Czas na Superbet Play-off. Kto awansuje do pierwszej i drugiej ligi?

Dziś i jutro na boisku przy ulicy Grunwaldzkiej toczyć się będą mecze Superbet Play-off, których stawką będą ostatnie wolne miejsca w elicie oraz na jej zapleczu. W środę rywalizować będą zeszłosezonowi 3-ligowcy, dzień później przedstawiciele drugiej ligi.

Pierwsi do gry o promocję do wyższej klasy rozgrywkowej przystąpią trzecioligowcy. Dla wszystkich czterech ekip będzie to debiut w play-off. O 19:45 rywalizację o finał rozpoczną Whiskonzy i Unifi Squad, a następnie na boisku pojawią się PWW oraz Byczki.

Czwartkowy wieczór przyniesie zmagania o miejsce w elicie. Trans-Stal podejmie trzecią próbę awansu, po tym jak wiosną 2022 roku przegrała w finale z Evertec 5:6. Rok później, jesienią, Żółto-Czarni ponownie dotarli do finału i tym razem zwyciężyli, pokonując 2:1 Ejbry. Jednak dzień później zrezygnowali z występów w pierwszej lidze, a ich miejsce zajął finałowy rywal. Co ciekawe, oba zespoły zmierzą się w czwartek w pierwszym półfinale. W drugim spotkaniu zobaczymy FSC Braga i techmarkety.pl. Obie drużyny mają już doświadczenie z play-offami. Braga w poprzednich edycjach walczyła bez powodzenia o utrzymanie się wśród najlepszych, przegrywając w finale po dogrywce z afgcomputers.pl 5:7. Techmarkety.pl również nie udało się awansować do drugiej ligi w ubiegłym roku, gdy przegrali półfinał z FC Atmosfericia. Jednak pół roku później wywalczyli bezpośredni awans na zaplecze, z którego teraz mają szansę przenieść się do elity.

Mecze play-off potrwają 2×15 minut. W przypadku remisu w sędzia zarządzi 3-minutową dogrywkę, a następnie trzy serie rzutów karnych.