Unifi Squad najlepszy w Superbet Play-off o drugą ligę

Unifi Squad po zwycięstwie w finale Superbet Play-off nad PWW awansował do drugiej ligi. Pojedynek o zaplecze elity rozstrzygnęła seria rzutów karnych.

Rywalizacja o awans do drugiej ligi była niezwykle zacięta. Pierwszy pojedynek rozstrzygnęła jedna bramka, a pozostałe dwa zakończyły się konkursami rzutów karnych. Dwie drużyny, które trafiły do finału upodobały sobie strzelanie w tych samych minutach. Unifi Squad w półfinałowym starciu z Whiskonzy wygrało 1:0. Gola na wagę zwycięstwa na zakończenie pierwszej części zdobył Jakub Nowak. Kluczową postacią okazał się bramkarz – Wojciech Trybulski, który brylował także w bezpośrednim meczu o wejście do drugiej ligi. Był to dzień golkiperów. Drugie półfinałowe starcie należało do Roberta Zielińskiego z PWW. Winogradzianie od 10 min prowadzili z Byczkami po golu Krzysztofa Marciniaka. Czarno-Czerwonym udało się wyrównać po przerwie, gdy w 18 min piłkę do siatki skierował Filip Korczyński. Remisem 1:1 zakończył się regulaminowy czas gry, rozstrzygnięcia nie przyniosła także dogrywka. W rzutach karnych lepsze było PWW, które wygrało 3:2.

Strzelanie w finale play-off rozpoczęło PWW, a konkretniej Tomasz Kramer, który podobnie jak Marciniak w półfinale, trafił w 10. minucie. Pięć minut później, tuż przed końcem pierwszej połowy, do wyrównania doprowadził Rafał Rzepczyk. Jak się później okazało, był to ostatni gol z gry. Mecz zakończył się remisem 1:1. W karnych zaporą nie do przejścia okazał się Trybulski. PWW nie zdołało choćby raz trafić do siatki. Zawodnicy Unifi Squad uczynili to dwukrotnie i awansowali do drugiej ligi.