FTF w grupie mistrzowskiej drugiej ligi

FTF po efektownej wygranej awansował do najlepszej ósemki zaplecza elity. Prostal odniósł szóste zwycięstwo w siódmym meczu. John Deere wygrał drugi mecz z rzędu i dalej liczy się w wyścigu po grupę mistrzowską czwartej ligi.

Superbet 2. WL Liga: FTF zagra o awans

W efektownym stylu awans do grupy mistrzowskiej wywalczył FTF. Miał jednak ułatwione zadanie, gdyż Evertec przybył na boisko przy Grunwaldzkiej w okrojonym, 5-osobowym składzie. Do przerwy FTF zdobył pięć bramek, a po zmianie stron potroił swój dorobek. Mecz zakończył się wynikiem 15:1. Pięć goli zdobył Paweł Książek, a po cztery razy do siatki trafili Mateusz Rusiecki i Błażej Lewandowski.

Sytuacja w grupie B wyklarowała się. Trzy miejsca w grupie mistrzowskiej są już zajęte. O ostatnie wolne w bezpośrednim meczu zagrają techmarkety.pl z Biurem Podróży Almatur. Bliżej gry jest ta pierwsza drużyna, która może sobie pozwolić nawet na porażkę, ale tylko w przypadku, gdy dzień później przynajmniej zremisuje z FarbSystem-em.

Przed ostatnimi pięcioma meczami w grupie A sprawa podziału stała się jasna. Po zwycięstwie Prostalu nad Tornadem w najlepszej ósemce drugiej ligi znalazły się Ejbry. Zespół z Grunwaldu stracił za to szanse na grę o najwyższe cele i w fazie finałowej zagra o zachowanie ligowego bytu. Prostal wygrał 7:4 i wrócił na pierwsze miejsce. Przewagę zaczął budować od trzeciej minuty strzelając dwa gole autorstwa Daniela Lebiedzińskiego i Mateusza Walczyka (obaj poprawili swój dorobek po przerwie). Prowadzenia już nie oddał. Po półgodzinie wygrywał 7:1, ale w końcowych minutach pozwolił Tornadu na zmniejszenie rozmiarów porażki.

FTF – Evertec 15:1 (5:0)
⚽️ 8’ 13’ 14’ 24’ 25’ Paweł Książek, 2’ 26’ 33’ 39’ Mateusz Rusiecki, 18’ 27’ 32’ 40’ Błażej Lewandowski, 35’ Patryk Trzybiński, 38’ Mateusz Konera – 30’ Sebastian Nawrot
⭐️ Paweł Książek (FTF)

Tornado Ognik – Prostal 4:7 (1:3)
⚽️ 16’ Piotr Skrzypczak, 31’ Marcin Jarosz, 38’ Miłosz Woźniak, 40’ Michał Garczyński – 3’ 24’ Daniel Lebiedziński, 3’ 27’ Mateusz Walczyk, 7’ Maciej Szerszeń, 28’ Patryk Kaczmarek, 30’ Łukasz Przybyła
⭐️ Daniel Lebiedziński (Prostal)

Superbet 4. WL Liga: John Deere z drugą wygraną z rzędu

Goalbusters na początku sezonu odnieśli trzy wygrane z rzędu, John Deere za to przegrał cztery pierwsze pojedynki. Sytuacja zaczęła się odwracać w kolejnych kolejkach. Goalbusters ponieśli trzy porażki, a John Deere odniósł pierwsze zwycięstwo. Serie zostały przedłużone po czwartkowym pojedynku pomiędzy obiema drużynami. John Deere po ciekawym meczu wygrał 3:2. Rywalizacja rozstrzygnęła się w 39 min po zwycięskiej bramce, drugiej w tym spotkaniu, Pawła Świdzińskiego.

Oba zespoły dalej liczą się w grze o grupę mistrzowską, ale największe szanse ma KS Junikowo, które potrzebuje dwóch punktów do awansu do najlepszej czwórki. John Deere i Goalbusters w kolejnych spotkaniach muszą być bezbłędni i liczyć na wpadkę KSJ.

John Deere – Goalbusters 3:2 (1:0)
⚽️ 19’ 39’ Paweł Świdziński, 29’ Wojciech Buzała – 27’ Piotr Budzicki, 39’ Grzegorz Kućmaja