Trans-Stal lepsza w derbach Lubonia

Trans-Stal pokonała Ejbry w derbach Lubonia. Szturmowcy okazali się lepsi od lidera trzeciej ligi. Unifi Squad włączyło się do gry o bezpośredni awans. Snow Kids zrehabilitowali się po porażce i wygrali dziewiąty mecz w sezonie.

Superbet 2. WL Liga: Derby Lubonia dla Trans-Stali

Derby Lubonia rozpoczęły zmagania w ostatniej odsłonie 13. kolejki. Pojedynek od początku układał się po myśli Ejbrów. W 2 min wynik otworzył Artur Rożek, a dublet Szymona Młynka wyprowadził spadkowicza na dwubramkowe prowadzenie. Kluczowy okazał się gol do szatni dla Trans-Stali. Bramkę kontaktową zdobył Michał Wojciechowski. Zawodnicy żółto-czarnych poszli za ciosem. Po trzech golach Dawida Zientkowskiego oraz drugiej bramce Wojciechowskiego wyszli na prowadzenie 6:4. Pięć minut przed końcem Damian Różański dał nadzieje Ejbrom na remis, ale rozwiały ją kolejne dwa trafienia Trans-Stali. W 40 min wynik na 8:5 ustalił Zientkowski.

Wygrana pozwoliła Trans-Stali na zmniejszenie dystansu do podium do jednego punktu. Ejbry straciły szanse na powrót do elity. W następnych trzech spotkaniach powalczą o miejsce premiowane grą w play-off.

Trans-Stal Luboń – Ejbry Luboń 8:5 (2:3)

⚽️ 25′ 26′ 33′ 40′ Dawid Zientkowski, 18′ 32′ Michał Wojciechowski, 10′ Maciej Brauza, 39′ Mateusz Michalski – 2′ 31′ Artur Rożek, 13′ 16′ Szymon Młynek, 35′ Damian Różański
⭐️ Dawid Zientkowski (Trans-Stal Luboń)

Superbet 3. WL Liga: Szturmowcy w trójce po zwycięstwie nad liderem

Coraz ciekawiej wygląda sytuacja w tabeli grupy mistrzowskiej. W czwartkowy wieczór wygrane odniosły zespoły, które zajmowały niższe miejsca. Szturmowcy pokonali rezerwy FDK, natomiast ostatnie Unifi okazało się lepsze od Byczków-Jawal, dla których brak zwycięstwa oraz 3-punktowa zdobycz pomarańczowo-czarnych oznaczał koniec szans na bezpośredni awans do drugiej ligi. Tych nie ma także Big Green. Oba zespoły w ostatnich meczach powalczą o miejsce w play-off.

Szturmowcy znakomicie rozpoczęli pojedynek z FDK II. Po dziesięciu minutach wygrywali 2:0 po dublecie Filipa Krawczyka, a siedem minut później na 3:0 podwyższył Marcin Lewandowski. Ten ostatni w 21 min odpowiedział na dwa trafienia w końcówce pierwszej części Jakuba Kłosowskiego. Rezerwy pierwszoligowca nie dawały za wygraną. W 24 min Kłosowski ponownie wpisał się na listę strzelców, a jego zespół tracił do pomarańczowo-czarnych jedno trafienie. Decydujący cios nadszedł cztery minuty przed końcowym gwizdkiem. Bramkarza FDK po raz czwarty w tym spotkaniu pokonał Krawczyk. Szturmowcy wygrali 5:3 i awansowali na trzecie miejsce w tabeli. W fazie finałowej rozegrali już wszystkie mecze. Pozostał im jeden zaległy pojedynek pierwszej rundy, w którym zmierzą się ze spadkowiczem – JKS-em. W przypadku wygranej do dorobku grupy mistrzowskiej dopiszą jeden punkt, który pozwoli zrównać się punktami z prowadzącym w tabeli, FDK II.

Z ostatniego na czwarte miejsce awansowało Unifi Squad, które zgarnęło drugi komplet punktów w grupie mistrzowskiej. Pojedynek z Byczki-Jawal zakończył się identycznym wynikiem co wcześniejsza potyczka Szturmowców z rezerwami FDK. Podobny był także przebieg meczu. Do przerwy Unifi wygrywało 3:2. Po dziesięciu minutach było lepsze o dwie bramki, dzięki trafieniom Mateusza Mazura i Maksyma Tkachenki. Po zmianie stron najciekawiej było w końcowych fragmentach. Najpierw do remisu doprowadził Maksymilian Szymczak, a w kolejnych dwóch minutach wygraną Unifi zapewnił duet Robert Janiszewski – Artur Nieborak. Ten pierwszy bramkarza Byczków pokonał w 37 min. Wygraną kilkadziesiąt sekund później przypieczętował najlepszy na boisku, Nieborak.

Szturmowcy – FDK II 5:3 (3:2)

⚽️ 8′ 10′ 36′ Filip Krawczyk, 17′ 21′ Marcin Lewandowski – 19′ 20′ 24′ Jakub Kłosowski
🟡 Dominik Kluj (FDK II)
⭐️ Jakub Kłosowski (FDK II)

Byczki-Jawal – Unifi Squad 3:5 (2:3)

⚽️ 17′ Tomasz Mijalski, 20′ Bartosz Plich, 36′ Maksymilian Szymczak – 5′ Mateusz Mazur, 10′ Maksym Tkachenko, 18′ Bartosz Surma, 37′ Robert Janiszewski, 38′ Artur Nieborak
⭐️ Artur Nieborak (Unifi Squad)

Superbet 4. WL Liga: Udana rehabilitacja Snow Kids

Snow Kids po pierwszej porażce w sezonie szybko się podnieśli i wygrali pojedynek z walczącym o miejsce w Superbet Pucharze Wiary Lecha John Deere. Pojedynek, który kończył 13. kolejkę wiosennej edycji zakończył się wynikiem 4:1. Dwie bramki dla najlepszej 4-ligowej drużyny zdobył Piotr Nawrocki, któremu brakują już tylko trzy gole do przekroczenia granicy 40 bramek.

John Deere – Snow Kids 1:4 (0:3)

⚽️ 40′ Jakub Nowicki – 17′ 33′ Piotr Nawrocki, 12′ Paweł Nawrocki, 20′ Serhii Dmitriiev