Oni i Pizzeria Dobre Miejsce 65 powalczą o awans do elity

Kolejnymi dwiema drużynami, które zapewniły sobie miejsce w najlepszej ósemce drugiego frontu zostali Oni i Pizzeria Dobre Miejsce 65. York wygrał ósmy mecz na wiosnę. Obligain w dalszym ciągu pozostaje niepokonany.

1. WL Liga: York na autostradzie w kierunku mistrzostwa

Mistrzostwo pewne jeszcze nie jest, ale do realizacji najważniejszego celu York ma prostą drogę. Można powiedzieć, że jest już blisko mety. Hegemonia jednego zespołu trwa w najlepsze. York nie miał kłopotów z ograniem trzeciej drużyny poprzedniej edycji. Synowie Gehenny dotrzymywali kroku w pierwszej odsłonie, w której zdołali trafić na 1:1. W 7 min stan gry wyrównał Michał Metelski. Ten gol był odpowiedzią na bramkę Jacka Grocholewskiego. Na kolejne już ich nie znaleźli. W 10 min Mateusz Pikul zdobył swojego pierwszego gola w tym spotkaniu, pozostałe dwa zapisał na swoim koncie po przerwie. Trafienie dołożył jeszcze Grocholewski, a wynik meczu w ostatniej minucie ustalił Piotr Nowak. York wygrał 6:1 i powiększył przewagę nad Grant Tkaninami oraz Poznaniakami do dziewięciu punktów. Synowie Gehenny jeszcze nie są pewni gry w grupie mistrzowskiej.

York – Synowie Gehenny 6:1 (2:1)

10′ 33′ 39′ Mateusz Pikul, 2′ 23′ Jacek Grocholewski, 40′ Piotr Nowak – 7′ Michał Metelski
5-4
Mateusz Pikul (York)

2. WL Liga: Oni i Pizzeria Dobre Miejsce 65 zapewniają sobie miejsca w grupie mistrzowskiej

Kolejne dwie drużyny zagwarantowały sobie miejsce w górnej ósemce drugiego frontu. Łatwiejsze zadanie czekało na Onych, Pizzeria musiała zmierzyć się z Evertec-iem, który również mógł awansować do grupy mistrzowskiej. Oni rywalizowali z Tornadem Ognik. Ekipa z Grunwaldu po wycofaniu WM-u znalazła się na samym końcu ligowej klasyfikacji w grupie A. I na nim pozostała. Oni byli lepsi. Wygrali 4:2, a dzięki dwóm bramkom Kacpra Wilczaka na początku pojedynku mogli go w pełni kontrolować do końcowego gwizdka.

Pizzeria Dobre Miejsce 65 również dobrze zaczęła swój mecz. W 3 min Piotr Bartoszak pokonał bramkarza Everteca. Wyrównał po kapitalnym uderzeniu z rzutu wolnego Ernest Maćkowiak. Ten sam zawodnik swój powrót na boiska WL Ligi okrasił w drugiej połowie kolejnym pięknym golem. Wyrównał na 2:2, a w 25 min wyłożył futbolówkę do pustej bramki Bartłomiejowi Olejniczakowi. Evertec wygrywał 3:2. Pizzeria miała pod górkę. W 29 min czerwoną kartkę za zatrzymanie zmierzającego do sytuacji sam na sam Adriana Adamczaka ujrzał Paweł Balcerek. PDM musiał radzić sobie przez pięć minut w osłabionym składzie. Bramki nie stracił, a po uzupełnieniu składu był już nie do zatrzymania. W 37 min wyrównał najlepszy na boisku Mikołaj Cyferkowski, ale bohaterem Pizzerii Dobre Miejsce 65 został Krzysztof Kowalski, który po rzucie rożnym pokonał Miłosza Juskowiaka. Gol na 4:3 podłamał Evertec. Niebiesko-biali nie byli w stanie już zagrozić bramce strzeżonej przez Mateusza Kowalskiego. Dobił ich, trzecim golem, Piotr Bartoszak, który w 39 min zakończył strzelanie w szlagierze drugiej ligi. Pizzeria Dobre Miejsce 65 wygrała 5:3 i zapewniła sobie miejsce w ósemce. Evertec o grupę mistrzowską zagra w niedzielę z PWW Bandą.

Pewne zwycięstwo odniosły Pobiedziki, które na zakończenie środowej kolejki pokonały Stoczniowiec 7:0. Do przerwy pomarańczowo-czarni prowadzili ledwie 1:0, ale po półgodzinie gry wygrywali już 3:0. Ostatnie dziesięć minut przyniosło kolejne cztery bramki. Pobiedziki tą wygraną zapewniły sobie końcowe zwycięstwo w grupie A.

Pizzeria Dobre Miejsce 65 – Evertec 5:3 (2:1)

3′ 18′ 39′ Piotr Bartoszak, 37′ Mikołaj Cyferkowski, 38′ Krzysztof Kowalski – 7′ 21′ Ernest Maćkowiak, 25′ Bartłomiej Olejniczak
Piotr Czypicki (Evertec)
Paweł Balcerek (Pizzeria Dobre Miejsce 65)
7-7
Mikołaj Cyferkowski (Pizzeria Dobre Miejsce 65)

Tornado Ognik – Oni 2:4 (1:2)

18′ Marcin Wojtaszyk, 32′ Piotr Skrzypczak – 5′ 12′ Kacper Wilczak, 25′ Kacper Mazur, 35′ Piotr Jassem
5-1
Kacper Wilczak (Oni)

Pobiedziki – Stoczniowiec 7:0 (1:0)

11′ 23′ Jakub Pawlaczyk, 29′ 39′ Maciej Ciszewicz, 34′ 36′ Jakub Korytowski, 38′ Piotr Makowski
Piotr Makowski (Pobiedziki)
4-4
Jakub Pawlaczyk (Pobiedziki)

3. WL Liga: Peaky Blinders zagrają o drugą ligę

Dwa ważne spotkania odbyły się w trzeciej lidze. W obu stawką była ścisła czołówka. Pojedynek sąsiadów tabeli w grupie A zakończył się wygraną KS Wicher 8:6. ICPen po sześciu minutach wygrywał 2:1, ale na przerwę schodził z trzybramkową stratą. W drugiej połowie Wicher kontrolował grę i nie pozwolił rywalom na złapanie kontaktu. Dzięki wygranej awansował na piąte miejsce. Do trzeciego miejsca brakuje już tylko dwóch punktów.

W dalszym ciągu wśród niepokonanych jest Obligain. Beniaminek podzielił się punktami z Wiarą, choć po kwadransie przegrywał 0:2. Na gole Rafała Bąka i Bartosza Chmielewskiego dwukrotnie odpowiedział Patryk Łaski. Obligain utrzymał pozycję wicelidera, Wiara w dalszym ciągu znajduje się poza podium – jest piąta z małą stratą dwóch punktów do trzeciego Lubonia.

ICPen – KS Wicher 6:8 (2:5)

5′ 6′ 40′ Piotr Marek, 29′ 31′ Łukasz Witkowski, 22′ Błażej Ginter – 12′ 16′ 17′ 28′ Tobiasz Wojciechowski, 4′ 27′ Piotr Wojtysiak, 20′ Jacek Sander, 35′ Marcin Błochowiak
Bartłomiej Ginter (ICPen)
7-0
Jacek Sander (KS Wicher)

Obligain – Wiara 2:2 (1:2)

18′ 28′ Patryk Łaski – 6′ Rafał Bąk, 14′ Bartosz Chmielewski
Jakub Chmielewski (Obligain), Piotr Baliga (Wiara)