W niedzielę poznamy triumfatora jesiennego Superbet Pucharu WL Ligi

W niedzielę, 13 października poznamy zwycięzców jesiennej rywalizacji o Superbet Puchar WL Ligi. Zwycięzca otrzyma przepustkę do walki o wyjazd na Puchar Polski SuperLiga6. Trofeum bronić będzie IKP Olimpia, która ma na swoim koncie trzy triumfy.

W najbliższą niedzielę wieczorem, do gry o Superbet Puchar WL Ligi przystąpią cztery zespoły, które rywalizowały już w finałach podczas ostatniej, wiosennej edycji. Wtedy najlepsza okazała się IKP Olimpia, która po raz trzeci w historii zdobyła trofeum, pokonując FDK 2:1. Dla obecnego lidera elity to trzeci występ w Final Six. W debiucie FDK przegrało oba mecze, nie zdobywając ani jednej bramki, ale pół roku temu zdołało poprawić swój bilans, dochodząc do finału.

O drugi triumf w pucharowych rozgrywkach na otwartych boiskach powalczą Synowie Gehenny. Czerwono-Czarni wywalczyli swój pierwszy puchar dokładnie rok temu, co było ich pierwszym krokiem w stronę występu w Pucharze Polski SuperLiga6. Drugi raz w Final Six zagra Snow Storm, który podczas poprzedniego występu zyskał cenne doświadczenie, przekładając to na późniejsze sukcesy. Choć nie udało im się wyjść z grupy, później triumfowali w rozgrywkach czwartej ligi, dotarli do półfinału turnieju pamięci Poznańskiego Czerwca 1956, a także zagrali w finale Superbet Superpucharu WL Ligi, w którym ulegli Synom Gehenny.

Snow Storm nie są jednak jedynym przedstawicielem trzeciej ligi w najlepszej szóstce. Awans wywalczyli także Los Amarillos i RKS 300 Junikowo. Dla RKS 300 będzie to debiut w pucharowych rozgrywkach, natomiast Los Amarillos mieli już okazję rywalizować w Superbet Pucharze WL Ligi. Zwykle pokonywali pierwszy szczebel, awansując do fazy pucharowej, gdzie zazwyczaj trafiali na silniejsze zespoły z wyższych lig. Najbliżej półfinału byli cztery lata temu, gdy ulegli Biuru Podróży Almatur 0:1. Trzykrotnie walczyli o Final Six, jednak za każdym razem zatrzymywali ich Synowie Gehenny lub transkrupka.pl.

Spośród wszystkich drużyn, tylko RKS 300 Junikowo udało się wywalczyć komplet zwycięstw w drodze do najlepszej szóstki. Junikowianie nie mieli okazji zmierzyć się z drużynami z wyższej ligi, a jeden z meczów wygrali walkowerem. Z kolei FDK i IKP Olimpia w walce o Final Six pokonali pierwszoligowe zespoły, odpowiednio Emeritos Galaktikos (2:1) i Diadal (3:1). Snow Storm musieli zmierzyć się z transkrupką.pl i wygrali po serii rzutów karnych. Synowie Gehenny zrobili to samo, pokonując Tornado Ognik. Los Amarillos awansowali do najlepszej szóstki po wygranej 1:0 nad Imperium Łazarskim, strzelając decydującego gola w ostatnich sekundach.

Najlepsza drużyna niedzielnych finałów otrzyma przepustkę do gry w turnieju eliminacyjnym, który daje szansę na występ w Pucharze Polski SuperLiga6. Jeśli drużyna zwycięży również w kolejnej edycji – zimowej lub wiosennej – zagwarantuje sobie miejsce w finałach Pucharu Polski.

21:15 – finał

Mecze fazy grupowej, półfinały i mecz o III miejsce potrwają 1×13 minut, a pojedynek finały 2×10 minut. W przypadku remisu w fazie pucharowej sędzia zarządzi 3-minutową dogrywkę, a następnie trzy serie rzutów karnych.