Unifi Squad wygrał pierwszy mecz po awansie

Zwycięstwami FTF-u, FC Atmosfericia i Unifi Squad zakończyły się czwartkowe pojedynki w drugiej lidze. Dla beniaminka była to pierwsza wygrana po awansie do drugiej ligi.

Superbet 2. WL Liga: Unifi Squad wygrał pierwszy mecz w drugiej lidze

W czwartkowy wieczór przy Grunwaldzkiej odbyły się trzy drugoligowe pojedynki. Wygrane odniosły zespoły z dolnych rejonów tabeli, dzięki czemu sytuacja w obu klasyfikacjach stała się jeszcze ciekawsza.

W starciu, w którym Almatur walczył o zrównanie się punktami z prowadzącą Jogą Bonito, FTF udowodnił, że w tym sezonie postara się powalczyć o pierwszą czwórkę grupy. Pierwsza połowa była wyrównana, jednak FTF zyskał przewagę dzięki bramce Pawła Książka, którą powiększył na początku drugiej części po trafieniu Mateusza Rusieckiego. Almatur odpowiedział golem kontaktowym, ale dwie bramki Jakuba Napierały przesądziły o wyniku spotkania. FTF wygrał ostatecznie 4:2.

Beniaminek Unifi Squad po czterech porażkach w końcu odnotował swoje historyczne pierwsze zwycięstwo w drugiej lidze. Po zaciętej pierwszej połowie, w której oba zespoły wymieniły się golami, w drugiej części meczu Bartosz Surma i Jakub Nowak poprowadzili Unifi do zwycięstwa. Dla Evertec porażka oznaczała spadek na ostatnie miejsce w tabeli.

FC Atmosferić, dzięki wygranej nad Ejbrami, zrównał się punktami ze swoim rywalem, ale nie przeskoczył go w tabeli z uwagi na gorszy bilans bramkowy. Mecz dostarczył sporych emocji, a prowadzenie zmieniało się kilkukrotnie. Kluczową postacią dla Atmosfericia okazał się Kacper Jedynak, który trafiał na 1:0, 2:2 i 3:2.

Biuro Podróży Almatur – FTF 2:4 (0:1)
⚽️ 23’ Bartosz Wojciechowski, 37’ Radosław Mróz – 27’ 31’ Jakub Napierała, 19’ Paweł Książek, 22’ Mateusz Rusiecki
🟡 Marcin Winny, Maciej Smoczyk (obaj Biuro Podróży Almatur), Mateusz Konera (FTF)