Zwycięstwo Ejbrów i dwa remisy

W czwartek grała druga liga. W trzech meczach padły dwa remisy, a jedno spotkanie zakończyło się wygraną Ejbrów Luboń.

Superbet 2. WL Liga: Ejbry, Stoczniowiec i Almatur w pierwszych czwórkach

Powoli rozkręca się walka o miejsce w grupie mistrzowskiej. Do najlepszej czwórki w grupie A awansowały Ejbry Luboń, a po zdobyciu cennego punktu utrzymał się w niej Lacus Stoczniowiec. Lubonianie w meczu o przysłowiowe sześć oczek wygrywali ze Szturmowcami 3:0, ale w ostatnich sześciu minutach stracili dwie bramki. W obu przypadkach na listę strzelców wpisał się Damian Nowak. Trafienia zawodnika Szturmowców nie miały jednak wpływu na rozstrzygnięcie – Ejbry wygrały 3:2. W tabeli są czwarci. Jedno miejsce w górę – na pozycję wicelidera – przesunął się Lacus Stoczniowiec. Niebiesko-Czarni po ciekawym pojedynku podzielili się punktami z FC Atmosfericiem, który walczył o zrównanie się punktami z drugim FDK II. W pierwszej odsłonie dwukrotnie na prowadzenie wychodzili Stoczniowcy, ale na przerwę zeszli ze stratą gola. Wynik odwróciły gole Walida Daouadi’ego, który w 16 min wyrównał, a chwilę przed upływem 20. minuty trafił na 3:2. Po zmianie stron oglądaliśmy jednego gola. W 34 min do remisu doprowadził Dariusz Walasek. Była to bramka, która ustaliła wynik potyczki na 3:3.

Po dwóch przegranych z rzędu FarbSystem nie wygrał trzeciego kolejnego spotkania i mocno skomplikował swoją sytuację w tabeli. Punkt jednak musi szanować, gdyż wywalczył go dzięki bramkom w drugiej odsłonie. Po pierwszej lepszy był Almatur, którego w ostatnich pięciu minutach przed przerwą na dwubramkowe prowadzenie wyprowadziły gole Jakuba Tomaszkiewicza i Patryka Torza. Gole padały co pięć minuty. Pierwszy w 15 min, drugi w 20 min, a trzeci, dający kontakt bramkowy FarbSystem-owi, w 25 min. Bramkarza Almatura pokonał Piotr Schulze. Do wyrównania trzy minuty przed końcem, po uderzeniu z dystansu, doprowadził Mateusz Murawski. BPA dzięki remisowi awansował na trzecie miejsce, natomiast FarbSystem pozostał na szóstej lokacie.

Ejbry Luboń – Szturmowcy 3:2 (2:0)
⚽️ 17’ Marcin Szejn, 19’ Damian Różański, 26’ Artur Rożek – 34’ 40′ Damian Nowak