Prostal po wygranej nad Tornadem Ognik zwiększył swoje szanse na grę wśród najlepszych. ICPen wygrał trzeci mecz z rzędu, a Szturmowcy II przełamali się po dwóch spotkaniach bez zwycięstwa.
Superbet 1. WL Liga: Prostal dalej w grze o grupę mistrzowską
Prostal pozostał w walce o grupę mistrzowską – w bardzo ważnym spotkaniu wysoko ograł swojego sąsiada w tabeli, Tornado Ognik, 9:1. Na finiszu pierwszej rundy wyprzedza rywala już o cztery punkty, przy jego dwóch meczach do rozegrania.
Prostal zaczął budować przewagę po kwadransie gry. Do 15. minuty remisował z Tornadem 1:1 – w 8. minucie prowadzenie uzyskał Mateusz Walczyk, a trzy minuty później wyrównał Marcin Jarysz. Na zakończenie pierwszej części zespół osiągnął dwubramkową przewagę po golach Rafała Jarosza (16’) i Walczyka (17’). Po przerwie przewaga tylko rosła – trwała kanonada. Dwa gole Patryka Kaczmarka, skompletowanie hat-tricka przez Walczyka i Jarosza oraz trafienie Pawła Wichtowskiego dały wysokie zwycięstwo 9:1.
Prostal – Tornado Ognik 9:1 (3:1)
⚽️ 8’ 17’ 39’ Mateusz Walczyk, 16’ 29’ 32’ Rafał Jarosz, 24’ 27’ Patryk Kaczmarek, 34’ Paweł Wichtowski – 11’ Marcin Jarysz
⭐️ Mateusz Walczyk (Prostal)
Superbet 4. WL Liga: ICPen walczy o awans
Na czwartym szczeblu odbyły się dwa spotkania, oba zakończone przekonującymi zwycięstwami faworytów. ICPen wygrał trzeci mecz z rzędu i wrócił na ostatnie miejsce podium, a rezerwy Szturmowców awansowały na 6. pozycję. Ich rywale zamykają stawkę – Szyszka United jest przedostatnia, a Ferajna oczko niżej.
Rezerwy Szturmowców po dwóch meczach bez wygranej pokonały FC Ferajnę 9:2. Do siatki FCF trafiło czterech zawodników – hat-trickiem popisał się Chems Siafa, a po dwa gole dołożyli Dariusz Mieczkowski, Paweł Matłoka i Dariusz Szajek. Ferajnie udało się zdobyć dwa honorowe trafienia autorstwa Krzysztofa Walczaka i Patryka Kubiaka.
Do przerwy w pojedynku ICPen-u z Szyszką United pachniało niespodzianką. Walczący o awans ICPen od 5. minuty przegrywał 0:1 po trafieniu Stanisława Futymskiego. Do remisu udało się doprowadzić tuż przed przerwą – 180 sekund przed zejściem do szatni na 1:1 trafił Maciej Gąszczak. W drugiej odsłonie ICPen potwierdził wysoką formę. Prowadzenie uzyskał w 25. minucie za sprawą Enrico Scher Dos Santosa, a następnie zwycięstwo przypieczętowały dwa gole Piotra Marka oraz trafienia Jakuba Wołoszyna i Maksymiliana Radeckiego, który w 33. minucie ustalił wynik spotkania.
Szturmowcy II – FC Ferajna 9:2 (3:1)
⚽️ 2’ 14’ 38’ Chems Siafa, 10’ 37’ Dariusz Mieczkowski, 22’ 33’ Paweł Matłoka, 31’ 39’ Dariusz Szajek – 19’ Krzysztof Walczak, 38’ Patryk Kubiak
⭐️ Chems Siafa (Szturmowcy II)
ICPen – Szyszka United 6:1 (1:1)
⚽️ 28’ 29’ Piotr Marek, 17’ Maciej Gąszczak, 25’ Enrico Scher Dos Santos, 32’ Jakub Wołoszyn, 33’ Maksymilian Ranecki – 5’ Stanisław Futymski
⭐️ Piotr Marek (ICPen)