Mecze na szczycie dla Prostalu i Kolib

W meczu na szczycie elity kolejny remis – punktami podzieliły się IKP Olimpia i Revengers. Samodzielnym liderem po zwycięstwie w szlagierze drugiej ligi został Prostal, na pozycję wicelidera awansowały rezerwy FDK. Byczki pozostały w czołówce trzeciego szczebla. Drugi mecz z rzędu wygrały Ledy. W czwartej lidze po efektownej wygranej liderem został Kolib. Bramki w ostatnich minutach uratowały punkt NDW i dały zwycięstwo KS Junikowo.

Superbet 1. WL Liga: Kolejny remis na szczycie

Kolejny remis padł w meczu na szczycie. W poprzednich tygodniach Olimpia podzieliła się punktami z FDK, które po kilku dniach zremisowało z Revengersami. Tym razem na placu boju pojawiła się IKP z beniaminkiem. Pojedynek zakończył się remisem 2:2. Przed przerwą lepsi byli Revengersi, którzy po dublecie Rafała Kuzy wygrywali 2:0. W drugiej odsłonie do odrabiania strat wzięła się Olimpia. Mistrzowie dopięli swego w … swoim stylu. W 27 min gola kontaktowego zdobył Bartłomiej Burman, a kilkadziesiąt sekund przed końcowym gwizdkiem arbitra piłkę do siatki wpakował Piotr Nowak.

W tabeli na czele pozostało FDK, które wyprzedza Synów Gehenny o dwa punkty. Między wiceliderem, a szóstym miejscem są ledwie trzy oczka różnicy.

IKP Olimpia – Revengers 2:2 (0:2)
⚽️ 27’ Bartłomiej Burman, 39’ Piotr Nowak – 6’ 11’ Rafał Kuza
🟡 Rafał Kuza, Dominik Andrzejewski (obaj Revengers)
🟡🔴 Dominik Andrzejewski (Revengers, za drugą żółtą kartkę)
⭐️ Rafał Kuza (Revengers)

Superbet 2. WL Liga: Prostal lepszy w szlagierze

We wtorkowy wieczór odbyły się dwa pojedynki w grupie A. W pierwszym rywalizowały dwie najlepsze ekipy po pięciu seriach – Prostal i Lacus Stoczniowiec. Lepiej w mecz weszli Niebiesko-Czarni, którzy przed upływem dziesiątej minuty prowadzili aż 3:0. Dwukrotnie piłkę do bramki skierował Adam Kluczyński, raz ta sztuka udała się Jakubowi Raszewskiego. Jak się później okazało był to koniec popisów strzeleckich Stoczniowca. Sprawy w swoje nogi wziął Daniel Lebiedziński, ale zanim to się stało to straty zmniejszył Mateusz Walczyk. W kolejnych minutach oglądaliśmy popisy byłego reprezentanta Polski w futsalu. Lebiedziński w pojedynkę rozstrzygnął losy spotkania zdobywając pięć bramek. Prostal wygrał 6:3 i został samodzielnym liderem drugiej ligi.

Tuż za Prostalem ulokowały się rezerwy FDK, które okazały się minimalnie lepsze od Chłosty. Spadkowicz do przerwy był lepszy o jednego gola. W 14 min prowadzenie dał im Michał Waśkowski. Po zmianie stron beniaminek odrobił straty z nawiązką, ale od 28 min ponownie musiał szukać okazji na wywalczenie przewagi. W 34 min na 3:2 trafił Piotr Turguła, wyrównał Waskowski, a dwie minuty przed końcem Waldemar Kasprzyk zadał decydujący cios, strzelając po raz drugi.

Lacus Stoczniowiec – Prostal 3:6 (3:2)
⚽️ 5’ 9’ Adam Kluczyński, 7’ Jakub Raszewski – 13’ 23’ 25’ 34’ 38’ Daniel Lebiedziński, 12’ Mateusz Walczyk
⭐️ Daniel Lebiedziński (Prostal)

Chłosta – FDK II 3:4 (1:0)
⚽️ 14’ 36’ Michał Waskowski, 28’ Marcin Grabarz – 24’ 38’ Waldemar Kasprzyk, 27’ Dawid Brudniewicz, 34’ Piotr Turguła
🟡 Michał Waśkowski (Chłosta), Waldemar Kasprzyk (FDK II)
⭐️ Waldemar Kasprzyk (FDK II)

Superbet 3. WL Liga: Byczki trzecie, Ledy powoli w górę tabeli

LED Lighting Team powoli odbudowuje pozycję w trzeciej lidze. Spadkowicz wygrał drugi mecz z rzędu i przesunął się w klasyfikacji na siódme miejsce. Pojedynek z Los Amarillos nie należał do łatwych. Pierwsza część gry zakończyła się remisem 1:1 – po stronie Ledów trafił Patryk Wiśniewski, wyrównał Kamil Zelman. Druga połowa należała do LLT. W 29 min wrócił na prowadzenie za sprawą Łukasza Jachalskiego, a 180 sekund później drugi raz na listę strzelców wpisał się Wiśniewski. Wynik na 4:1 ustalił w 37 min Oskar Fornalik.

ICPen świętowanie pierwszych punktów będzie musiał przenieść na kolejne potyczki. W starciu z Byczkami nie miał nic do powiedzenia. Czarno-Czerwoni wygrali 5:1, już do przerwy osiągając przewagę dwóch bramek. Trzy z pięciu goli na swoje konto zapisał Pavel Holtsev, który po zmianie stron przypieczętował trzecie zwycięstwo w sezonie. Byczki awansowały na trzecie miejsce, do liderów tracą trzy oczka.

LED Lighting Team – Los Amarillos 4:1 (1:1)
⚽️ 10’ 32’ Patryk Wiśniewski, 29’ Łukasz Jachalski, 37’ Oskar Fornalik – 20’ Kamil Zelman
🟡 Artur Pastuszko (Los Amarillos)
⭐️ Patryk Wiśniewski (LED Lighting Team)

Byczki – ICPen 5:1 (2:0)
⚽️ 23’ 27’ 37’ Pavel Holtsev, 11’ Mateusz Mikołajczak-Wojtala, 13’ Michał Domagalski – 22’ Luiz Fernando
🟡 Bartosz Krysiak (Byczki)
⭐️ Pavel Holtsev (Byczki)

Superbet 4. WL Liga: Ścisk w czołówce, Kolib liderem

Najwięcej meczów we wtorkowy wieczór dostarczyła czwarta liga. Odbyły się trzy potyczki, w tym jeden mecz pomiędzy zespołami ze ścisłej czołówki. Co ciekawe ta potyczka była jedyną jednostronną. Kolib pokonał Goalbusters 7:1 i awansował na pierwsze miejsce. Bohaterem lubońskiej drużyny został Filip Bąkowski, który zdobył pięć bramek.

W dwóch kolejnych potyczkach o wyniku zadecydowały bramki zdobywane w końcówkach. Trafienie z 40 min uratowało punkt NDW. Logicas wygrywał 3:1 po pierwszej części, a w 28 min po drugim golu Krystiana Bąka 4:2. NDW dopięło swego. Po bramkach Pawła Styperka z 32 min i Jana Radzika z ostatnich sekund wywalczył cenny punkt.

Blisko sprawienia niespodzianki był John Deere. Zawodnicy ubrani w żółte trykoty do 39 min odpierali ataki Junikowian. Wcześniej wpadły dwa gole – na 1:0 dla KSJ trafił Dawid Błaszczyk, a 180 sekund później wyrównał Bartosz Białas. Decydujący cios warty trzy punkty wyprowadził Patryk Olaszczyk. KS Junikowo wygrało 2:1. Choć zajmuje piąte miejsce to do liderującego Kolib traci ledwie dwa punkty.

Kolib Luboń FC – Goalbusters 7:1 (2:0)
⚽️ 5’ 14’ 26’ 31’ 35’ Filip Bąkowski, 22’ Wojciech Król, 29’ Michael Duszyński – 30’ Grzegorz Kuczmaja