Revengers po zwycięstwie uciekli rywalom na odległość czterech punktów. Tawny Owl wygrał pierwszy mecz o wszystko w 11. kolejce. Junikowo zagra w grupie mistrzowskiej czwartej ligi.
Superbet 1. WL Liga: Revengers uciekają rywalom
Revengers nie dali szans ostatniej drużynie tabeli i odskoczyli rywalom w tabeli na odległość czterech punktów. Do 13. minuty był remis 1:1. Wynik otworzył Dominik Andrzejewski (4’), a po chwili do wyrównania doprowadził Krzysztof Patalas (5’). Revengers nie zatrzymali się, w przeciwieństwie do rywali, którzy następnego gola zdobyli dopiero w 37. minucie. Było to trafienie na 10:2. Wcześniej kolejne trzy gole wbił Andrzejewski, który w 20. minucie miał na koncie klasycznego hat-tricka, Mateusz Gajewski, który do dwóch bramek przed przerwą dorzucił trafienie w drugiej odsłonie oraz Kacper Maciejewski (dublet) i Jakub Staszyński. Ten ostatni (38’) oraz Patalas (39’) ustalili wynik spotkania. Revengers wygrali 11:3.
Revengers – Romanowski Nieruchomości 11:3 (6:1)
⚽️ 4’ 16’ 20’ 36’ Dominik Andrzejewski, 13’ 15’ 30’ Mateusz Gajewski, 19’ 29’ Kacper Maciejewski, 22’ 38’ Jakub Staszyński – 5’ 39’ Krzysztof Patalas, 37’ Adam Śmigiel
🟡 Jakub Ratajski (Revengers)
⭐️ Mateusz Gajewski (Revengers)
Superbet 3. WL Liga: Tawny Owl dalej w grze o najwyższe cele
Jedenasta kolejka miała rozstrzygnąć, o co walczy jeszcze Tawny Owl. Puchacze mają zaplanowane dwa mecze – pierwszy z nich już za nimi. W poniedziałek po zaciętym boju pokonali Kolib Luboń FC, który tym samym stracił szansę na grę w grupie mistrzowskiej. Wynik otworzył Michał Czyż (13’), ale jeszcze przed przerwą wyrównał Piotr Jassem (16’). Po zmianie stron dublet Pawła Zemlera (22’, 31’) dał Tawny prowadzenie. Kolib odpowiedział trafieniem Filipa Bąkowskiego (33’), ale mimo ofensywy z grającym wysoko bramkarzem nie zdołał wyrównać. Tawny Owl wygrał 3:2 i wciąż liczy się w grze o podium – choć zajmuje dziewiąte miejsce, ma dwa mecze zaległe i tylko pięć punktów straty do liderów. Kolejne mecz o wszystko już w piątek – ze Szturmowcami.
Tawny Owl – Kolib Luboń FC 3:2 (1:1)
⚽️ 22’ 31’ Paweł Zemler, 16’ Piotr Jassem – 13’ Michał Czyż, 33’ Filip Bąkowski
🟡 Paweł Zemler (Tawny Owl)
⭐️ Paweł Jassem (Tawny Owl)
Superbet 4. WL Liga: KS Junikowo w grupie mistrzowskiej
Nie było niespodzianki w pierwszym z poniedziałkowych spotkań. KS Junikowo nie zmarnowało okazji i wygrywając z Amatorami Piątkowo przypieczętowało awans do grupy mistrzowskiej. Pierwsza odsłona zakończyła się skromnym prowadzeniem 1:0 po golu Mateusza Hercki z 18. minuty. Na początku drugiej części wyrównał Bartłomiej Sowiński (23’), ale junikowanie szybko uzyskali dwubramkową przewagę po trafieniach Janusza Rugi (25’) oraz Dawida Błaszczyka (27’). Zespół z Piątkowa złapał jeszcze kontakt bramkowy, ale w ostatnich siedmiu minutach stracił kolejne trzy gole i ostatecznie przegrał 2:6.
KS Junikowo – Amatorzy Piątkowo 6:2 (1:0)
⚽️ 18’ 35’ Mateusz Hercka, 25’ Janusz Ruga, 27’ Dawid Błaszczyk, 33’ Dawid Norek, 36’ Mikołaj Ruga – 23’ Bartłomiej Sowiński, 31’ Marc Piena
⭐️ Dawid Norek (KS Junikowo)