Ruszyła druga kolejka. Udana rehabilitacja Emeritos Galaktikos

W poniedziałkowy wieczór rozpoczęła się ostatnia wakacyjna kolejka. Na jej start trzy punkty zgarnęły zespoły Emeritos Galaktikos, FC Atmosfericia i Biura Podróży Almatur.

Superbet 1. WL Liga: Rehabilitacja Emeritos Galaktikos

Początek sezonu w wykonaniu Emeritos Galaktikos był nieudany. Beniaminek na inaugurację uległ Romanowski Nieruchomości. Okazja do rehabilitacji nadarzyła się po kilku dniach. W poniedziałkowym pojedynku Galaktyczni rywalizowali z afgcomputers.pl. Pierwsza część była wyrównana i zakończyła się remisem 1:1. Mikołaj Daszkiewicz otworzył wynik meczu już w 9 min, ale Dawid Zuchniarek szybko odpowiedział w 13 min, wyrównując stan spotkania. W drugiej odsłonie meczu Emeritos Galaktikos zdominowali wydarzenia boiskowe, strzelając aż sześć bramek. Daszkiewicz kontynuował swoją świetną formę, zdobywając dwa kolejne gole i kompletując hat-tricka. Dwukrotnie do siatki trafił Adam Pawlak, a swoje bramki dorzucili Sebastian Iwiński i Błażej Wieśko. Afgcomputers.pl zdołało odpowiedzieć jedynie jednym golem, którego autorem był Kamil Kosicki w 25. minucie. Mecz zakończył się pewną wygraną Emeritos, którzy od 24 min – przez pięć minut – musieli radzić sobie w osłabieniu, po czerwonej kartce Dominika Kaźmierskiego.

Emeritos Galaktikos – afgcomputers.pl 7:2 (1:1)
⚽️ 9′ 32′ 40′ Mikołaj Daszkiewicz, 33′ 37′ Adam Pawlak, 34′ Sebastian Iwiński, 38′ Błażej Wieśko – 13′ Dawid Zuchniarek, 25′ Kamil Kosicki
🔴 Dominik Kaźmierski (Emeritos Galaktikos)
⭐️ Alan Markowski (Emeritos Galaktikos)

Superbet 2. WL Liga: FC Atmosferić lepszy od spadkowicza

Chłosta, po spadku z pierwszej ligi, rozpoczęła sezon od pojedynku z FC Atmosfericiem. Spadkowicz musiał uznać wyższość rywala. Przegrał różnicą trzech goli – 6:9. Mecz rozpoczął się pod dyktando FC Atmosfericia. Do przerwy prowadzili 3:1, dzięki trafieniom Kacpra Jedynaka oraz Marcina Gramsa. Jedyną bramkę dla Chłosty przed przerwą zdobył Karol Plenzler w 18. minucie. W drugiej połowie tempo gry wzrosło, a oba zespoły raz po raz znajdowały drogę do siatki. Dla Chłosty trafiali Aleksander Deckert, Marcin Grabarz (obaj skompletowali po dublecie) oraz Krystian Tyklewicz, natomiast dla FC Atmosfericia hat-tricki ustrzelili Jedynak i Denis Ławiak, a drugiego gola zdobył Grams.

Pierwszy jesienny mecz dla Biura Podróży Almatur i Imperium Łazarskiego przyniósł wiele emocji. Spotkanie rozpoczęło się od szybkiego prowadzenia Imperium Łazarskiego po golu Damiana Plewy w 3. minucie, jednak Biuro Podróży Almatur odpowiedziało trzema bramkami zdobytymi jeszcze przed przerwą. Radosław Mróz trafił w 11 i 14 min, a między jego trafieniami Filip Chmioła dołożył gola w 13 min. Po przerwie gra była równie zacięta. Maciej Smoczyk podwyższył prowadzenie Almaturu w 27 min, ale Imperium Łazarskie nie zamierzało się poddawać. W ciągu 60 sekund udało im się strzelić dwa gole, dzięki skutecznie wykończonym akcjom przez Damiana Plewę i Sławomira Szalczyka. Mimo prób doprowadzenia do wyrównania to Almatur zadał decydujący cios. W 31 min wynik spotkania na 5:3 ustalił najlepszy na boisku – Mróz.

Chłosta – FC Atmosferić 6:9 (1:3)
⚽️ 24′ 36′ Aleksander Deckert, 28′ 38′ Marcin Grabarz, 18′ Karol Plenzler, 39′ Krystian Tyklewicz – 10′ 18′ 21′ Kacper Jedynak, 23′ 26′ 39′ Denis Ławiak, 16′ 32′ Marcin Grams, 34′ Dominik Bednarek (samob.)