Trans-Stal Luboń zagra w grupie mistrzowskiej

Trans-Stal Luboń awansowała do najlepszej ósemki drugiej ligi. Ważne trzy punkty zgarnął LED Lighting Team. FC Atmosferić pozostaje w grze o awans na zaplecze elity.

2. WL Liga: Trans-Stal Luboń w grupie mistrzowskiej

Po czwartkowych pozostała już tylko jedna niewiadoma w drugiej lidze. W grupie mistrzowskiej swoje miejsca zajęło już siedem ekip. O ostatnie wolne powalczą w korespondencyjnym pojedynku trzy zespoły z grupy B – Gietewu, Imperium Łazarskie i Luis&Spółka. Największe szanse mają ci pierwsi, gdyż potrzebują tylko i aż remisu w starciu z Almatur-em. W grupie B odbył się jeden pojedynek dwóch drużyn, które już pogodziły się z grą w grupie spadkowej. W dobrej sytuacji na starcie walki o utrzymanie będą Ledy, w fatalnej ich czwartkowy rywal – Archiwum X, który rywalizację rozpocznie od miejsca w strefie spadkowej. LED Lighting Team dużo zyskał wygrywając wczorajszą potyczkę. Mecz znakomicie rozpoczęły Ledy. W 2 min piłkę do siatki skierował Krzysztof Filas. W kolejnych fragmentach było zdecydowanie gorzej. Po dziesięciu minutach Archiwum wygrywało 3:1. Było to jednak wszystko na co było ich stać tego wieczoru. Ledy do przerwy zdołały wyrównać stan gry, a po zmianie stron dobiły rywala sześcioma bramkami. Hattricki skompletowali Filas i Maciej Szerszeń, który w ostatniej minucie ustalił wynik meczu.

Przedostatnim zespołem, który zapewnił sobie miejsce wśród najlepszych ośmiu zespołów drugiej ligi została lubońska Trans-Stal. Ich wygrana nad Onymi zakończyła emocje związane w grupie A, w której pozostały do rozegrania jeszcze trzy pojedynki. Ostatnim rozstrzygnięciem był awans Trans-Stali do grupy mistrzowskiej, który przypieczętował miejsce w grupie spadkowej Domowi Wydawniczemu Rebis. Lubonianie od początku potwierdzili swoją dominację. W 4 min Maciej Brauza otworzył wynik, a po ośmiu minutach miał na koncie dwie bramki. Jego zespół wygrywał 3:0. Hattricka skompletował w 22 min, gdy podwyższył prowadzenie na 4:1. Trzy gole strzelił także Czesław Tandecki, który w 31 i 34 min dołożył dublet do bramki z początku spotkania. Trans-Stal wygrała z Onymi 7:3 i w ostatnim meczu pierwszej fazy rozgrywek powalczy z Bistrem Kopernik o tytuł najlepszej drużyny grupy A.

Archiwum X – LED Lighting Team 3:9 (3:3)

⚽️ 1′ Patryk Szymański, 5′ Michał Zygmanowski, 9′ Maciej Galin – 2′ 22′ 30′ Krzysztof Filas, 24′ 37′ 40′ Maciej Szerszeń, 15′ Hubert Wołąkiewicz, 16′ Krystian Swoboda, 27′ Mateusz Jachalski
⭐️ Maciej Szerszeń (LED Lighting Team)

Trans-Stal Luboń – Oni 7:3 (3:1)

⚽️ 4′ 8′ 22′ Maciej Brauza, 6′ 31′ 34′ Czesław Tandecki, 30′ Bartosz Rybak – 24′ 32′ Marcin Dobrychłop, 17′ Krzysztof Borkowski
⭐️ Maciej Brauza (Trans-Stal Luboń)

3. WL Liga: FC Atmosferić lepszy w meczu na szczycie

Mecz o sześć punktów odbył się w grupie B, w której w ścisłej czołówce panuje bardzo duży ścisk. Dla FC Atmosfericia był to pojedynek ostatniej szansy w walce o awans do drugiej ligi. Winiary FC nie mogły sobie pozwolić na wpadkę, gdyż ta zmniejszyłaby szanse na grę do końca o zwycięstwo w grupie. Mecz kapitalnie rozpoczął się dla Atmosfericia, który w pierwszych dziesięciu minutach dwukrotnie wychodził na prowadzenie różnicą dwóch goli. Wynik 3:1 utrzymał się do końca pierwszej odsłony. FCA trzymał na dystans swojego rywala i nie pozwolił zbliżyć się na odległość jednego gola. Wygrał 6:2 i przeskoczył w tabeli Winiary. Atmosferić jest obecnie czwarty z punktem przewagi nad WFC. Do lidera traci cztery oczka, ale ma na koncie jeden mecz mniej rozegrany.

FC Atmosferić – Winiary FC 6:2 (3:1)

⚽️ 3′ 8′ Damian Tomczak, 23′ 40′ Sławomir Żurek, 4′ Patryk Skawiński, 33′ Mikołaj Janiak – 6′ Adam Hoedke, 27′ Patryk Kusza