Gra o grupy mistrzowskie. Braga przedłuża szanse, techmarkety.pl potrzebują punktu

Braga pokonała Diadal i przedłużyła szanse na grę w grupie mistrzowskiej elity. Techmarkety.pl potrzebują już tylko punktu do awansu do najlepszej ósemki drugiej ligi. Dom Wydawniczy Rebis od zwycięstwa rozpoczął walkę o utrzymanie.

Superbet 1. WL Liga: Braga przedłuża nadzieję na awans do najlepszej piątki

Na początku drugiej odsłony po dwóch szybkich golach Jakuba Brzozowskiego Diadal był na najlepszej drodze do premierowego zwycięstwa w sezonie. Wygrywał 3:1. W 29 min straty do minimum zmniejszył Igor Gajewski, który po raz drugi trafił do siatki. Cztery minuty później wyrównał Krzysztof Stępniak. Braga była na fali wznoszącej i w końcówce dobiła Diadal bramkami na wagę trzech oczek. W 36 min prowadzenie dał Bartosz Stępniak, a kilkadziesiąt sekund przed końcowym gwizdkiem wynik na 5:3 ustalił Gajewski.

Braga dzięki wygranej awansowała na szóste miejsce. Ma obecnie tyle samo punktów co zajmujący ostatnią lokatę premiowaną grą w grupie mistrzowskiej – afgcomputers.pl.

Diadal – FSC Braga 3:5 (1:1)
⚽️ 21’ 22’ Jakub Brzozowski, 15’ Bartosz Soszyński – 6’ 29’ 38’ Igor Gajewski, 33’ Krzysztof Stępniak, 36’ Bartosz Cieślak
⭐️ Igor Gajewski (FSC Braga)

Superbet 2. WL Liga: techmarkety blisko grupy mistrzowskiej, Chłosta i Imperium Łazarskie zagrają o utrzymanie

Zacięty mecz mają za sobą szóstki Rebisu i Chłosty. Dla spadkowicza był to pojedynek ostatniej szansy w walce o grupę mistrzowską. Chłosta dobrze rozpoczęła – w 2 min prowadzenie uzyskał Szymon Korczyk – jednak w kolejnych fragmentach potrafiła jedynie doprowadzać do remisu. DWR po trafieniach Mateusza Zbierskiego i Przemysława Babijowa w 9 min odwrócił rezultat na swoją korzyść, a 120 sekund przed zejściem na przerwę osiągnął przewagę dwóch trafień. Nadzieję Chłoście dał Daniel Mankiewicz, który w ostatnich sekundach pierwszej części zmniejszył stratę do jednego gola. Po zmianie stron spadkowicz wyrównał stan gry po trzech minutach. Do remisu doprowadził Krystian Tyklewicz. Rebis w 27 min odpowiedział drugą bramką Zbierskiego. W ostatnich dziesięciu minutach oba zespoły zdobyły po golu. Na 5:5 trafił Korczyk, a ostatnie trafienie zanotował Jakub Lewandowski, który trzy minuty przed końcowym gwizdkiem zapewnił wygraną Rebisowi. Chłosta po przegranej jest już pewna gry w grupie spadkowej.

Na zakończenie poniedziałkowej serii gier do Chłosty dołączyło Imperium Łazarskie, które nie dało rady walczącej o grupę mistrzowską drużynie techmarkety.pl. Do przerwy 2:0 wygrywał faworyt. Na listę strzelców wpisali się kolejno Kamil Bobrowski i Marcin Strugarek. W drugiej odsłonie swój dorobek poprawił ten drugi. W 26 min trafił na 3:0. Techmarkety.pl pozwoliły rywali na dwa gole, ale same zdobyły jeszcze trzy gole, który dały wygraną 6:2. Do awansu do grupy mistrzowskiej potrzebują jednego punktu w dwóch meczach.

Dom Wydawniczy Rebis – Chłosta 6:5 (4:3)
⚽️ 4’ 27’ Mateusz Zbierski, 9’ 18’ Przemysław Babijów, 17’ 37’ Jakub Lewandowski – 2’ 31’ Szymon Korczyk, 12’ 20’ Daniel Mankiewicz, 23’ Krystian Tyklewicz
🟡 Bartłomiej Cmok (Dom Wydawniczy Rebis)
⭐️ Mateusz Zbierski (Dom Wydawniczy Rebis)

Imperium Łazarskie – techmarkety.pl 2:6 (0:2)
⚽️ 30’ Konrad Maćkowiak, 37’ Szymon Nowaczyk – 15’ 26’ Marcin Strugarek, 30’ 35’ Maciej Majcherek, 8’ Kamil Bobrowski, 27’ Piotr Śremski