Przełamanie IKP Olimpii, Kolib w grupie mistrzowskiej

IKP Olimpia po zwycięstwie w Superbet Pucharze WL Ligi podniosła się w lidze i pokonała transkrupkę.pl. W byczych derbach lepsze Byczki. RKS 300 Junikowo odniósł drugą wygraną z rzędu. Kolib po zwycięstwie w meczu na szczycie z NDW przypieczętował awans do grupy mistrzowskiej.

Superbet 1. WL Liga: Przełamanie IKP Olimpii

Po triumfie w pucharowej rozgrywce IKP Olimpia poszła za ciosem i przełamała się w lidze. Obrońcy mistrzowskiego tytułu gładko pokonali transkrupkę.pl. Mecz zakończył się wynikiem 3:0, a wszystkie gole wpadły w dziesięć minut na przełomie obu połów. Strzelanie w 16 min rozpoczął Patryk Janeczek, a po zmianie stron w pięć minut Olimpia podwyższyła prowadzenie o bramki Bartosza Szpalika i najlepszego na boisku, Bartłomieja Burmana.

Wygrana pozwoliła IKP awansować na piątą lokatę. Olimpia ma obecnie dwa oczka przewagi nad szóstym afgcomputers.pl i siódmą Bragą. Transkrupce.pl pozostały iluzoryczne szanse na grę w grupie mistrzowskiej.

IKP Olimpia – transkrupka.pl 3:0 (1:0)
⚽️ 16’ Patryk Janeczek, 22’ Bartosz Szpalik, 25’ Bartłomiej Burman
⭐️ Bartłomiej Burman (transkrupka.pl)

Superbet 3. WL Liga: Byczki lepsze w … byczych derbach

Ledy przeżywają kolejną huśtawkę nastrojów. Po dwóch przegranych na starcie sezonu spadkowicz wygrał trzy spotkania, i gdy wydawało się, że wrócił na właściwe tory to poniósł dwie porażki. Po zeszłotygodniowym blamażu (0:14 z Gietewu) LED Lighting Team nie sprostał RKS-owi z Junikowa. Beniaminek do przerwy wypracował dwubramkową przewagę (3:1), którą w drugiej odsłonie powiększył do trzech trafień (5:2). Hattrickiem popisał się Mateusz Adamczak. RKS wygrał drugi raz z rzędu.

Derby dwóch zespołów z bykiem w herbie zakończyły się pewnym zwycięstwem Byczków. Czarno-czerwoni ograli Polibulls 5:1. Budować przewagę rozpoczęli od bramki Mateusza Mikołajczaka-Wojtali, który w 26 min zakończył strzelanie Byczków, gdy podwyższył na 5:0. Polibulls stać było na honorowe trafienie w końcowym fragmentach pojedynku.

Byczki awansowały na trzecie miejsce, RKS 300 na siódme. Ledy wraz z Polibulls na dobre zakotwiczyły w dolnej części tabeli. Ich przewaga nad strefą spadkową na razie jest bezpieczna.

LED Lighting Team – RKS 300 Junikowo 2:5 (1:3)
⚽️ 14’ Damian Targowski, 32’ Patryk Wiśniewski – 16’ 26’ 35’ Mateusz Adamczak, 3’ Oskar Multaniak, 20’ Damian Konieczny
⭐️ Mateusz Adamczak (RKS 300 Junikowo)

Byczki – Polibulls 5:1 (2:0)
⚽️ 5’ 26’ Mateusz Mikołajczak-Wojtala, 19’ Przemysław Frankowski, 21’ Bartosz Plich, 24’ Mateusz Cichy – 35’ Jakub Cichocki
⭐️ Mateusz Mikołajczak-Wojtala (Byczki)

Superbet 4. WL Liga: Kolib zagra o powrót do trzeciej ligi

Pojedynek lidera z wiceliderem zakończył się na korzyść zespołu otwierającego stawkę. Kolib pewnie ograł NDW 5:1. W pierwszej połowie mecz był wyrównany, ale ze wskazaniem na lubonian, którzy na przerwę zeszli z bramką przewagi. Kluczowe dla losów spotkania okazały się gole Dominika Przybylskiego, który przed zmianą stron dał prowadzenie 2:1, a po pięciu minutach drugiej części miał na swoim koncie już dublet. Kolib kontrolował przebieg meczu i wygrał po raz piąty w sezonie. Zwycięstwo dało spadkowiczowi awans do grupy mistrzowskiej.

Kolib Luboń FC – NDW 5:1 (2:1)
⚽️ 16’ 25’ Dominik Przybylski, 2’ Paweł Stucki, 37’ Paweł Balcerek, 38’ Adam Kolber – 12’ Paweł Styperek