transkrupka.pl zagra o medale

Transkrupka.pl wchodzi do grupy mistrzowskiej elity. Ledy zgarniają cenne trzy punkty, Pizzeria Dobre Miejsce 65 ponosi pierwszą porażkę w sezonie.

1. WL Liga: transkrupka.pl powalczy o medale

Pełnym sukcesem pierwszą fazę rozgrywek zakończyła transkrupka.pl. Wygrała kluczowy mecz o grupę mistrzowską z Fabryką Burgerów i tym samym pierwszy raz w historii pokonała niewygodnego rywala. Łatwo nie było, choć przed przerwą nikt nie mógł mieć wątpliwości kto tego dnia zgarnie pełną pulę. Transkrupka.pl prowadziła już 5:0, ale przed zmianą stron straciła pierwszego gola. Po wznowieniu gry padł drugi, trzeci i Fabryka złapała wiatr w żagle doprowadzając do dramatycznej końcówki, która zakończyła się dwoma trafieniami w ostatniej minucie. Pierwszego strzelił Bartosz Dylewski kompletując tym samym hattricka. Był to gol dający dwubramkowe prowadzenie transkrupce. Burgery zdołały jeszcze zdobyć kolejną bramkę kontaktową, ale na wyrównanie zabrakło już czasu. Po szalonym meczu transkrupka wygrała 8:7. Ostatni gol dla Burgerów miał bardzo duże znaczenie, gdyż w piątkowym meczu do awansu do najlepszej piątki brakować będzie im remisu. Synowie Gehenny będą zmuszeni pokonać Fabrykę.

Ważne zwycięstwo odniosło Fajerwerkowo.pl, które zakończyło serię trzech przegranych z rzędu. Te porażki przypieczętowały grupę spadkową dla żółto-czarnych. Pierwszym krokiem w walce o utrzymanie było pokonanie ostatniej drużyny ligowej klasyfikacji. Fajerwerkowo schodziło na przerwę ze skromną jednobramkową przewagą. Mógł być remis, ale Mechaniczna Pomarańcza nie wykorzystała rzutu karnego. Ta sztuka udała się pięć minut po wznowieniu gry, gdy piłkę do siatki skierował Arkadiusz Lewandowski. Pomarańczowo-czarni mieli swoje okazje, ale kolejny raz razili nieskutecznością. W 33 min nie wykorzystali znakomitej okazji, po której z kontrą wyszło Fajerwerkowo. Zakończyła się ona golem Marcina Pawlaka. Zwycięstwo żółto-czarnych w ostatnich sześciu minutach przypieczętował Krzysztof Pieczyński, który trzykrotnie pokonywał Kamila Sytka.

transkrupka.pl – Fabryka Burgerów 8:7 (5:1)

16′ 17′ 40′ Bartosz Dylewski, 2′ 3′ Wojciech Giełda, 3′ Juliusz Izdebski, 25′ Mateusz Cwojdziński, 30′ Kamil Wieliczko – 18′ 34′ 36′ Anton Kutsenko, 22′ 24′ 40′ Igor Stepanchenko, 35′ Daniel Musiałowski
Juliusz Izdebski, Piotr Grunt (obaj transkrupka.pl), Michał Michalak (Fabryka Burgerów)
4-5
Bartosz Dylewski (transkrupka.pl)

Fajerwerkowo.pl – Mechaniczna Pomarańcza 5:1 (1:0)

34′ 37′ 39′ Krzysztof Pieczyński, 12′ Kamil Paul, 33′ Marcin Pawlak – 25′ Aleksander Lewandowski
5-1
Krzysztof Pieczyński (Fajerwerkowo.pl)

2. WL Liga: Ważna wygrana Ledów, niespodziewana porażka Pizzerii Dobre Miejsce 65

Ledy walczyły o wygranie rywalizacji w grupie B i o dobrą pozycję wyjściową w grupie mistrzowskiej. Evertec jeśli chciał mieć szanse na dalszą walkę o promocję do pierwszej ligi to musiał wygrać. Bramki w tym meczu padły tylko w pierwszym kwadransie. Wynik spotkania otworzył Damian Targowski, który powtórzył swój wyczyn w 14 min. Wcześniej, bo w 12 min wyrównał Krzysztof Piechowiak. Gol Targowskiego okazał się kluczowym, gdyż w kolejnych trzech kwadransach bramkarze obu zespołu nie dali się zaskoczyć. Ledy wygrały 2:1 i na starcie rywalizacji w grupie mistrzowskiej są na trzeciej pozycji z trzema punktami straty do Pobiedzików. Druga jest Pizzeria Dobre Miejsce, która poszła poniedziałkową drogą Onych, czyli uległa drużynie z grupy spadkowej. Po pierwszej części prowadziło Gietewu, ale to PDM rozpoczął lepiej drugą odsłonę. W 24 min na 1:1 trafiła Paweł Balcerek, a minutę później prowadzenie dla Pizzerii uzyskał Sławomir Żurek. Kolejne fragmenty tej potyczki były zaskoczeniem dla wszystkich. W 30 min Gietewu wygrywało 4:2! Nie były to ostatnie ciosy wymierzone w kierunku faworytów do awansu. Mecz zakończył się wynikiem 6:4, a prawdziwym katem Dobrego Miejsca 65 był Przemysław Latosi, który cztery razy wpisał się na listę strzelców. Była to pierwsza przegrana Pizzerii w tym sezonie.

LED Lighting Team – Evertec 2:1 (2:1)

2′ 14′ Damian Targowski – 12′ Krzysztof Piechowiak
5-5
Damian Targowski (LED Lighting Team)

Pizzeria Dobre Miejsce 65 – Gietewu 4:6 (0:1)

24′ Paweł Balcerek, 25′ Sławomir Żurek, 35′ Jakub Dohnal, 40′ Mikołaj Cyferkowski – 5′ 30′ 34′ 39′ Przemysław Latosi, 27′ Mateusz Jóźwiak, 28′ Dominik Kajzerski
Jakub Dohnal (Pizzeria Dobre Miejsce 65)