeria Dobre Miejsce 65. Żółto-czarni nie pozostawili złudzeń i ograli jednego z faworytów do awansu 6:2. Zwycięstwo nie było zagrożone. W 9 min prowadzenie dał Kacper Wilczak. Pizzeria zdołał wyrównać, ale na przerwę schodziła z dwubramkową stratą. W 21 min nadzieje PDM dał Piotr Bartoszak. Gol na 2:3 nie pobudził jednak zawodników ubranych w białe koszulki. W ostatnich dziesięciu minutach stracili aż trzy bramki. Była to ich druga porażką z rzędu. Oni ostatnio grają w kratkę, ale po niedzielnym zwycięstwie wskoczyli na pozycję wicelidera. Do prowadzących Pobiedzików tracą jednak pięć punktów. Pomarańczowo-czarni wykorzystali szansę na ucieczkę i po emocjonującym spotkaniu pokonali Almatur-a 4:3. Po dwóch minutach byli pierwszoligowcy prowadzili 2:0. Pierwsza część gry zakończyła się jednak remisem 2:2. Almatur zdołał dogonić rywala, ale po zmianie stron ponownie musiał odrabiać dwubramkową stratę. W 37 min Jakub Tomaszkiewicz trafił z rzutu karnego przedłużonego i dał nadzieję na powtórkę sprzed przerwy. Pobiedziki zdołały dowieźć skromne prowadzenie do końca.

Pizzeria Dobre Miejsce 65 – Oni 2:6 (1:3)

10′ Paweł Balcerek, 21′ Piotr Bartoszak – 15′ 31′ Kacper Mazur, 9′ Kacper Wilczak, 19′ Krzysztof Borkowski, 35′ Mateusz Magdoń, 40′ Paweł Jassem
Jakub Dohnal (Pizzeria Dobre Miejsce 65)
4-4
Kacper Mazur (Oni)

Almatur Biuro Podróży – Pobiedziki 3:4 (2:2)

9′ 37′ Jakub Tomaszkiewicz, 20′ Radosław Mróz – 1′ 22′ Maciej Ciszewicz, 2′ Piotr Makowski, 27′ Jakub Pawlaczyk
7-8
Maciej Ciszewicz (Pobiedziki)

2. WL Liga, grupa spadkowa: Winiary FC bliżej utrzymania

Przed meczem Lecha z Lechią odbyło się jedno spotkanie, które było popisem nieskuteczności Winiar. Beniaminek pomimo sporej przewagi do końca musiał drżeć o wynik spotkania. W 30 min padł jeden jedyny gol, gdy do siatki trafił Jacek Nowak. Szturmowcy również mieli swoje szanse, ale najlepszą zmarnował najlepszy na boisku Karol Postek. Bramkarz pomarańczowo-czarnych w ostatniej akcji spotkania minimalnie przestrzelił nad poprzeczką. Pierwszy mecz grupy spadkowej zakończył się zwycięstwem Winiar 1:0.

Winiary FC – Szturmowcy 1:0 (0:0)

30′ Jacek Nowak
5-4
Karol Postek (Szturmowcy)

3. WL Liga: Sześć punktów i tuzin goli dla Lubonia. FC awansuje do grupy mistrzowskiej

Znakomite występy mają za sobą oba zespoły z Lubonia. FC ograł w meczu na szczycie Obligain 6:2, Ejbry dzięki bardzo dobrej pierwszej części wygrały z Archiwum X 6:4. LFC wyszedł na pojedynek mocno zmobilizowany co było widać po pierwszych pięciu minutach, w których zdobył trzy bramki. Dwa raz trafił Czesław Tandecki, jedno trafienie dołożył Adam Kolber. Obligain odpowiedział jedną bramką Patryka Łaskiego w 6 min. Nie potrafili jednak pójść za ciosem i pierwsza porażka z każdym kolejnym fragmentem spotkania była coraz bliżej. Luboń nie wypuścił już prowadzenia. Mecz z hattrickiem zakończył Kolber, a LFC wygrał ten ważny bój 6:2. Trzy punkty dały drużynie z Lubonia awans do grupy mistrzowskiej.

Po pierwszej odsłonie pojedynku Ejbrów z Archiwum X lubońska ekipa wygrywała aż 5:0. Hattrickiem popisał się Tobiasz Tykwic, a dubletem Artur Rożek, który po zmianie stron tylko raz pokonał golkipera rywala. Archiwum w drugiej części złapało wiatr w żagle, a trzy minuty przed końcem po hattricku Marcina Biniasza (trafiał między 34, a 36 min) przegrywało dwiema bramkami. Na wyrównanie już zabrakło czasu i Ejbry po raz drugi w sezonie z boiska schodziły z kompletem punktów.

Luboń FC – Obligain 6:2 (4:1)

5′ 16′ 35′ Adam Kolber, 2′ 3′ Czesław Tandecki, 24′ Michael Duszyński – 6′ 37′ Patryk Łaski
Bartosz Król (Luboń FC)
2-5
Adam Kolber (Luboń FC)

Ejbry Luboń – Archiwum X 6:4 (5:0)

1′ 7′ 14′ Tobiasz Tykwic, 8′ 16′ 29′ Artur Rożek – 34′ 35′ 36′ Marcin Biniasz, 27′ Kacper Lekier