Emeritos Galaktikos bliżej grupy mistrzowskiej

Emeritos Galaktikos wygrali mecz o sześć oczek z transkrupka.pl. Snow Storm i RKS 300 Junikowo dwa dni przed finałami Superbet Pucharu WL Ligi zgarnęli komplet punktów.

Superbet 1. WL Liga: Emeritos Galaktikos bliżej gry w grupie mistrzowskiej

Mecz przez duże M. Po zaledwie dziesięciu minutach wydawało się, że losy spotkania zostały przesądzone – Emeritos Galaktikos prowadzili 4:0, a przed nimi pozostało jeszcze pół godziny gry. Transkrupka.pl nie poddała się bez walki. Przed przerwą zdołała odrobić trzy bramki. Na trafienia Radosława Kolasińskiego, Mikołaja Daszkiewicza, Eryka Ćwieka i Przemysława Szumskiego odpowiedzieli dwukrotnie Dariusz Chandze oraz Kamil Wieliczko. Chwilę po wznowieniu gry było już 4:4! W 23 min do remisu doprowadził Mateusz Cwojdziński. Pojedynek zatem rozpoczął się od nowa.

Po kilkudziesięciu sekundach Emeritos wrócili na prowadzenie za sprawą Sebastiana Iwińskiego, ale chwilę później transkrupka.pl ponownie wyrównała. Bramkarza Galaktycznych w 25 min pokonał Michał Golak. Beniaminek podniósł się po ciosach rywala. W 29 min znów do siatki trafił Iwiński, a cztery minuty później Kolasiński powtórzył ten wyczyn. Mimo gola kontaktowego Oliwera Szulca, transkrupka.pl nie zdołała już wyrównać. Ostateczne słowo należało do Mikołaja Daszkiewicza, który dwie minuty przed końcem przypieczętował kluczowe zwycięstwo Emeritos Galaktikos.

Beniaminek wygrał pojedynek o przysłowiowe sześć punktów i awansował na trzecie miejsce. W następnym spotkaniu – przeciwko liderowi – powalczy o miejsce w grupie mistrzowskiej. Transkrupkę.pl czeka we wtorek kolejny bardzo ważny pojedynek. Jej rywalem będzie przeżywająca kryzys IKP Olimpia.

Emeritos Galaktikos – transkrupka.pl 8:6 (4:3)
⚽️ 1’ 33’ Radosław Kolasiński, 3’ 38’ Mikołaj Daszkiewicz, 24’ 29’ Sebastian Iwiński, 6’ Eryk Ćwiek, 9’ Przemysław Szumski – 11’ 14’ Dariusz Chandze, 16’ Kamil Wieliczko, 23’ Mateusz Cwojdziński, 25’ Michał Golak, 36’ Oliwier Szulc
⭐️ Mikołaj Daszkiewicz (Emeritos Galaktikos)

Superbet 3. WL Liga: Udany sprawdzian generalny przed finałami pucharu

Snow Storm i RKS 300 Junikowo zanotowały sprawdzian generalny przez niedzielnymi finałami Superbet Pucharu WL Ligi. Oba zespoły zmierzyły się z zespołami zamykającymi ligową stawkę. Test wypadł pozytywnie.

Zajmujący drugie miejsce Błękitno-Biali ograli ostatni, Ber-Trans 8:4. Pierwszoplanową postacią był, do czego zdążyliśmy się przyzwyczaić, Piotr Nawrocki. Najlepszy snajper trzeciej ligi zdobył pięć bramek, w tym cztery w pierwszej połowie. RKS przed przerwą dwukrotnie musiał odrabiać straty, ale po zmianie stron przypieczętował wygraną dwiema bramkami. Połowę goli dla junikowian zdobył Mateusz Bartkowiak, który w 7 min trafił na 1:1, a pięć minut po wznowieniu gry dał pierwsze prowadzenie swojej drużynie.

Ber-Trans – Snow Storm 4:8 (2:5)
⚽️ 4’ 18’ 29’ Wojciech Junel, 29’ Klaudiusz Rakowski – 3’ 8’ 10’ 17’ 31’ Piotr Nawrocki, 16’ Mateusz Czepułkowski, 35’ Paweł Nawrocki