Snow Storm i Whiskonzy nie do zatrzymania

Braga wygrała rzutem na taśmę z Revengers i pozostała w grze o grupę mistrzowską. FDK II i Tornado Ognik poprawili swoje dorobki w fazie finałowej. Nie zatrzymują się liderzy trzeciej ligi – zwycięstwa odnieśli Snow Storm i Whiskonzy. Drugi raz z rzędu wygrał Logicas.

Superbet 1. WL Liga: Braga dalej walczy o najlepszą piątkę

Revengers drugi raz z rzędu musieli radzić sobie w okrojonym składzie, który liczył ledwie pięciu zawodników. Przed tygodniem dzielnie radził sobie z afgcomputers.pl, ale ostatecznie uznał wyższość rywali. W pojedynku z Bragą był za to bliski wygranej. W 35 min Revengers wygrywali 8:6. Kapitalne zawody rozgrywał duet Kacper Maciejewski – Jakub Staszyński, który popisał się dwoma hat-trickami. Nadzieje na korzystny wynik dla FSC dał Bartosz Cieślik. W 36 min dzięki jego bramce Braga złapała kontakt. Napór z każdą sekundą rósł. Ostatnie minuty należały do FSC, a dokładniej do Igora Gajewskiego, którego gole z 38 i 40 min odwróciły wynik spotkania. Braga wygrała 9:8 i przeskoczyła w tabeli środowego rywala.

Obecny sezon pierwszej ligi jest niezwykle ciekawy. Po raz pierwszy w historii przy podziale na dwie grupy na kolejkę przed zakończeniem fazy zasadniczej aż sześć zespołów pozostaje w grze o awans do grupy mistrzowskiej. W następnej kolejce odbędą się aż trzy bezpośrednie pojedynki, które zadecydują o tym kto zagra o najwyższe cele, a kto o utrzymanie w elicie: IKP Olimpia (3.) – afgcomputers.pl (5.), FSC Braga (6.) – Romanowski Nieruchomości (8.), Emeritos Galaktikos (4.) – Revengers (7.).

FSC Braga – Revengers 9:8 (3:4)
⚽️ 9’ 21’ 38’ 40’ Igor Gajewski, 18’ 33’ Michał Gruszka, 31’ 36’ Bartosz Cieślak, 11’ Mateusz Gajewski – 7’ 13’ 16’ Kacper Maciejewski, 20’ 22’ 29’ Jakub Staszyński, 32’ Kamil Lorek, 35’ Stanisław Kobielak
⭐️ Igor Gajewski (FSC Braga)

Superbet 2. WL Liga: Cenne punkty FDK II

Kapitalna ostatnia minuta w wykonaniu rezerw FDK zadecydowała o zwycięstwie tej drużyny w meczu z Lacus Stoczniowiec. Pojedynek miał ciekawy przebieg. W pierwszej połowie FDK trzykrotnie wychodziło na prowadzenie. Strzelanie w 6 min rozpoczął Dominik Kluj. Bramki padały na przemian – wyrównał Dariusz Walasek, następnie na 2:1 trafił Dawid Szyler, a do remisu doprowadził Jakub Raszewski. W 19 min po raz trzeci minimalną przewagę osiągnęły rezerwy pierwszoligowca. Na prowadzenie wyprowadził ich Jakub Kłosowski. Po zmianie stron stroną atakującą był Stoczniowiec, który walczył o kolejnego gola wyrównującego. Niebiesko-Czarni dopięli swego w 35 min, gdy do siatki trafił Adam Kluczyński. Po golu poszli za ciosem. 120 sekund przed końcem Lacus po raz pierwszy wygrywał. Bramkarza rywala pokonał – drugi raz w tym spotkaniu – Walasek. Nie był to koniec emocji. Drugi zespół FDK nie wywiesił białej flagi. W ostatniej minucie na 4:4 trafił Kłosowski, a tuż przed końcowym gwizdkiem zwycięskiego gola zdobył Patryk Antończak! Trzy punkty do dorobku w grupie mistrzowskiej trafiły na konto FDK II. Lacus w tabeli fazy finałowej spadł, kosztem swojego środowego przeciwnika, na piąte miejsce.

Dorobku w grupie mistrzowskiej nie poprawiły Ejbry Luboń, które przegrały z walczącym o utrzymanie Tornadem. W ostatnim meczu obu zespołów w fazie zasadniczej lepszy okazał się zespół z Ognika, który prowadzony przez Piotra Skrzypczaka wygrała 6:3. Połowę dorobku zdobył najlepszy strzelec Żółto-Niebieskich z Grunwaldu. Do przerwy lubonianie byli lepsi o jednego gola – wygrywali 2:1. Po zmianie stron zdołali jeszcze doprowadzić do wyrównania (3:3), ale dzięki kapitalnej końcówce w wykonaniu Tornada musieli uznać wyższość oponenta. Ognik do zwycięstwa poprowadzili Skrzypczak wespół z Michałem Garczyńskim i Patrykiem Jankowiakiem, których gole przypieczętowały trzecią wygraną w sezonie. Tornado dopisało dwa punkty i awansowało na trzecie miejsce w grupie spadkowej.

FDK II – Lacus Stoczniowiec 5:4 (3:2)
⚽️ 19’ 40’ Jakub Kłosowski, 6’ Dominik Kluj, 10’ Dawid Szyler, 40’ Patryk Antończak – 8’ 38’ Dariusz Walasek, 17’ Jakub Raszewski, 35’ Adam Kluczyński
⭐️ Jakub Kłosowski (FDK II)

Tornado Ognik – Ejbry Luboń 6:3 (1:2)
⚽️ 8’ 24’ 28’ Piotr Skrzypczak, 22’ Miłosz Woźniak, 32’ Michał Garczyński, 36’ Patryk Jankowiak – 1’ 26’ Artur Rożek, 12’ Damian Różański
⭐️ Piotr Skrzypczak (Tornado Ognik)

Superbet 3. WL Liga: Liderzy nie do zatrzymania

Snow Storm I Whiskonzy powoli wjeżdżają na autostradę do awansu. Oba zespoły pokonały rywali z top 6 i umocniły się na pierwszych dwóch miejscach ligowej klasyfikacji. Prowadzący Snow Storm potrzebuje już tylko sześciu punktów do awansu, które musi zdobyć w najbliższych czterech spotkaniach. W środowy wieczór lider rozprawił się z FC Albatrosem. Do przerwy wygrywał dzięki bramkom duetu Paweł Nawrocki – Piotr Nawrocki 2:0. Nadzieje na nawiązanie walki FCA dał Damian Łuczak, ale po chwili Snow Storm wrócił na dwubramkowe prowadzenie. Ponownie trafił Paweł Nawrocki. Do końca spotkania Błękitno-Biali powiększyli przewagę o kolejne dwa gole – Szymona Zbierskiego i Piotra Nawrockiego. Wygrali 5:1.

Depczący po piętach Snow Storm Whiskonzy miało cięższą przeprawę z Tawny Owl. Od ósmej minuty musiało odrabiać straty. Po kolejnych 180 sekundach wszystko wróciło do normy, a Whiskonzy odwróciło wynik z nawiązką. Dublet Eryka Włodarczaka oraz gol Marka Stankiewicza dały prowadzenie 3:1. Tawny Owl wróciło do gry dzięki bramkom Arkadiusza Łukowiaka przed przerwą oraz Wojciecha Jerzaka w 22 min. Straty podrażniły Whiskonzy, które nie dopuściło już do głosu przeciwnika. Swój dorobek w 24 i 26 min podwoił Włodarczak, a 3-bramkowe prowadzenie dało trafienie Jakuba Jarmuszkiewicz z 34 min. Chwilę później Łukowiak zmniejszył stratę i mecz zakończył się wygraną wicelidera 6:4.

Snow Storm – FC Albatros 5:1 (2:0)
⚽️ 8’ 25’ Paweł Nawrocki, 19’ 36’ Piotr Nawrocki, 30’ Szymon Zbierski – 24’ Damian Łuczak
Marcin Tomaszewski (Snow Storm)
⭐️ Piotr Nawrocki (Snow Storm)

Tawny Owl – Whiskonzy 4:6 (2:3)
⚽️ 17’ 36’ Arkadiusz Łukowiak, 8’ Dominik Przybylski, 22’ Wojciech Jerzak – 10’ 11’ 24’ 26’ Eryk Włodarczak, 9’ Marek Stankiewicz, 34’ Jakub Jarmuszkiewicz
⭐️ Eryk Włodarczak (Whiskonzy)

Superbet 4. WL Liga: Logicas wygrał drugi raz z rzędu

Drugą wygraną z rzędu odniósł Logicas. W swoim ostatnim meczu pierwszej rundy ograł Amatorów Piątkowo 7:4. Przewagę trzech goli wypracował już przed zmianą stron, a po zmianie stron kontrolował przebieg spotkania. W tabeli Logicas awansował na piąte miejsce. Do awansu do grupy mistrzowskiej zabrakło jednej wygranej.

Amatorzy Piątkowo – Logicas 4:7 (1:4)
⚽️ 29’ 34’ Arkadiusz Chojnacki, 17’ Bartłomiej Serek, 30’ Bartosz Gołębiowski – 8’ 11’ Michał Szewczyk, 12’ Patryk Sieradzki, 20’ Mateusz Piętka, 24’ Artur Pacholczyk, 32’ Artur Nowak, 34’ Krystian Bąk