Remis niepokonanych

W meczu na szczycie drugiej ligi Trans-Stal zatrzymała Jogę Bonito, natomiast w hicie kolejki na trzecim froncie punktami podzieliły się Snow Storm i Whiskonzy. Drugie wygraną z rzędu odniosło Imperium Łazarskie. Ważne zwycięstwa wpadły na konta Tawny Owl, FC Albatros i Gietewu. Po raz pierwszy na jesień wygrały Czarne Pantery.

Superbet 2. WL Liga: Trans-Stal zatrzymała lidera

Joga Bonito zatrzymana. Po czterech wygranych na starcie sezonu lider przełknął gorycz pierwszej porażki. Zatrzymał go Dawid Zientkowski, który był autorem wszyskich pięciu bramek Trans-Stali. Mecz miał ciekawy przebieg. Lubonianie wygrywali od ósmej minuty, ale na przerwę zeszli ze stratą. Joga odwróciła wynik w 20 min po bramce Bartosza Romanowskiego. 60 sekund wcześniej gola kontaktowego zdobył Michał Odoliński. Druga część to wymiana ciosów. Dwukrotnie na prowadzenie wychodziła Joga Bonito, trzy razy odpowiadał Zientkowski. Decydująca okazała się bramka z 38 min, która dała zwycięstwo Trans-Stali.

Po zeszłotygodniowej wygranej, która była pierwszą na jesień za ciosem poszło Imperium Łazarskie. Drugie zwycięstwo w sezonie przypadło na potyczkę z FarbSystem-em. Zespół z Łazarza objął prowadzenie 2:0, ale stracił je w 27 min. Powtórzyć wyczyn udało się dwie minuty przed końcem meczem. Dzięki bramkom Zbigniewa Urbaniaka i Marcina Busza, dla którego było to drugie trafienie, Imperium na finiszu wygrywało 4:2. FarbSystem zdołał jedynie zmniejszyć stratę w ostatniej minucie.

Joga Bonito – Trans-Stal Luboń 4:5 (2:1)
⚽️ 19’ Michał Odoliński, 20’ Bartosz Romanowski, 27’ Dorian Kwacz, 30’ Karol Kośmicki – 8’ 22’ 29’ 33’ 38’ Dawid Zientkowski
⭐️ Dawid Zientkowski (Trans-Stal Luboń)

FarbSystem – Imperium Łazarskie 3:4 (1:2)
⚽️ 15’ 27’ Mateusz Murawski, 40’ Stanislav Gvozdyk – 11’ 38’ Marcin Busz, 5’ Konrad Maćkowiak, 34’ Zbigniew Urbaniak
⭐️ Marcin Busz (Imperium Łazarskie)

Superbet 3. WL Liga: Podział punktów w hicie

Jednym z najciekawiej zapowiadających się pojedynków szóstej serii było rywalizacja niepokonanych Whiskonzy i Snow Storm. Spotkanie nie zawiodło i dostarczyło spodziewanych emocji, szczególnie w ostatnich minutach. Pierwsza część gry zakończyła się dwubramkowym prowadzeniem Whiskonzy. Wynik potyczki w 9 min otworzył Jakub Jarmuszkiewicz, a chwilę przed zejściem na przerwę przewagę powiększył Karol Łuczak. Korzystny rezultat utrzymał się do 31 min. Snow Storm wyrównali w kilkadziesiąt sekund. Gola kontaktowego zdobył Paweł Nawrocki, a na 2:2 trafił najlepszy strzelec ligi – Piotr Nawrocki. Whiskonzy otrząsnęło się po ciosach i pięć minut przed końcem spotkania ponownie wyszło na prowadzenie za sprawą trafienia Jarmuszkiewicza. Błękitno-Biali grali jednak do końca i potrafili ponownie odpowiedzieć rywalom. W 37 min, jak się później okazało, wynik spotkania ustalił Piotr Nawrocki i pojedynek na szczycie trzeciej ligi zakończył się remisem 3:3.

Część strat do liderów odrobiły trzy drużyny – Tawny Owl, FC Albatros i Gietewu. Puchacze po dwóch golach Marcina Dobrychłop ograli PWW 2:0 i wskoczyli na trzecie miejsce w tabeli. Mają obecnie cztery punkty do prowadzącej dwójki, ale też jeden mecz mniej rozegrany. Takim samym dorobkiem mogą pochwalić się FC Albatros. W czwartym jesiennym spotkaniu pokonali w meczu na szczycie Big Green 6:2. Wygraną zapewnili sobie przed przerwą, którą zakończyli prowadzeniem 4:1. Trzy bramki zdobył Adam Cieślewicz, który po zmianie stron powiększył łup do czterech goli.

Szansę na awans na trzecią lokatę zaprzepaścili Polibulls, którzy po udanym początku wpadli w dołek i w trzech grach zgromadzili ledwie jedno oczko po remisie z Los Amarillos. Pojedynek z Gietewu zakończył się drugą przegraną. Czerwono-Czarni wygrali 6:1 i przesunęli się w tabeli o dwie lokaty w górę, z dziesiątego na ósme miejsce. Po stronie Gietewu strzelało trzech graczy – Mateusz Sibila (hat-trick), Maciej Staniewicz (dublet) i Dominik Sulmiński. Polibulls trafili w 24 min za sprawą Kacpra Olszewskiego przy stanie 0:3.

FC Albatros – Big Green 6:2 (4:1)
⚽️ 11’ 18’ 20’ 30’ Adam Cieślewicz, 8’ Patryk Nawrocki, 37’ Damian Łuczak – 12’ Dominik Kantorowicz, 26’ Robert Rzysko
⭐️ Adam Cieślewicz (FC Albatros)

Snow Storm – Whiskonzy 3:3 (0:2)
⚽️ 31’ 37’ Piotr Nawrocki, 30’ Paweł Nawrocki – 9’ 35’ Jakub Jarmuszkiewicz, 20’ Karol Łuczak
🟡 Karol Łuczak (Whiskonzy)
⭐️ Piotr Nawrocki (Snow Storm)

Tawny Owl – PWW 2:0 (1:0)
⚽️ 15’ 23’ Marcin Dobrychłop
⭐️ Marcin Dobrychłop (Tawny Owl)

Polibulls – Gietewu 1:6 (0:2)
⚽️ 24’ Kacper Olszewski – 10’ 21’ 28’ Mateusz Sibila, 29’ 38’ Maciej Staniewicz, 18’ Dominik Sulmiński
⭐️ Mateusz Sibila (Gietewu)

Superbet 4. WL Liga: Czarne Pantery z pierwszą wygraną

Jedyne czwartoligowe spotkanie było jednostronnym widowiskiem, które zakończyło się efektowną wygraną Czarnych Panter. Już do przerwy po stronie zysków Czarno-Czerwoni mieli na koncie sześć trafień i żadnej straty. Wynik otworzył Tomasz Staszak, a następnie do siatki trafili Jakub Rudziński i dwukrotnie Igor Mazur. Przed końcem pierwszej części Staszak podwoił swój dorobek, a gol Łukasza Śniadeckiego chwilę przed zmianą stron podwyższył prowadzenie na 6:0. Po przerwie Czarne Pantery zwolniły tempo, czego efektem były trzy gole. Hat-trick skompletował Staszak, a wcześniej dwa razy na listę strzelców wpisał się Szymon Lisiak. Amatorów z Piątkowa stać było na honorowe trafienie Bartłomieja Sowińskiego.

Była to pierwsza w tym sezonie wygrana Czarnych Panter. Ich lokata nie uległa jednak zmianie – dalej zajmują trzecie miejsce od końca. Amatorzy Piątkowo spadli na ostatnią pozycję.

Amatorzy Piątkowo – Czarne Pantery 1:9 (0:6)
⚽️ 32’ Bartłomiej Sowiński – 2’ 12’ 38’ Tomasz Staszak, 6’ 7’ Igor Mazur, 28’ 35’ Szymon Lisiak, 4’ Jakub Rudziński, 20’ Łukasz Śniadecki