Popis strzelecki Revengersów

Revengersi pokonali Diadal 17:1 i awansowali na trzecie miejsce w tabeli. Ważną wygraną przedłużającą nadzieje na grę w grupie mistrzowskiej odnieśli afgcomputers.pl. Blisko awansu do najlepszej ósemki drugiej ligi jest Lacus Stoczniowiec, który nie dał szans Tornadu Ognik. Na trzecim szczeblu Tawny Owl wskoczyło na trzecie miejsce. Niespodziewanie punkty z niżej notowanymi rywalami – Los Amarillos i Amatorzy Piątkowo – stracili odpowiednio FC Albatros i Kolib Luboń FC. Czarne Pantery wygrały drugi mecz na jesień.

Superbet 1. WL Liga: Popis strzelecki Revengersów, ważne zwycięstwo afgcomputers.pl

W pierwszej lidze odbyły się dwa pojedynki, które miały duży wpływ na układ tabeli. Na trzecie miejsce awansowali Revengers, a na piąte afgcomputers.pl. W dolnej części klasyfikacji znalazła się IKP Olimpia. Pewnym gry w grupie spadkowej został Diadal.

Diadal nie miał nic do powiedzenia w starciu z Revengers. Beniaminek nie miał litości – zdobył 17 bramek, a rywalom pozwolił na honorowe trafienie przy stanie 8:0. Aż 11 goli na swoje konto zapisał Dominik Andrzejewski, który objął prowadzenie w klasyfikacji strzelców. Obecnie ma w dorobku 21 trafień, o osiem więcej od drugiego, Piotra Nowaka.

Wcześniej rozegrany został pojedynek dwóch drużyn mających identyczną liczbę punktów. Kluczowe okazały się dwie czerwone kartki dla zawodników Romanowski Nieruchomości. Z uwagi na okrojony skład, po drugiej RN nie mógł już uzupełnić składu po upływie pięciu minut i do końca meczu musiał walczyć w pięciu. Naporu rywala nie udało się powstrzymać. AFG zdobyli w przewadze dwa gole – na 3:2 i 4:2. Wynik meczu w 37 min ustalił Nikodem Kwiecień.

Romanowski Nieruchomości – afgcomputers.pl 2:4 (1:1)
⚽️ 8’ Patryk Dziurla, 23’ Mikołaj Michałowski – 15’ 32’ Dawid Zuchniarek, 24’ Dmytro Fabijansky, 37’ Norbert Kwiecień
🔴 Adam Michałowski, Mikołaj Michałowski (obaj Romanowski Nieruchomości)
⭐️ Dawid Zuchniarek (afgcomputers.pl)

Revengers – Diadal 17:1 (8:0)
⚽️ 2’ 6’ 9’ 10’ 16’ 20’ 23’ 29’ 32’ 33’ 36’ Dominik Andrzejewski, 18’ 28’ 37’ Jakub Staszyński, 15’ 30’ Kacper Maciejewski, 26’ Kamil Lorek – 22’ Jakub Brzozowski
⭐️ Dominik Andrzejewski (Revengers)

Superbet 2. WL Liga: Locus Stoczniowiec o krok od gry w grupie mistrzowskiej

Lacus Stoczniowiec nie dał szans Tornadu Ognik pewnie wygrywając różnicą pięciu bramek. Niebiesko-Czarni do przerwy prowadzili 3:0 – dwa ostatnie gole ustalające wynik pierwszej części padły w 18 i 20 min. Na 2:0 trafił Dariusz Walasek, który po przerwie popisał się zdobywając kolejne trzy gole. Stoczniowiec wygrał 7:2 i awansował na drugie miejsce w tabeli. Jest także bliski zapewnienia sobie gry w grupie mistrzowskiej. Lacus potrzebuje do tego punktu w dwóch najbliższych meczach lub braku wygranej FC Atmosfericia w dzisiejszym pojedynku z rezerwami FDK.

Tornado Ognik – Lacus Stoczniowiec 2:7 (0:3)
⚽️ 26’ Dawid Kłos, 35’ Marcin Jarysz – 18’ 26’ 29’ 39’ Dariusz Walasek, 5’ Bartosz Miedziński, 20’ Dawid Floryan, 33’ Adam Kluczyński
⭐️ Dariusz Walasek (Lacus Stoczniowiec)

Superbet 3. WL Liga: Tawny Owl bliżej liderów

FC Albatros zmarnował szansę na zmniejszenie straty do liderów do jednego punktu. W starciu z niżej notowanym Los Amarillos ledwie zremisował 4:4. Albatros lepiej rozpoczęli mecz, bo już w 1 min do siatki trafił Mikołaj Łuszyczyn. Kolejne minuty należały jednak do Żółto-Czarnych, którym po pięknych bramkach udało się  odwrócić wynik. Na przerwę Los Amarillos zeszli z przewagą gola. W drugiej części Albatros doprowadzili do remisu za sprawą trafienia Jakuba Jamrozika w 33 min. Gdy wydawało się, że ruszą po zwycięską bramkę, to do siatki trafił Tomasz Klimecki dając prowadzenie Los Amarillos. Ostatnie słowo należało do Patryka Nawrockiego, który chwilę później – w 37 min – uratował remis dla FCA.

Podział punktów w meczu z udziałem Albatrosa wykorzystały Puchacze. Tawny Owl pokonali Polibulls 3:1 i awansowali na trzecie miejsce, zmniejszając stratę do prowadzącej dwójki do minimum. Bohaterem beniaminka został Marcin Dobrychłop, który zdobył wszystkie bramki dla swojej drużyny, a uczynił to w kilka minut. Wynik otworzył chwilę przed końcem pierwszej odsłony, a dwa kolejne trafienia zaliczył w 24 i 26 min.

FC Albatros – Los Amarillos 4:4 (2:3)
⚽️ 15’ 37’ Patryk Nawrocki, 1’ Mikołaj Łuczyszyn, 33’ Jakub Jamrozik – 5’ Grzegorz Silski, 14’ Łukasz Klimecki, 16’ Dariusz Rękoś, 36’ Tomasz Klimecki
⭐️ Patryk Nawrocki (FC Albatros)

Tawny Owl – Polibulls 3:1 (1:0)
⚽️ 20’ 24’ 26’ Marcin Dobrychłop – 36’ Michał Gorajski
⭐️ Marcin Dobrychłop (Tawny Owl)

Superbet 4. WL Liga: Sensacja Amatorów Piątkowo

Pojedynek zespołów z dolnej części tabeli, które przed pierwszym gwizdkiem miały na koncie cztery punkty zakończył się jednobramkową wygraną Czarnych Panter. O zwycięstwie zadecydowała pierwsza odsłona, która zakończyła się wynikiem 3:1. Logicas próbował doprowadzić do remisu, ale po zmianie stron zdobywał jedynie gole kontaktowe. Czarne Pantery wygrały 5:4. Dziewięć bramek zdobyło aż ośmiu zawodników. Najwięcej Jędrzej Ścisłowski, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

Sporą niespodzianką zakończyła się potyczka liderującego Kolibu z zamykającymi tabelę, Amatorami Piątkowo. Beniaminek otworzył wynik chwilę przed zejściem na przerwę. Zespół z Piątkowa na prowadzenie wyprowadził Julien Boukhadra. Kolib zdołał odwrócić wynik, ale gola dającego przewagę zdobył dopiero w 36 min. Do wyrównania doprowadził Adam Kolber, a na 2:1 trafił Wojciech Król. Ten pierwszy w 39 min okazał się pechowcem. Kilkadziesiąt sekund przed końcem pokonał własnego bramkarza, a gol był warty stratę dwóch oczek. Kolib zremisował z Amatorami Piątkowo 2:2.

Czarne Pantery – Logicas 5:4 (3:1)
⚽️ 5’ 34’ Jędrzej Ścisłowski, 16’ Szymon Lisiak, 19’ Przemysław Bitner, 32’ Jakub Kaczkowski – 9’ Krystian Bąk, 24’ Mateusz Stachowiak, 33’ Artur Nowak, 38’ Artur Pacholczyk