Remis na start Semplera

W czwartkowy wieczór odbyły się dwa mecze. W pierwszym punktami podzieliły się zespoły Semplera i FC Atmosfericia, w drugim dwubramkową wygraną nad Synami Gehenny odniosła transkrupka.pl.

1. WL Liga: Pierwsza wygrana transkrupki.pl

Po powrocie rozgrywek nie wiedzie się Synom Gehenny. W poprzedniej kolejce okazali się minimalnie słabsi od Poznaniaków, a kilka dni później na koniec pojedynku z transkrupka.pl stracili do rywali dwa gole. Obrońcy brązowych medali pomimo przegranych dzielnie trzymają się na pozycji wicelidera, ale to już kwestia czasu jak spadną w klasyfikacji, gdy wyrównają się liczbą meczów z pozostałymi. Transkrupka.pl zrównała się ze swoim rywalem punktami, ale ustępuje mu gorszym bilansem bramek. Czas na kilka słów odnośnie meczu. Już po kwadransie rywalizacji transkrupka.pl wygrywała 3:0. Nadzieje Synom Gehenny dał Michał Metelski, który dwie minuty przed gwizdkiem oznajmiającym koniec pierwszej części zmniejszył stratę do dwóch goli. Po przerwie brązowi medaliści złapali kontakt, gdy w 33 min bramkarza rywali pokonał Mateusz Bartkowiak. Ostatnie słowo, a to nadeszło 120 sekund później, należało do Michała Golaka, który powtórzył wyczyn swojego kolegi z zespołu – Bartosza Dylewskiego i również zakończył czwartkowe zmagania z dubletem. Transkrupka.pl wygrała 4:2 i udanie zrehabilitowała się za zeszłotygodniową porażkę z Yorkiem.

Synowie Gehenny – transkrupka.pl 2:4 (1:3)

18′ Michał Metelski, 33′ Mateusz Bartkowiak – 4′ 35′ Michał Golak, 7′ 15′ Bartosz Dylewski
4-7
Bartosz Dylewski (transkrupka.pl)

3. WL Liga: Sempler rozpoczyna sezon od remisu

Pierwszy raz podczas wiosennej edycji na boisku pojawili się zawodnicy Semplera. W inauguracyjnym pojedynku czekał na nich FC Atmosferić, który w marcu zdążył rozpocząć rozgrywki od przegranej z Pocztowymi Krwinkami. Oba zespoły liczyły na pierwsze wiosenne zwycięstwo – zakończyło się jednak podziałem punktów. Do przerwy po wymianie ciosów zapoczątkowanej przez Dariusza Szajka (Sempler) oba zespoły miał na koncie po dwa gole. W drugiej odsłonie bramki padały w ostatnich dziesięciu minutach. W 31 min po raz drugi na listę strzelców wpisał się Kamil Kijak, który wyprowadził Semplera na prowadzenie, a po trzech minutach wynik potyczki na 3:3 ustalił Maciej Kania.

FC Atmosferić – Sempler 3:3 (2:2)

11′ Mikołaj Janiak, 16′ Bartosz Siejak, 34′ Maciej Kania – 15′ 31′ Kamil Kijak, 9′ Dariusz Szajek